Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Teaching Excellence and Achievement

Gdzie będę, kiedy mnie nie będzie?

Ponad 5000 mil od Dusznik-Zdroju leży malownicze miasteczko Boone, a w nim Appalachian State University. W tym miasteczku znajduje się również West Wilkes High School. W pierwszym miejscu będę się uczyć, w drugim nauczać.

 

Appalachian State University

 

Miasto Boone – prawie jak Duszniki - zdjęcie pochodzi z bloga http://blueridgeblog.blogs.com/blue_ridge_blog/2007/10/boone-north-car.html

  

Prezydent Obama w szkole West Wilkes High School w 2011 r. 

Jak doszło do mojego wyjazdu?

Półtora roku temu otrzymałam mail o bardzo intrygującym temacie: „Ambasada USA zaprasza do składania aplikacji nauczycieli szkol średnich na program Teaching Excellence and Achievement”. Wiadomość zawierała również informację o samym programie:

Program Teaching Excellence and Achievement to sześciotygodniowe szkolenie w USA dla nauczycieli szkół średnich (ponadgimnazjnalnych), którego głównym zadaniem będzie poszerzenie wiedzy w danej dziedzinie i udoskonalenie umiejętności nauczania oraz pogłębienie wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Nauczyciele będą mogli uczestniczyć w seminariach dotyczących metodyki nauczania, kształtowania programu, planowania lekcji oraz samych technik nauczania. Uczestnicy będą ściśle współpracować z kadrą uniwersytecką, nauczycielami szkół średnich oraz wezmą udział w zajęciach szkolnych.

Uczestnikami programu mogą być wyłącznie nauczyciele szkół licealnych/średnich, którzy uczą takich przedmiotów jak wiedza o społeczeństwie, matematyka, fizyka, biologia, geografia, historia i język angielski.”

Wysłałam wniosek, zdałam wymagany egzamin TOEFL z języka angielskiego (!), pojechałam na rozmowę do ambasady amerykańskiej w Warszawie i… zakwalifikowałam się! Spośród wszystkich aplikujących wybrano cztery osoby, z których dwie wyjechały już wiosną, a dwie biorą udział w jesiennej edycji programu (ja i nauczycielka matematyki z Warszawy). Miałam naprawdę ogromne szczęście, ponieważ obecna edycja programu jest ostatnią przeprowadzaną dla nauczycieli z Polski.

Do szkoły średniej West Wilkes High School uczęszcza ok. 650 uczniów w klasach 9-12. Moja dwutygodniowa praktyka odbędzie się w klasie 12, w której naucza Jim Brooks, my co-teacher. Nie uczy on angielskiego jako języka obcego, lecz tak, jak poloniści języka polskiego. Kiedy ja się pojawię w jego szkole, klasa będzie „przerabiać” Makbeta i zaczniemy swoją współpracę od omawiania przesądów. Mam nadzieję, że praca z amerykańskimi nastolatkami będzie równie przyjemna jak z polskimi uczniami!

Trzymajcie kciuki, aby nie zapeszyć!

Zobacz Uniwersytet:http://www.appstate.edu/about/

Informacje o szkole West Wilkes High School:http://en.wikipedia.org/wiki/West_Wilkes_High_School

Tutaj będę na bieżąco opisywać swój pobyt i zajęcia:http://lastminutetea.blogspot.com/

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.