Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Wakacje powoli dobiegają końca. Wracamy z górskich szlaków i piaszczystych plaż do szkoły. Odbyliśmy wiele podróży w dalekie i całkiem bliskie miejsca. Bogatsi o nowe doświadczenia, z głowami pełnymi pięknych, letnich wspomnień jesteśmy gotowi do podjęcia nowych dydaktycznych wyzwań. Wakacje w szkole były bardzo pracowite. Odświeżone sale lekcyjne czekają na uczniów. Na półkach w szkolnych bibliotekach pojawiły się spore ilości nowych książek, a wszystko to za sprawą finalizacji projektu związanego z "Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa". Zakończenie kolejnego projektu realizowanego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego spowodowało, iż gmach Liceum wzbogacił się o dwie nowoczesne pracownie. Do laboratorium przyrodnieczego, dołączyła pracownia matematyczna z wielkoformatowym ekranem dotykowym i drukarką 3D oraz pracownia informatyczna z wysokiej klasy komputerami. Estetykę sal poprawiły także  tarketowe podłogi i nowe umeblowanie. Od września rozpoczynamy prace z dziennikiem eletronicznym Uonet+.

Szczególnie serdecznie witam w progach naszej szkoły uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczną naukę. Życzę Wam, abyście właśnie tu w dusznickiej szkole mogli zrealizować swoje edukacyjne marzenia.

Z radością zapraszam na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się dnia 03 września 2018 r. według następującego porządku:

09:00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas I-VI na placu apelowym szkoły przy ul. Sprzymierzonych 6. 
11:00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów kl. VII i VIII, III Gimnazjum i kl. I-III Liceum w sali Webera, Rynek 10.

Bezpośrednio po uroczystościach odbędą się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Kolejny raz śladami Chopina

Realizując regionalistyczną innowację programową na lekcjach historii klasy IV udały się na wędrówkę śladami Fryderyka Chopina. Jej trasa była wymagająca, nie tylko fizycznie, ale i intelektualnie. Mimo to uczniowie doskonale poradzili sobie z dusznickimi górami i pagórkami, także tymi wiedzowymi. Lekcje w terenie były zorganizowane w ramach tegorocznej edycji Chopinaliów. Czas płynie, miasto ciągle się zmienia i zmieniają się ślady, które świadczą o obecności wielkiego kompozytora w Dusznikach-Zdroju. Jeszcze rok temu mogliśmy obejrzeć dom stojący w miejscu, w którym nocował Chopin – tym razem ujrzeliśmy już tylko fragmenty jego fundamentów. Mimo zmian w przestrzeni pamięć o kompozytorze pozostaje, a my robimy wszystko, by jak najdłużej ją zachować. Stąd też planowane są kolejne lekcje łączące wiedzę regionalistyczną i kulturową – nie tylko w szkolnych ławkach.

śladami

śladami chopina 2018-1 śladami chopina 2018-2 śladami chopina 2018-3 śladami chopina 2018-5

 

Mikołajki :)

6 grudnia to magiczny dzień dla wszystkich dzieci. Z tej okazji w naszej szkole odbył się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej „Sportowy Turniej Mikołajkowy”. Pogoda za oknami wręcz wymarzona, bo w nocy poprószył śnieżek i dodał scenerii zimowego uroku. Od samego rana kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

W mikołajkowy nastrój oczekiwania wprowadziła wszystkich przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Adelka Uznańska, która odebrawszy telefon od Mikołaja, poinformowała, że awaria sań opóźni jego przybycie ale, że na pewno nas dzisiaj odwiedzi, jeżeli tylko postępować będziemy zgodnie z instrukcjami, które podał przez telefon.

W oczekiwaniu na Mikołaja najpierw rozpoczęły się sportowe zmagania klas młodszych, a potem trochę trudniejsze dla klas starszych, a były to m.in.

.„Wyścigi reniferów z workiem Mikołaja”,

Pytania o Mikołaju” (dotyczące jego życia i działalności)

Bieg slalomem z bombką i kijem do unihokeja”,

„Czapka Św. Mikołaja” (wykonanie z kolorowych gazet)

„Bieg z bombką na rakietce do tenisa stołowego”

„Puzzle” o tematyce mikołajkowej.

„Sztafeta - nakładanie czapek Mikołaja na pachołki i zbieranie ich”

„Portret Św. Mikołaja.” (rysowanie z zasłoniętymi oczami)

„Rzuty śnieżkami do celu”

Wszyscy zawodnicy aktywnie uczestniczyli w konkursach zorganizowanych z tej okazjęi z radością podchodzili do kolejnych wyzwań zdobywając punkty dla swojej klasy. Mikołajkowa publiczność głośno dopingowała swoim zawodnikom. Ostatecznie wśród młodszych klas zwyciężyła klasa III c, z kolei klasa VI a była najlepsza w rywalizacji klas starszych .

Następnie uczniowie klas piątych przedstawili krótką inscenizację pt. „Powitanie Św. Mikołaja". Na słowa Aniołka: Święty Mikołaju, prosimy Cię grzecznie, w dniu swojego święta przyjdź do nas koniecznie…

I przybył usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”. Przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać, ale w drodze utknął w korku, a potem naprawiał swoje sanie w serwisie. Na szczęście dotarł, gdy jeszcze byliśmy w szkole. A dzieci, na powitanie zaśpiewały mu piosenkę Majki Jeżowskiej pt.”Kochany Panie Mikołaju” a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom i nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj ze swoimi Aniołkami przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z nieskrywaną radością, a każda klasa w podziękowaniu zaśpiewała mu piosenkę.

Wszystkie klasy za udział w turnieju otrzymały od Mikołaja pamiątkowe dyplomy i wór cukierków oraz robiły sobie zdjęcia.

Ten miły radosny dzień z Mikołajem, świąteczny wystrój korytarzy szkolnych i pachnąca lasem choinka wprowadziły nas w bożonarodzeniowy klimat nadchodzących świąt. Mikołaja zaprosiliśmy za rok.

Wszystkim uczniom występującym w apelu (Adelce Uznańskiej, Julce Nowakowskiej, Hani Spyrze, Wiktorii Ziębie, Weronice Wietchy, Wiktorii Jasińskiej, Wiktorii Jaskule, Natalce Mądrzyk , Kamilowi Mielcarkowi i Damianowi Kurynnemu serdecznie dziękujemy.

Mikołajki-11 Mikołajki-1 Mikołajki-10 Mikołajki-12

Mikołajki-2 Mikołajki-3 Mikołajki-4 Mikołajki-5

Mikołajki-6 Mikołajki-7 Mikołajki-8 Mikołajki-9

Niepodległość bez Niepodległości

„Był kiedyś inny świat

Który znałeś ty, który znałam ja.

Odmierzałam czas w rytm twoich kroków.

Razem biegliśmy za

Ogniem, który bezlitośnie zmienić miał

Miasto w popiół"                                                          
                                               


          Jak co roku 11 listopada obchodziliśmy święto odzyskania przez nasze państwo niepodległości. Zapominamy jednak, że wolność uzyskana w 1918 roku trwała jedynie 21 lat. Czasy II wojny światowej, która spopieliła nie tylko nasze miasta i wsie, ale również wiele serc, to okres okupacji nazistowskiej i radzieckiej. Od 1945 roku przyszło nam żyć w „wolnym” kraju, lecz pod czujnym nadzorem ZSRR. I właśnie o tym czasie niepodległości bez niepodległości – od 1945 roku do 1989 – opowiedzieli nasi uczniowie na Akademii w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina. Jak żyło się w tej dziwnej, ale jednak naszej Polsce? Ducha tego czasu oddały urywki z historii odczytywane przez Kacpra Hordyńskiego, Filipa Uznańskiego i Kamila Mularza, a także utwory odśpiewane przez Chór „Tarantella”. Na szczególne wyróżnienie zasługują solistki: Alicja Dziuba, Wiktoria Jaskuła, Karolina Mielcarek, Joanna Rzeszutek, Adela Uznańska, Emma Węglorz, które zaśpiewały w czarujący sposób m.in.: „Autobus czerwony”, „Addido pomidory”, „Dozwolone od lat 18”, „Chcemy być sobą”.

     Wiele przypomnianych sytuacji z życia codziennego z perspektywy wielu lat wygląda jak gagi z komedii, jednak w tamtych czasach nikomu nie było do śmiechu. Reglamentacja żywności, inwigilacja, propaganda, aresztowania, egzekucje… Mimo wszystko walczyliśmy i wreszcie zdobyliśmy dla siebie wolność i niezależność. Dzięki temu znowu możemy obchodzić kolejne rocznice wydarzeń 1918 roku, które stały się symbolem patriotyzmu i miłości do ojczyzny.

                Serdecznie zapraszamy na Akademię, która zostanie ponownie przedstawiona w Dworku Chopina - tym razem dla mieszkańców i gości naszego miasta - 12 grudnia o godz. 16.00.

 Niepodległość-5 Niepodległość-4 Niepodległość-3 Niepodległość-2

Mistrzowie Kaligrafii 2016

3 czerwca  2016 r. odbył się IV Międzyszkolny Konkurs ładnego pisania „Mistrz kaligrafii” klas I-III Szkoły Podstawowej.  W konkursie wzięło  udział  15 uczestników z sześciu szkół. 

Celem konkursu jest: rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju, odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów

Przez 45 minut w skupieniu, z ogromnym zaangażowaniem uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wykonywali zadania konkursowe.

Poziom był bardzo wyrównany, jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców i ogłoszeniem werdyktu. 

Wyniki konkursu

Wśród uczniów  klas  I

I MIEJSCE – Zofia Hrobok z Barda

II MIEJSCE – Hubert Samaryk ze Szczytnej

III MIEJSCE – Wiktoria Morelli z Kudowy-Zdroju

Wśród uczniów  klas  II

I MIEJSCE – Jakub Dąbrowski z Dusznik-Zdroju

II MIEJSCE – Zuzanna Sajdak z Barda

III MIEJSCE – Kornelia Wożniak z Polanicy-Zdroju

Wyróżnienie  Kornelia Rogóż z Szalejewa Górnego

Wśród uczniów  klas  III

I MIEJSCE – Maja Krzyścin ze Szczytnej

II MIEJSCE – Julia Fabin z Barda

III MIEJSCE –  Maciej Hawrylak z Kudowy-Zdroju

Dyplomy za uczestnictwo w konkursie oraz nagrody wręczyła Pani Dyrektor Renata Brodziak a w imieniu Pana Burmistrza Pani Joanna Szewczyk. Fundatorami nagród - pięknych piór, byli pan Piotr Lewandowski - Burmistrz Miasta Dusznik-Zdroju oraz Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół.

Kaligrafia 2016-8 Kaligrafia 2016-6 Kaligrafia 2016-3

Kaligrafia 2016-7 Kaligrafia 2016-2 Kaligrafia 2016-5

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie za rok.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.