Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Powrót do przeszłości...

Brzmi jak tytuł filmu, ale to rzeczywistość. Jest 24 kwietnia, rok 2035. Do lokalu wchodzą dwie przyjaciółki. Nie tylko na kawę i ploteczki. Wkrótce okazuje się, że zarówno właścicieli jak i pozostałych gości łączy coś wspólnego…

Zakończenie kl.3-4 Zakończenie kl.3-3 Zakończenie kl.3-6 Zakończenie kl.3-5

Spotkanie absolwentów po dwudziestu latach było motywem przewodnim dla wzruszającej uroczystości pożegnania tegorocznych maturzystów. „Wasze spotkanie po latach zostało już ustalone. Od Was zależy, czy skorzystacie z tego zaproszenia” powiedziała Renata Brodziak, Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju. Były przemówienia i podziękowania, łzy radości i wzruszenia. Nagrodami za wspaniałe osiągnięcia sportowe uhonorowano Paulinę Krzyżak, Szymona Twardzika i Kamila Wocha. Klaudia Jarząb otrzymała podziękowania i nagrodę za pracę na rzecz klasy i Samorządu Szkolnego.

Zakończenie kl.3-10 Zakończenie kl.3-8 Zakończenie kl.3-9

Nie zabrakło śmiechu na sali, szczególnie przy rozdawaniu tradycyjnych Tukanów. Kategorie, wymyślane przez uczniów dla uczniów, do końca spowite są tajemnicą. W tym roku były to m.in. „Sexi Driver”, „Niezłe Ziółko” czy „Różowa Aisza”.

Po dziewięciu dniach od oficjalnego pożegnania, Absolwenci zasiedli do egzaminu maturalnego, który zaczął się nieubłaganie po długim majowym weekendzie. Egzaminy pisemne z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego przebiegały w prawdziwie kameralnej atmosferze, albowiem do matury 2015 przystąpiło jedynie dziewięć osób. Mimo początkowego strachu, już dzisiaj można powiedzieć, że matura nie była w opinii zdających trudna. Wszyscy zgadzają się, że zadania z języka polskiego i języka angielskiego były łatwiejsze, niż oczekiwano. Wyniki z matematyki, natomiast, budzą niepokój z racji trudnych zadań otwartych. Dzięki nowoczesnym mediom już w dzień egzaminu można było zobaczyć arkusze i rozwiązania zadań oraz wstępnie przewidzieć swoje wyniki. Miejmy nadzieję, że będą one pozytywne w 100%!

Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w pożegnanie tegorocznych Absolwentów. W szczególności gorące podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza Piotra Lewandowskiego, który pamiętał o gorzkim losie maturzystów i chociaż trochę osłodził go pysznymi pączkami.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.