Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Dzień Niepodległości

Święto Niepodległości obchodzone 11. listopada nastraja do wspominania różnych kart z historii naszego państwa. W tym roku w Miejskim Zespole Szkół wszystkie oczy zwrócone były ku legendarnej formacji ułanów. Jej losy stały się tematem akademii, która odbyła się w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina.
Prowadzący – Ewelina Liberska i Adam Gruda – omówili najciekawsze momenty z historii szwoleżerów. Ich opowieść wzbogaciły recytacje Kariny Dyczko, Weroniki Liberskiej, Kamila Mielcarka i Julii Nowakowskiej. Ułańską atmosferę zapewniły pieśni patriotyczne wykonane przez Chór „Tarantella”.
Cała społeczność Miejskiego Zespołu Szkół przeniosła się na przełęcz Somosierra, pola Bitwy Warszawskiej czy do miast i miasteczek bronionych w czasie kampanii wrześniowej. Wszędzie tam, gdzie walczono o Polskę – zawsze byli ułani. Swoim hartem ducha i niezwykłym patriotyzmem dawali świadectwo niespotykanej dumy i honoru, które przetrwało dziesiątki lat. I z tego właśnie świadectwa należy czerpać, by wychowywać nowe, wspaniałe pokolenia Polaków.
Akademię przygotowali nauczyciele: Leszek Jarkowski, Robert Cetnarowicz i Agnieszka Gbyl.
 
11 listopada 2017-1 11 listopada 2017-2 11 listopada 2017-3 11 listopada 2017-4 11 listopada 2017-5
 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.