Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Prev Next
 

W ramach naszej akcji NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU pojechałyśmy z uczniami MZS na wycieczkę do Krasiejowa. W ostatnim dniu kwietnia PARK NAUKI I ROZRYWKI powitał nas piękną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od placu zabaw, gdzie każdy próbował swoich sił w pokonywaniu rozmaitych trudności. Rozbawione „towarzystwo” trudno było namówić do zmiany miejsca. Nie żałowali. W OCEANARIUM PREHISTORYCNYM podziwiali potężne megalodony, mezozaury i liopleurodony. Wyruszyliśmy również TUNELEM CZASU w podróż, by poznać etapy kształtowania się Ziemi, powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Idąc ścieżką edukacyjną zobaczyliśmy ponad 200 modeli mezozoicznych gadów i płazów naturalnych wielkości. Mam wrażenie, że dla niektórych najciekawsze było zauważenie małej jaszczurki oraz kicającego zająca. Byliśmy również w kinie 5D. Zjedliśmy obiad. Duże wrażenie zrobił na nas PARK EWOLUCJI CZŁOWIEKA , gdzie dzięki najnowszej technologii zostaliśmy przeniesieni w czasie i przestrzeni.

Krasiejów-17 Krasiejów-5 Krasiejów-8 Krasiejów-12

Po sporej dawce nauki, relaksowaliśmy się w PARKU ROZRYWKI. Dzięki życzliwości obsługi wszystkie dzieciaki, które miały ochotę skorzystać z tamtejszych atrakcji, mogły to zrobić. Dostosowano sprzęt do możliwości konkretnych osób. Pobyt w Krasiejowie zakończyliśmy tak ja zaczęliśmy-placem zabaw. Najciekawsze jest to, że wchodziliśmy jako jedna z pierwszych grup, wychodziliśmy jako jedna z ostatnich. Nikt jednak tak naprawdę nie miał na to ochoty (chyba, że zmęczone nauczycielki). Wycieczka to nie tylko zwiedzanie ciekawych miejsc, ale również podróż autokarem. Uczniowie wspólnie grali w rozmaite gry i bawili się wyśmienicie.

Krasiejów-6 Krasiejów-3 Krasiejów-4 Krasiejów-7

  Projekt NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU to początek drogi do prawdziwej integracji wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców naszej szkoły. Cieszę się z naszych "wielkich-małych" sukcesów, które dają siłę i pozwalają osiągać jeszcze więcej. Wycieczka do Krasiejowa, która podsumowywała nasze działania jest tego dowodem.

Jesteśmy dumne z wszystkich dzieciaków- działały RAZEM, bawiły się RAZEM i wspaniale sobie pomagały .

P.S.

Gratulujemy  paniom Kasi Krzemińskiej i Paulinie Myśliwiec. Wasz projekt był rewelacyjny, a uśmiechy dzieci - bezcenne :)

Krasiejów-15 Krasiejów-2 Krasiejów-11 Krasiejów-14

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.