Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Puchar Polski w biathlonie

Biathlon letni 2014-1W miniony upalny weekend na Jamrozowej Polanie odbyły się kolejne zawody Pucharu Polski w biathlonie letnim. Atmosfera na strzelnicy i trasach biegowych była dosłownie i w przenośni gorąca. Zawodnicy liczących się klubów sportowych z terenu całej Polski, od Gdańska, po Katowice i Szklarską Porębę włącznie, rywalizowali w biegu sprinterskim i masowym. Nie mogło tam też zabraknąć naszych zawodników ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W biegu sprinterskim w kategorii Juniorek Młodszych triumfowała Kamila Żuk. Zawodniczka ta utrzymuje wysoką formę od sezonu zimowego. W klasyfikacji generalnej, po zimowych startach Kamila zajmuje I miejsce w kraju. Jest bardzo wysoko oceniana przez Polski Związek Biathlonu.

Kolejnym powodem do radości jest I miejsce Darii Bernackiej w biegu masowym. Daria zdeklasowała pozostałe zawodniczki i z dużym wyprzedzeniem pojawiła się na mecie. Niedzielny sukces dołączyła do III miejsca zdobytego w sobotnim starcie. Daria Bernacka i jej klubowa koleżanka Karolina Turkowicz należą do ścisłej czołówki Juniorek Młodszych w Polsce. W kategorii Juniorek bardzo dobrze zaprezentowała się tegoroczna maturzystka Edyta Nowak, która wywalczyła w biegu masowym III miejsce.

Dobry start odnotował Szymon Twardzik. W biegu masowym w kategorii Juniorów Młodszych zdobył III miejsce, a od miejsca II dzieliły go zaledwie centymetry. Szymon jest utytułowanym zawodnikiem zajmującym I pozycję w rankingu po sezonie zimowym.

Wśród startujących uczniów z naszego Gimnazjum sportowego świetnie zaprezentował się Norbert Leszczyński i Krzysztof Studniarz. W kategorii seniorów w barwach MKS Duszniki wystąpił Radosław Szwade – absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zawodnik ten uplasował się na I miejscu w biegu masowym i na III w biegu Sprinterskim. Sukcesy zawodników Dusznickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, to efekt pracy wspaniałych trenerów Bogusława Hacusia i Romana Sokali, połączony z talentami zawodników.

W zawodach na Jamrozowej Polanie debiutowały uczennice I klasy Gimnazjum Sportowego, które walczyły w kategorii Młodziczek Młodszych. Trenerki Danuta Hacuś i Eleonora Sokala wystawiły grupę siedmiu sportsmenek, które rozpoczęły swoją przygodę z biathlonem jeszcze w Szkole Podstawowej w Klubie „Muflon”, gdzie trenowały pod czujnym okiem Bożeny Janukowicz. Do grupy tej należą: Karina Dyczko, Wiktoria Jasińska, Laura Kostyra, Marta Paździórko, Emilia Szewczyk, Alicja Wieczorek i Monika Wyszyńska.

Sobotnio-niedzielne zawody były wielkim świętem dusznickiego biathlonu. Cieszy wsparcie w kibicowaniu nauczycieli Miejskiego Zespołu Szkół oraz rodziców startujących uczniów. Obiekty Jamrozowej Polany, najlepsze w Polsce, wyśmienite przygotowanie zawodów przez Polski Związek Biathlonu i Miejski Ośrodek Kultury i Sportu, to wielkie atutu tej ważnej sportowej imprezy. Jeśli dodać do tego fakt, że nasi zawodnicy mogli występować w towarzystwie zawodniczek wielkiego formatu, takich jak Magdalena Gwizdoń, to mamy nadzieję na kolejne sukcesy.

29 maja ruszył nabór do Liceum Mistrzostwa Sportowego i klasy sportowej Gimnazjum. Od września rozpocznie też treningi klasa sportowa w Szkole Podstawowej. Serdecznie zapraszamy do naszej Dusznickiej Szkoły, bo tu szlifujemy sportowe talenty. Duszniki powinny stać biathlonem. Istnienie Centrum Polskiego Biathlonu na Jamrozowej Polanie zobowiązuje.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.