Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wielki sukces Dominiki

Utalentowana plastycznie, zdolna, o rozległych zainteresowaniach humanistycznych uczennica i nauczyciel historii z pasją, to przepis na sukces.

W miniony poniedziałek w Warszawie odbyła się gala finałowa IV Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych. Dominka Konarzycka uczennica klasy III GO Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju została laureatką konkursu w kategorii Gimnazjów. Odebrała nagrodę z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Mariusza Błaszczaka. Przedsięwzięcie swoim patronatem objął pan Prezydent Andrzej Duda. Do udziału w konkursie zachęcił Dominikę jej nauczyciel historii pan Robert Cetnarowicz. Inspiracją wykonania komiksu poświęconego historii rotmistrza Pileckiego stały się opowieści taty Dominiki pana Sylwestra Konarzyckiego. W czasie uroczystości wręczenia symbolicznej szabli i okolicznościowej srebrnej monety z podobizną bohaterskiej sanitariuszki AK Inki, towarzyszył naszej uczennicy tata i wychowawczyni pani Elżbieta Galler.

W konkursie wzięło udział ponad 2000 dzieci i młodzieży z całej Polski, Kresów Wschodnich oraz uczniów szkół polonijnych na Zachodzie: z Europy, Ameryki Północnej i Australii. Sukces zatem tym większy, bo konkurencja była ogromna. Cała społeczność szkolna jest dumna z osiągnięć Dominiki.

Konkurs historyczny-1 Konkurs historyczny-5 Konkurs historyczny-2 Konkurs historyczny-4

 

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.