Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Spektakle z przesłaniem...

Profilaktyka, słowo często powtarzane, słowo za którym kryje się wiele treści i różnorodnych działań. W skrócie - profilaktyka to działania mające na celu zapobieganie jakimś zdarzeniom, skutkom.

W ramach profilaktyki zdrowia, w kwietniowy, bardzo zimny dzień, mieliśmy możliwość uczestniczenia w przedstawieniach, dedykowanych wszystkim, naszym uczniom. Oczywiście dopasowanych do wieku i potrzeb. Tego dnia odbyły się 3 spektakle przygotowane przez Krakowskie Centrum Profilaktyki:

„Kto to taki?”, dla uczniów klas 1 – 3 szkół podstawowych. Traktował o ogólnie pojętym bezpieczeństwie dzieci w kontaktach z obcymi. Dzięki wartkiej, pełnej humoru akcji oraz jasnemu przekazowi, program był atrakcyjny oraz zrozumiały. Pierwsza część to spektakl naświetlający problematykę zaufania do nowo poznanych osób oraz techniki stosowane przez oszustów, mające na celu uśpienie czujności dziecka i wzbudzenie jego zaufania. Druga część to rozmowa z publicznością.
Drugie spotkanie z aktorami to program pt.
„Masz talent”, skierowany do uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych i starszych. Przedstawiał tematykę roli talentu w życiu młodego człowieka, budowania pozytywnych relacji z nauczycielami i rówieśnikami, a także mówił o negatywnych skutkach palenia papierosów oraz postawach reprezentowanych przez młodzież.

Program profilaktyczny pt. „Szlifowane diamenty” dedykowany był dla młodzieży w wieku gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym oraz ludzi dorosłych. Przede wszystkim poruszał tematykę zagrożeń płynących z eksperymentowania substancjami narkotycznymi, ale również problemów, z jakimi boryka się młodzież, ich rodzice oraz wychowawcy. Oparty na zapiskach pamiętnika pedagoga spektakl był inscenizacją jednego roku z życia szkoły.

Uczniowie żywo reagowali na grę aktorów. Były śmiech, łzy wzruszenia, strach i powątpiewanie. Czy słowa, które zostały wypowiedziane na scenie trafią do serc i umysłów naszych uczniów? Czas pokaże. Mam nadzieję, że tak.

Profilaktyka-8 Profilaktyka-10 Profilaktyka-11 Profilaktyka-9

 

 

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.