Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Kolejny sezon Biathlonistów

Nasze Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego rozpoczęło swój 15 sezon. W dniach 13-14 grudnia 2014 r. odbyły się pierwsze zawody krajowe. Miały one rangę mistrzostw SMS oraz Pucharu Polski II kat. W biathlonowych zmaganiach wzięło udział 90 zawodników z 9 klubów. Warunki pogodowe spłatały przysłowiowego figla, bo aura była raczej wiosenna. Nasi uczniowie dzielnie zmagali się z trudami zawodów i nietypowymi warunkami na trasach i strzelnicy. W biegach sprinterskich w kategorii Juniorów dobrze wypadł Szymon Twardzik zajmując III lokatę. W kategorii Juniorów Młodszych udany start odnotował Łukasz Sidorowicz. Udany debiut Młodzika Łukasz Bałęcznego przyniósł mu II lokatę.

Nasze Młodziczki dzielnie spisały się w Kościelisku. Najlepiej wypadła Zuzanna Kuklis zdobywając III miejsce. Tuż za nią uplasowały się Wiktoria Jasińska i Monika Wyszyńska. W kategorii Juniorek Młodszych doskonale wypadła Daria Bernacka. Stanęła na II stopniu podium.

W zawodach nie wzięła udziału nasza najlepsza zawodniczka Kamila Żuk. Dzięki Dusznickiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i Polskiemu Związkowi Biathlonu Kamila nabiera prawdziwie europejskich sportowych szlifów. Odbyła już prawdziwie europejskie treningi w Norwegii, Austrii i Włoszech. Kamila Żuk to nasza Nadzieja Olimpijska.

 Sezon 2015-2 Sezon 2015-1

Warty podkreślenia jest fakt, że w Kadrze Narodowej w biathlonie znalazło się w różnych kategoriach aż 15 uczniów i absolwentów dusznickiego SMS. Należą do nich: W grupie Seniorów: Weronika Nowakowska-Ziemniak i Łukasz Słonina, w grupie Młodzieżowej Mężczyzn: Dawid Żełajtys i Rafał Słonina, w grupie Młodzieżowej Kobiet: Kamila Żuk, Karolina Turkowicz, Edyta Nowak. W grupie Juniorów znaleźli się: Szymon Twardzik, Filip Pindral, Sara Nowak, Paulina Krzyżak, a grupie Juniorów Młodszych: Daria Bernacka, Malwina Fituch, Marta Bednarz i Kamil Woch.

Nasi zawodnicy mają już za sobą start w Jakuszycach. Wystartowali także w Mistrzostwach Polski Seniorów na Jamrozowej Polanie. Dla uczniów SMS to poważne wyzwanie, bo trasy dłuższe niż w juniorskich zawodach.

Sezon 2015-4 Sezon 2015-5 Sezon 2015-1

Przed nami prawdziwe biathlonowe święto. W dniach 9 – 11 stycznia 2014 r. w Centrum Polskiego Biathlonu pojawią się najbardziej utytułowani zawodnicy z 35 krajów. My oczywiście kibicujemy naszej polskiej reprezentacji. Mamy apetyt na medale.

Sezon 2015-2 Sezon 2015-6 Sezon 2015-3

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.