Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Nasza Wicemistrzyni świata !

Świat  obiegły lotem błyskawicy informacje o spektakularnym osiągnięciu Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak. W pierwszej konkurencji indywidualnej na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w fińskim  Kontiolahti srebrny medal w sprincie wywalczyła  utalentowana Absolwentka naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Drugi indywidualny start przyniósł jej brązowy medal. Fantastyczna postawa na strzelnicy, niezwykłe opanowanie przyniosły zasłużoną nagrodę. Od czasów Tomasza Sikory, to niewątpliwie największe osiągnięcie polskiego biathlonu.

Duszniki szaleją z radości. Od kilku dni o niczym innym się nie mówi. Wszyscy śledzą, co dzieje się aktualnie w Kontiolahti. Cała szkoła żyje wspaniałymi wiadomościami, które docierają z dalekiej Finlandii. Nauczyciele wspominają jaką uczennicą i później zawodniczką SMS-u była Weronika. Jej  trenerka, przy której stawiała swoje pierwsze kroki na nartach biegowych - Bożena Janukowicz podkreśla upór zawodniczki. Twierdz,i że mała Weronika miała niełatwy charakter, ale jednocześnie z wyraźną radością w głosie mówi: "To taki mój brylancik, sportowa perełka". Nasza Mistrzyni treningi biathlonowe odbywała pod fachowym okiem trenerów: Bogusława Hacusia i Romana Sokali. Trener Hacuś zwraca uwagę na pracowitość Weroniki, determinację, niesamowitą wolę walki i bezsprzeczny talent. Uśmiecha się jednak do wspomnień z czasów, kiedy była w Liceum. "Oj twardy miała charakter i dodaje, no ale tacy są właśnie mistrzowie".

Jesteśmy dumni z osiągnięć sportowych Weroniki. Z niezwykłym pietyzmem przechowujemy kartkę, którą otrzymaliśmy z Olimpiady Zimowej w Soczi. Czytamy w niej: „To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. Tu (w szkole) nasiąknęłam tymi marzeniami, tu zdecydowałam się podjąć mozolną próbę (jedna z najtrudniejszych w moim życiu), ich spełnienia!”  Mistrzostwa Świata w Finlandii są dowodem, na to, że marzenia stały się rzeczywistością!

Ja osobiście miałam okazję tylko raz spotkać panią Weronikę. Była u nas w szkole na praktyce pedagogicznej. Pamiętam jakie fantastyczne zajęcia  prowadziła dla gimnazjalistów. Podziwiałam też jej trening z grupą uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Nasza Szkoła zawsze była i jest dla Zawodniczki ważna. Wielokrotnie przekazywała gadżety sportowe na szkolne aukcje charytatywne. Mistrzyni utrzymuje stały kontakt z trenerami i nauczycielami.

Delikatna i jednocześnie silna, filigranowa, młoda kobieta jest najpiękniejszym sportowym Ambasadorem naszej Szkoły i Dusznik-Zdroju.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.