Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Sportowy talent

Znamy laureatów tegorocznej edycji konkursu stypendialnego! Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień na posiedzeniu w dniu 9 października 2014 podjęła decyzję o przyznaniu kolejnych stypendiów Programu "zDolny Śląsk". W gronie laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Malwina Fituch. Program Stypendialny "zDolny Śląsk" ma na celu znoszenie barier w dostępie do oświaty oraz służy wspieraniu uzdolnionej młodzieży z terenu Dolnego Śląska. Program został zainicjowany w 2001 roku przez  Fundację i Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

Malwina wraz z Rodzicami odebrała swoją nominację na uroczystej gali, która odbyła się 28 października 2014 r. w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Warty podkreślenia jest fakt, że to prestiżowe stypendium przyznano nielicznej grupie młodych Dolnoślązaków. W kategorii szkół średnich było to tylko 16 uczniów.

 

Malwina jest przykładem utalentowanego sportowca i uzdolnionej uczennicy. Doskonale łączy naukę z uprawianiem sportu. Obok rolkarstwa, trenuje także biathlon. W minionym roku Malwina osiągnęła znaczące sukcesy w zawodach rolkarskich o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Z radością przekazuję informację, że tegoroczne osiągnięcia Malwiny Fituch, sprawiły że znalazła się w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów w Argentynie. Jej starty za oceanem tuż, tuż. Cała społeczność Miejskiego Zespołu Szkół gorąco kibicuje Malwinie.

Sukcesy Malwiny, to efekt jej ogromnej pracy, determinacji i wsparcia wspaniałej trenerki – Agnieszki Ziemczonek, która prowadzi naszą uczennicę na rolkarski szczyt.

Jeśli dodać do tego, że Malwina znajduje się w Kadrze Narodowej 2014 juniorek młodszych w biathlonie, ma jeszcze niezwykłe zdolności wokalne i serce do działań wolontariackich, to decyzja Kapituły stypendialnej nie mogła być inna. Jesteśmy dumni, że Malwina uczy się w naszym Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego. Czyż można wymarzyć sobie lepszego Ambasadora Dusznik-Zdroju i szkoły.

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.