Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Uczniowie SMS 2016

Jacy tak naprawdę są Uczniowie-Zawodnicy Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego? Całkiem zwyczajni, ze wszystkimi uczniowskimi wadami i zaletami. W czasie lekcji wyglądają jak inni Licealiści. Może tylko czasem, po rannym treningu widać na nich zmęczenie. Setki przejechanych na nartach lub nartorolkach kilometrów. Setki oddanych na strzelnicy strzałów.  Codzienna walka na siłowni lub na bithlonowej trasie ze swoimi słabościami. Cel jest jeden. Stanąć na najwyższym podium, może nawet olimpijskim. Każdy z nich nosi to marzenie w sercu.

Trafili do dobrej szkoły z tradycjami. Wszak właśnie tu w Dusznicim SMS-ie wychowujemy olimpijczyków. Anna Stera-Kustusz - szósta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich z Nagano sprzed 13 lat. Jedna z najlepszych w historii polskich biathlonistek, Weronika Nowakowska Weronika Nowakowska-Ziemniak - srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Świata w biathlonie  w 2015 r., V na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, najlepsza w polskiej kadrze na Olimpiadzie w Soczi. Do grona Olimpijczyków należą także Grzegorz Bodziana i Łukasz Słonina. Jest się kim pochwalić. Od lat biathlonowe talenty szlifują trenerzy Bogusław Hacuś i Roman Sokala. W tym roku dołączyła do nich trenerka Kinga Goraj. Koordynatorem i konsultantem w zakresie szkolenia jest wybitny sportowiec Tomasz Sikora, uczestnik Igrzysk Olimpijskich 1994, 1998, 2002, 2006 i 2010, srebrny medalista olimpijski, indywidualny mistrz i wicemistrz świata. Uznawany jest za najlepszego polskiego biathlonistę. Od 2015 r. jest trenerem reprezentacji Polski w biathlonie. 10 stycznia 2009 r. jako pierwszy w historii Polak został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W chwili obecnej najbardziej utytułowaną zawodniczką w Szkole jest Kamila Żuk, która ma szanse i wielki potencjał na zdobycie w przyszłości medalu olimpijskiego. Ma za sobą udane starty w Mistrzostwach Świata Juniorów. Wielki sukces odnisła w zawodach Baltic Cup w 2015 r., gdzie zdobyła złoty i srebrny medal. Triumfowała w projekcie "Nadzieje Olimpijskie". Szkoła współpracuje z Klubami: MKS Duszniki-Zdrój, Lider Katowice, Karlik Chorzów.

Z radością prezentuję sylwetki naszych Uczniów-Zawodników w sesji fotograficznej absolwenta dusznickiego Liceum Krzysztofa Froese.

 Uczniowie SMS-56 Uczniowie SMS-10 Uczniowie SMS-14 Uczniowie SMS-7

Kamila Żuk                      Szymon Kaczyński          Daria Bernacka              Karolina Turkowicz

Uczniowie SMS-19 Uczniowie SMS-2 Uczniowie SMS-22 Uczniowie SMS-28

Joanna Wacławik            Marta Bednarz               Łukasz Sidorowicz          Krzysztof Studniarz

Uczniowie SMS-30 Uczniowie SMS-35Uczniowie SMS-38 Uczniowie SMS-51

Filip Kutyła                     Tomasz Lewandowski     Norbert Leszczyński        Agata Książek

Uczniowie SMS-33 Uczniowie SMS-42 Uczniowie SMS-45 Uczniowie SMS-49

Michał Majewski              Jakub Grudzień             Łukasz Bałęczny             Marcin Kos

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.