Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Pamięć o Bronisławie Haczkiewiczu

Każdy z nas w życiu ma swojego idola lub po prostu osobę, z której bierze przykład. Chcemy dorównać naszym Mistrzom. Muszą oni spełniać wymagane cechy. Są ludźmi, którzy świecą przykładem i którzy są ponadprzeciętni. Taką postacią jest niewątpliwe legenda dolnośląskiego narciarstwa Bronisław Haczkiewicz. Dlaczego właśnie o nim wspominam? Bo niedawno, a dokładnie w pierwszy weekend marca pamięć o Nim wróciła wraz z odsłonięciem tablicy pamiątkowej i XXIX memoriałem jego imienia, który odbywa się co roku w Zieleńcu. Postać śp. Bronisława Haczkiewicza jest szczególnie związana z naszą szkołą. Po stworzeniu w Dusznikach Zdroju i dynamicznym rozwoju pod kierunkiem trenera Pana Bogdana Hacusia (wychowanka Haczkiewicza) sekcji narciarstwa biegowego, pojawiło się nowe pole do popisu dla Haczkiewicza. Był On inspiratorem stworzenia w Zieleńcu pracowni fizjologii wysiłku, gdzie prowadzone były badania w bezpośrednim kontakcie z trenującymi zawodnikami. Ten wielki człowiek wychował wielu olimpijczyków i wspaniałych trenerów. Przykładem tego stwierdzenia jest min. Pan Bogdan Hacuś, wieloletni trener biathlonu w naszej szkole, który tak samo jak jego „idol” wychował wspaniałych sportowców. Warto pamiętać o takich osobach, które są inicjatorami wielkich karier.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.