Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Sukcesy biathlonistów w Czarnym Borze

W dniach 22 i 23 września 2017 r.  nasi zawodnicy z klas sportowych Gimnazjum oraz z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego walczyli w Wojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Pucharze Melafiru w Czarnym Borze. Gratulacje dla Justyny Panterałki, która zdobyła dwa medale. W biegu indywidualnym srebrny i złoty w sprincie.  Brawa za brązowy medal dla Sebastiana Ochapa i Łukasza Bałęcznego za medal srebrny. W pierwszej szóstce znaleźli się także Karolina Mielcarek, Monika Wyszyńska i Jakub Ogorzałek. Wola walki była widoczna u wszystkich Zawodników. Podziękowania należą się trenerom: paniom Danucie Hacuś i Kindze Goraj oraz panu Bogusławowi Hacusiowi. Zawodnikom udzielał wsparcia szkolny psycholog sportu pan Artur Górecki. O stroje biathlonistów zadbał Organ Prowadzący szkołę - Gmina Duszniki-Zdrój. 

Czarny Bór-16 Czarny Bór-4 Czarny Bór-10 Czarny Bór-14

Czarny Bór-1 Czarny Bór-11 Czarny Bór-12 Czarny Bór-13

Czarny Bór-15 Czarny Bór-17 Czarny Bór-18 Czarny Bór-2

Czarny Bór-3 Czarny Bór-5 Czarny Bór-7 Czarny Bór-9

Piraci z MZS:)

20 października 2016 to ważna data w kalendarzu wydarzeń naszej szkoły! Ważna szczególnie dla uczniów klas pierwszych Gimnazjum i Liceum, bowiem zostali zgodnie z tradycją, przyjęci do grona społeczności MZS.

My piraci z Klasy III LMS .III GO, GS zaprosiliśmy wszystkich na ,,Łajbę piracką”, gdzie nastąpiły oficjalne ,,Otrzęsiny'' lekko przerażonych :) naszych ,,majtków''!! Przygotowaliśmy wiele zadań, które wymagały sprawdzenia ich pirackiego charakteru!

Musieli między innymi przejść po ostatniej desce ratunku, wyłowić jabłko z morskiej wody. Był też slalom z jajem papugi ( oj działo się..). Świetnie dali sobie radę z projektem statku pirackiego, a wręcz zaskoczyli dużą wiedzą o Piratach i ich zwyczajach. Po wszystkich zadaniach nastąpił moment kluczowy złożenie przysięgi :

My Majtkowie z MZS-u przysięgamy:

Zbierać same dobre łupy.

Być wierni i posłuszni Kapitanowi statku.

Szanować innych członków zalogi.

Nieść pomoc innym piratom w razie potrzeby!!!

Nam Pirackiej Starszyżnie w obecności Kapitana i pozostałej załogi MZS, nie pozostało nic innego jak przyjąć serdecznie naszych młodszych piratów !!

P.S

Przepraszamy, że miejsca było trochę mało na naszej ,,Łajbie”, ale ,,Czarna Perła” świeżo po remoncie jeszcze w doku ;- ))

Ahoj !!!

Piraci z MZS-6 Piraci z MZS-3 Piraci z MZS-4 Piraci z MZS-10

Piraci z MZS-2 Piraci z MZS-7 Piraci z MZS-8 Piraci z MZS-9

Dobre wieści z Czarnego Boru

W dniach od 2 do 4 lipca 2016 r. nasi zawodnicy startowali w Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim w Czarnym Borze. Najpierw upały, a później ulewne deszcze towarzyszyły startującym. Jedak uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, reprezentujący dwa kluby MKS Duszniki-Zdrój i Lidera Katowice spisali się znakomicie.

Ogromny sukces odnosła tegoroczna absolwentka Kamila Żuk, która zdobyła w kategorii Juniorek trzy złote medale. Wyprzedziła w doskonałym, mistrzowskim stylu swoje rywalki. Kamila zdobyła także srebrny medal w biegu indywidualnym oraz medal brązowy w biegu sprinterskim w kategorii Seniorek. Zawodniczka jest najmłodszą członkinią kadry A. Walczyła jak równy z równym ze starszymi koleżankami. Kamila odniosła też znaczący sukces edukacyjny. Ukończyła Liceum z wyróżnieniem, a w dniu 7 lipca odebrała swoje świadectwo maturalne z bardzo dobrymi wynikami. Z radością stwierdzamy, że w dusznickim Liceum mogła zrealizować swoje marzenia sportowe i naukowe. W październiku rozpocznie studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Uczniowie SMS-1 Mistrzostwa Polski-4 Mistrzostwa Polski-5 Gala Tukany 2016-16

W Mistrzostwach w Czarnym Borze świetną formę reprezentował Filip Kutyła, który w biegu indywidualnym zdobył srebrny medal, a w biegu sprinterskim uplasował się na 4 miejscu.

Na wielkie brawa zasługuje także nowy uczeń i zawodnik dusznickiej Szkoły Patryk Bryn, który w biegu sprinterski w kategorii Junior Młodszy stanął na najwyższym podium. Jego czasy przebiegu we wszystkich startach były najwyższe. Patryk uczył się na terenie Niemiec. Wybrał naszą Szkołę, gdyż tu widzi dla siebie największe szanse na budowanie  kariery sportowej.

Z Czarnego Boru z brązowym medalem w biegu sprinterski wróciła Paulina Krzyżak. Dobry start zaliczyli Norbert Leszczyński i Łukasz Bałęczny.

Mistrzostwa Polski-2 Mistrzostwa Polski-6 Mistrzostwa Polski-7 Mistrzostwa Polski-1

Prawdziwą niespodziankę sprawiły nam nasze Młodziczki Młodsze, które w pięknym stylu wywalczyły 3 miejsce w sztafecie. Uczące się w klasie sportowej w dusznicikm Gimnazjum: Karolina Mielcarek, Justyna Panterałka i Paulina Pulik reprezentują świetną formę. Mają ogroną szansę dorównać Kamili Żuk.

Mistrzostwa Polski-8 Mistrzostwa Polski-9

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom startującym w Mistrzostwach Polski. Liczymy na udany sezon zimowy.

Gratulujemy i dziękujemy  trenerom SMS: Pani Kindze Goraj, Panom Bogusławowi Hacusiowi i Romanowi Sokali oraz koordynatorowi trenerów Panu Tomaszowi Sikorze. Gratulacje należą się także trenerkom Gimnazjum Paniom Eleonorze Sokali i Danucie Hacuś.

Gala Tukanów 2016

Ile razem dróg przebytych?

Ile ścieżek przedeptanych?”

Ile deszczów, ile śniegów

wiszących nad latarniami?
Ile w trudzie nieustannym
wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?”

K.I.Gałczyński

Czas płynie nieubłaganie… Niedawno powstawał artykuł o Studniówce moich drogich Wychowanków, a tu maj za pasem, koniec roku szkolnego Absolwentów, i…egzaminy maturalne – przepustka w dorosłe życie!!

29 kwietnia 2016 roku w urokliwej Sali im. J.Webera w Fundacji Festiwali Chopinowskich odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego Uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Dusznikach – Zdroju.

Uroczystość uświetniło przemówienie Dyrektora MZS, Pani Renaty Brodziak, która podkreśliła niepowtarzalność chwili, kierując do Absolwentów słowa o pamięci wyjątkowych wspomnień z lat szkolnych. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój ,Pan Piotr Lewandowski , życząc Abiturientom jak najlepszych wyników na maturze.

Gala Tukany 2016-1 Gala Tukany 2016-10 Gala Tukany 2016-11 Gala Tukany 2016-8

Tradycją naszej szkoły jest tytułowa Gala Tukanów. Również w tym roku nie zabrakło zabawnych kategorii przyznawanych maturzystom, np. :Pożeracz Książek, Człowiek Zagadka, BiznesWoman, Aparatka, Drapacz Chmur czy Kulturysta. Każdy rocznik kończący szkołę jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Absolwenci 2016 również są wyjątkowi:

- Na szczególne uznanie zasługuje Angelika Myśliwiec ,( średnia ocen 5,44 i wzorowe zachowanie) , laureatka nagrody Burmistrza Miasta dla najlepszej Absolwentki. Uczennica otrzymała również od Dyrekcji i Rady Pedagogicznej nagrodę specjalną za bezinteresowność, życzliwość i dobro, jakimi darzyła całą społeczność szkolną.

- Równie utytułowana jest Kamila Żuk , która w nauce ( średnia ocen 4,94 i wzorowe zachowanie) , ale przede wszystkim w sporcie nie ma sobie równych. Kamila to nasza najlepsza biathlonistka ostatnich lat, medalistka Mistrzostw Polski, zawodniczka Kadry Narodowej Mistrzostw Świata w biathlonie ( Korea 2018). Została również uhonorowana nagrodą Burmistrza Miasta dla najlepszej Absolwentki z klasy sportowej.

- Wyróżnienie za średnią ocen – 4,94 na świadectwie ukończenia szkoły uzyskała również Joanna Wacławik , uczennica, która zawsze dla każdego miała ciepłe słowo i uśmiech.

- Zaangażowanie, zapał i pasja, zarówno w nauce jak i w sporcie – to domena Absolwenta Szymona Kaczyńskiego, który potwierdził swoją wyjątkowość, dołączając do grona wybitnych Nadziei Olimpijskich w biathlonie.

Gala Tukany 2016-15 Gala Tukany 2016-17 Gala Tukany 2016-18 Gala Tukany 2016-6

 

- Pozostali Absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Marta Bednarz, Daria Bernacka, Joanna Wacławik, Karolina Turkowicz, Michał Majewski i Łukasz Sidorowicz otrzymali z rąk Pani Dyrektor Renaty Brodziak specjalne podziękowania i nagrody rzeczowe – za godne reprezentowanie szkoły w olimpiadach i liczne sukcesy sportowe w latach 2013-2016.

Gala Tukany 2016-20 Gala Tukany 2016-23 Gala Tukany 2016-27 Gala Tukany 2016-57

- Wyjątkowość klasy polega też na jej zgraniu. W programie artystycznym ,który sami opracowali , usłyszeliśmy jakże prawdziwe i dojrzałe słowa: „Jesteśmy cząstką w zespole, z niego płynie nasza siła”.

- Klasa III LO na zakończenie szkoły uzyskała średnią ocen 4,13 – udowadniając przyszłym licealistom, że można doskonale łączyć naukę z pasją uprawiania sportu. Aż chce się powiedzieć: „Per aspera ad astra”.

Cieszę się, że mogłam przez trzy lata pełnić funkcję Wychowawcy i współpracować również z Rodzicami . Dziękuję za Państwa zaangażowanie w sprawy klasy, pozytywną energię, troskę i pomoc 

Tegoroczną Galę Tukanów 2016 - scenariusz uroczystości, kabaretowy program artystyczny i kategorie wyróżnień - opracowała klasa II LMS. W imieniu Absolwentów kieruję podziękowania dla Pani Waldemary Tobiczyk i Jej Wychowanków za profesjonalizm, przepiękne teksty poetyckie i wyjątkowość tej uroczystości.

Gala Tukany 2016-46 Gala Tukany 2016-50 Gala Tukany 2016-38 Gala Tukany 2016-32

Czas płynie dalej. Coś się kończy, coś się zaczyna…

Pamięć o Bronisławie Haczkiewiczu

Każdy z nas w życiu ma swojego idola lub po prostu osobę, z której bierze przykład. Chcemy dorównać naszym Mistrzom. Muszą oni spełniać wymagane cechy. Są ludźmi, którzy świecą przykładem i którzy są ponadprzeciętni. Taką postacią jest niewątpliwe legenda dolnośląskiego narciarstwa Bronisław Haczkiewicz. Dlaczego właśnie o nim wspominam? Bo niedawno, a dokładnie w pierwszy weekend marca pamięć o Nim wróciła wraz z odsłonięciem tablicy pamiątkowej i XXIX memoriałem jego imienia, który odbywa się co roku w Zieleńcu. Postać śp. Bronisława Haczkiewicza jest szczególnie związana z naszą szkołą. Po stworzeniu w Dusznikach Zdroju i dynamicznym rozwoju pod kierunkiem trenera Pana Bogdana Hacusia (wychowanka Haczkiewicza) sekcji narciarstwa biegowego, pojawiło się nowe pole do popisu dla Haczkiewicza. Był On inspiratorem stworzenia w Zieleńcu pracowni fizjologii wysiłku, gdzie prowadzone były badania w bezpośrednim kontakcie z trenującymi zawodnikami. Ten wielki człowiek wychował wielu olimpijczyków i wspaniałych trenerów. Przykładem tego stwierdzenia jest min. Pan Bogdan Hacuś, wieloletni trener biathlonu w naszej szkole, który tak samo jak jego „idol” wychował wspaniałych sportowców. Warto pamiętać o takich osobach, które są inicjatorami wielkich karier.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.