Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Dobre wieści z Czarnego Boru

W dniach od 2 do 4 lipca 2016 r. nasi zawodnicy startowali w Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim w Czarnym Borze. Najpierw upały, a później ulewne deszcze towarzyszyły startującym. Jedak uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, reprezentujący dwa kluby MKS Duszniki-Zdrój i Lidera Katowice spisali się znakomicie.

Ogromny sukces odnosła tegoroczna absolwentka Kamila Żuk, która zdobyła w kategorii Juniorek trzy złote medale. Wyprzedziła w doskonałym, mistrzowskim stylu swoje rywalki. Kamila zdobyła także srebrny medal w biegu indywidualnym oraz medal brązowy w biegu sprinterskim w kategorii Seniorek. Zawodniczka jest najmłodszą członkinią kadry A. Walczyła jak równy z równym ze starszymi koleżankami. Kamila odniosła też znaczący sukces edukacyjny. Ukończyła Liceum z wyróżnieniem, a w dniu 7 lipca odebrała swoje świadectwo maturalne z bardzo dobrymi wynikami. Z radością stwierdzamy, że w dusznickim Liceum mogła zrealizować swoje marzenia sportowe i naukowe. W październiku rozpocznie studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Uczniowie SMS-1 Mistrzostwa Polski-4 Mistrzostwa Polski-5 Gala Tukany 2016-16

W Mistrzostwach w Czarnym Borze świetną formę reprezentował Filip Kutyła, który w biegu indywidualnym zdobył srebrny medal, a w biegu sprinterskim uplasował się na 4 miejscu.

Na wielkie brawa zasługuje także nowy uczeń i zawodnik dusznickiej Szkoły Patryk Bryn, który w biegu sprinterski w kategorii Junior Młodszy stanął na najwyższym podium. Jego czasy przebiegu we wszystkich startach były najwyższe. Patryk uczył się na terenie Niemiec. Wybrał naszą Szkołę, gdyż tu widzi dla siebie największe szanse na budowanie  kariery sportowej.

Z Czarnego Boru z brązowym medalem w biegu sprinterski wróciła Paulina Krzyżak. Dobry start zaliczyli Norbert Leszczyński i Łukasz Bałęczny.

Mistrzostwa Polski-2 Mistrzostwa Polski-6 Mistrzostwa Polski-7 Mistrzostwa Polski-1

Prawdziwą niespodziankę sprawiły nam nasze Młodziczki Młodsze, które w pięknym stylu wywalczyły 3 miejsce w sztafecie. Uczące się w klasie sportowej w dusznicikm Gimnazjum: Karolina Mielcarek, Justyna Panterałka i Paulina Pulik reprezentują świetną formę. Mają ogroną szansę dorównać Kamili Żuk.

Mistrzostwa Polski-8 Mistrzostwa Polski-9

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom startującym w Mistrzostwach Polski. Liczymy na udany sezon zimowy.

Gratulujemy i dziękujemy  trenerom SMS: Pani Kindze Goraj, Panom Bogusławowi Hacusiowi i Romanowi Sokali oraz koordynatorowi trenerów Panu Tomaszowi Sikorze. Gratulacje należą się także trenerkom Gimnazjum Paniom Eleonorze Sokali i Danucie Hacuś.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.