Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

Szlifowanie sportowych talentów...

Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Biathlonu opublikowały szczegółowe zestawienia z Pucharu Polski w biathlonie w sezonie 2013/14. W klasyfikacji klubowej MKS Duszniki-Zdrój uplasował się na 5 miejscu, przed AZS AWF Wrocław i UKN Melafir Czarny Bór.

Nasi Juniorzy Młodsi pokazali prawdziwą klasę ! Wśród dziewcząt  I miejsce zdobyła niepokonana Kamila Żuk, na 2-3 miejscu ex aequo z zawodniczką z Kościeliska znalazła się Karolina Turkowicz. Tuż za nią, z różnicą zaledwie 1 punktu sklasyfikowano Darię Bernacką.

W kategorii chłopców I pozycję zasłużenie wywalczył Szymon Twardzik. Wśród Juniorów wysokie pozycje zajęli: Edyta Nowak i Dawid Żełajtys.

W rankingu klubów, według ilości uzyskanych klas sportowych, nasi uczniowie zajmują 5 miejsce w Polsce. Biorąc pod uwagę zawodników z klasą I zajmujemy II miejsce po Kościelisku. Klasą I legitymują się: Daria Bernacka, Katarzyna Kanarska, Sara Nowak, Karolina Turkowicz, Szymon Twardzik, Dawid Żełajtys i Kamila Żuk. Uczniowie ci są także w kadrach narodowych. Do grona kadrowiczów dołączyli także Filip Pindral, Edyta Nowak, Paulina Krzyżak, Kamil Woch, Marta Bednarz i Malwina Fituch.

Sezon zimowy, choć bardzo nietypowy, biorąc pod uwagę kapryśną aurę, był dla dusznickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego pomyślny i pełen sukcesów. Wielka to zasługa trenerów: Bogusława Hacusia i Romana Sokali oraz determinacji utalentowanych zawodników.

29 maja rusza nabór do Liceum Mistrzostwa Sportowego. Serdecznie zapraszamy. Tu w naszej szkole szlifujemy sportowe talenty.

Wszystko zaczyna się od szlifowania nart...

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.