Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Prev Next
 

Nasze Gimnazjum jako jedyne w powiecie kłodzkim i jedno z 26 na Dolnym Śląsku zostało zakwalifikowane do prestiżowego projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Przedsięwzięcie to jest nowym, ogólnopolskim, systemowym projektem Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowanym we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze.

Podstawowym celem projektu jest wzmocnienie współpracy między uczniami, rodzicami i nauczycielami. W cyklu warsztatów prowadzonych przez trenerów z dziedziny psychologii, socjologii, pedagogiki biorą udział zespoły złożone z sześciu przedstawicieli szkoły. Dusznickie Gimnazjum reprezentują: Renata Brodziak - dyrektor szkoły, Damian Baczmański - nauczyciel wychowania fizycznego, opiekun Samorządu Szkolnego, Agata Daniel i Urszula Karpowicz z Rady Rodziców oraz Joasia Daniel i Julek Szuberski - uczniowie kl. II GS.

Projekt rozpoczął się w marcu 2013 r. i potrwa do końca lutego 2015 roku. Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty.

Mamy za sobą kolejne spotkanie, które odbyło się 11 kwietnia 2014 r. w Wałbrzychu. Siedmiogodzinne warsztaty pod okiem pani Katarzyny Bobińskiej były wyjątkowo twórcze. Projektowaliśmy naszą szkołę marzeń. Ustalaliśmy cele współpracy w naszym środowisku szkolnym. Mamy też pierwsze wspólne do zrealizowania przedsięwzięcie. Do końca maja chcemy otworzyć w naszej szkole "Strefę wypoczynku - Arboretum". Do realizacji zadania chcemy przekonać i zaangażować uczniów, rodziców i nauczycieli. Kolejne warsztaty pozwolą nam opracować autorski Program Współpracy. Program obejmie okres dwóch lat szkolnych i zaprezentuje w jakich obszarach będziemy w większym stopniu niż dotychczas angażować uczniów i rodziców do aktywności i działań na rzecz społeczności szkolnej.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.