Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

2A na „Planecie Energii”

Niemal od początku roku szkolnego klasa 2A pod opieką wychowawczyni oraz zaprzyjaźnionej Pani Dorotki Nowakowskiej realizowała zadania w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „PLANETA ENERGII”. Zaangażowanie było ogromne, a podjęte działania przyjmowały rozmaite formy: od Rodzinnego Pikniku Energetycznego, przez wycieczkę na farmę wiatraków w Lipnikach, różnorodne prace plastyczne, warsztaty z rodzicami (z pokaźnym udziałem klasy 1A), przedstawienie „Energetyczne co nieco” – którego częścią była napisana z tej okazji piosenka (muzyka A.Gbyl), aż po np. wizytę w Punkcie Przyjęć Zużytego Sprzętu Elektrycznego, czy… Tydzień Świadomości Energetycznej (zrealizowany przez p.Dorotę w ramach zajęć świetlicowych). Zasadniczą częścią tego projektu była jednak realizacja lekcji na temat energii elektrycznej i wszelkich zagadnień z nią związanych (jak choćby oszczędzanie czy bezpieczeństwo) – w oparciu o scenariusze przygotowane przez organizatorów.

Energia-9  Energia-1 Energia-4 Energia-10

Jaki jest tego efekt? Z pewnością większa wiedza, lepsza integracja klasy i … WYRÓŻNIENIE. Szacowne jury dostrzegło wysiłek klasy 2A wśród ponad 500 zespołów z całej Polski. Warto wspomnieć, że konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka, zaś patronem naukowym był Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Naszym zdolnym 7-latkom GRATULUJEMY!!!

Energia-6 Energia-7 Energia-8 Energia-5

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.