Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Gala Tukanów 2016

Ile razem dróg przebytych?

Ile ścieżek przedeptanych?”

Ile deszczów, ile śniegów

wiszących nad latarniami?
Ile w trudzie nieustannym
wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?”

K.I.Gałczyński

Czas płynie nieubłaganie… Niedawno powstawał artykuł o Studniówce moich drogich Wychowanków, a tu maj za pasem, koniec roku szkolnego Absolwentów, i…egzaminy maturalne – przepustka w dorosłe życie!!

29 kwietnia 2016 roku w urokliwej Sali im. J.Webera w Fundacji Festiwali Chopinowskich odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego Uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Dusznikach – Zdroju.

Uroczystość uświetniło przemówienie Dyrektora MZS, Pani Renaty Brodziak, która podkreśliła niepowtarzalność chwili, kierując do Absolwentów słowa o pamięci wyjątkowych wspomnień z lat szkolnych. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój ,Pan Piotr Lewandowski , życząc Abiturientom jak najlepszych wyników na maturze.

Gala Tukany 2016-1 Gala Tukany 2016-10 Gala Tukany 2016-11 Gala Tukany 2016-8

Tradycją naszej szkoły jest tytułowa Gala Tukanów. Również w tym roku nie zabrakło zabawnych kategorii przyznawanych maturzystom, np. :Pożeracz Książek, Człowiek Zagadka, BiznesWoman, Aparatka, Drapacz Chmur czy Kulturysta. Każdy rocznik kończący szkołę jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Absolwenci 2016 również są wyjątkowi:

- Na szczególne uznanie zasługuje Angelika Myśliwiec ,( średnia ocen 5,44 i wzorowe zachowanie) , laureatka nagrody Burmistrza Miasta dla najlepszej Absolwentki. Uczennica otrzymała również od Dyrekcji i Rady Pedagogicznej nagrodę specjalną za bezinteresowność, życzliwość i dobro, jakimi darzyła całą społeczność szkolną.

- Równie utytułowana jest Kamila Żuk , która w nauce ( średnia ocen 4,94 i wzorowe zachowanie) , ale przede wszystkim w sporcie nie ma sobie równych. Kamila to nasza najlepsza biathlonistka ostatnich lat, medalistka Mistrzostw Polski, zawodniczka Kadry Narodowej Mistrzostw Świata w biathlonie ( Korea 2018). Została również uhonorowana nagrodą Burmistrza Miasta dla najlepszej Absolwentki z klasy sportowej.

- Wyróżnienie za średnią ocen – 4,94 na świadectwie ukończenia szkoły uzyskała również Joanna Wacławik , uczennica, która zawsze dla każdego miała ciepłe słowo i uśmiech.

- Zaangażowanie, zapał i pasja, zarówno w nauce jak i w sporcie – to domena Absolwenta Szymona Kaczyńskiego, który potwierdził swoją wyjątkowość, dołączając do grona wybitnych Nadziei Olimpijskich w biathlonie.

Gala Tukany 2016-15 Gala Tukany 2016-17 Gala Tukany 2016-18 Gala Tukany 2016-6

 

- Pozostali Absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Marta Bednarz, Daria Bernacka, Joanna Wacławik, Karolina Turkowicz, Michał Majewski i Łukasz Sidorowicz otrzymali z rąk Pani Dyrektor Renaty Brodziak specjalne podziękowania i nagrody rzeczowe – za godne reprezentowanie szkoły w olimpiadach i liczne sukcesy sportowe w latach 2013-2016.

Gala Tukany 2016-20 Gala Tukany 2016-23 Gala Tukany 2016-27 Gala Tukany 2016-57

- Wyjątkowość klasy polega też na jej zgraniu. W programie artystycznym ,który sami opracowali , usłyszeliśmy jakże prawdziwe i dojrzałe słowa: „Jesteśmy cząstką w zespole, z niego płynie nasza siła”.

- Klasa III LO na zakończenie szkoły uzyskała średnią ocen 4,13 – udowadniając przyszłym licealistom, że można doskonale łączyć naukę z pasją uprawiania sportu. Aż chce się powiedzieć: „Per aspera ad astra”.

Cieszę się, że mogłam przez trzy lata pełnić funkcję Wychowawcy i współpracować również z Rodzicami . Dziękuję za Państwa zaangażowanie w sprawy klasy, pozytywną energię, troskę i pomoc 

Tegoroczną Galę Tukanów 2016 - scenariusz uroczystości, kabaretowy program artystyczny i kategorie wyróżnień - opracowała klasa II LMS. W imieniu Absolwentów kieruję podziękowania dla Pani Waldemary Tobiczyk i Jej Wychowanków za profesjonalizm, przepiękne teksty poetyckie i wyjątkowość tej uroczystości.

Gala Tukany 2016-46 Gala Tukany 2016-50 Gala Tukany 2016-38 Gala Tukany 2016-32

Czas płynie dalej. Coś się kończy, coś się zaczyna…

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.