Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Pamięć o Bronisławie Haczkiewiczu

Każdy z nas w życiu ma swojego idola lub po prostu osobę, z której bierze przykład. Chcemy dorównać naszym Mistrzom. Muszą oni spełniać wymagane cechy. Są ludźmi, którzy świecą przykładem i którzy są ponadprzeciętni. Taką postacią jest niewątpliwe legenda dolnośląskiego narciarstwa Bronisław Haczkiewicz. Dlaczego właśnie o nim wspominam? Bo niedawno, a dokładnie w pierwszy weekend marca pamięć o Nim wróciła wraz z odsłonięciem tablicy pamiątkowej i XXIX memoriałem jego imienia, który odbywa się co roku w Zieleńcu. Postać śp. Bronisława Haczkiewicza jest szczególnie związana z naszą szkołą. Po stworzeniu w Dusznikach Zdroju i dynamicznym rozwoju pod kierunkiem trenera Pana Bogdana Hacusia (wychowanka Haczkiewicza) sekcji narciarstwa biegowego, pojawiło się nowe pole do popisu dla Haczkiewicza. Był On inspiratorem stworzenia w Zieleńcu pracowni fizjologii wysiłku, gdzie prowadzone były badania w bezpośrednim kontakcie z trenującymi zawodnikami. Ten wielki człowiek wychował wielu olimpijczyków i wspaniałych trenerów. Przykładem tego stwierdzenia jest min. Pan Bogdan Hacuś, wieloletni trener biathlonu w naszej szkole, który tak samo jak jego „idol” wychował wspaniałych sportowców. Warto pamiętać o takich osobach, które są inicjatorami wielkich karier.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.