Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Nasz korespondent z USA pisze...

W piątek 20 września zakończył się pierwszy etap programu Teaching Excellence and Award.

Główna, sześciotygodniowa część programu  zamyka się w klamrze dwóch „workshopów” w Waszyngtonie: powitalnego oraz pożegnalnego. Ten pierwszy miał za zadanie zapoznać uczestników z zasadami programu oraz zintegrować całe wielonarodowościowe towarzystwo.

W ciągu dwóch dni roboczych w Waszyngtonie (pozostałe dwa dni przeznaczone na podróż) odbyły się spotkania z przedstawicielami Departamentu Stanu USA, pracownikami IREX-u  oraz profesorami pięciu uniwersytetów, do których przydzieleni zostali uczestnicy programu (Appalachian State University, Claremont Graduate University, Montana State University, University of Central Florida, University of Nevada Reno).

Oprócz spotkań, przeprowadzono szkolenia na temat podstaw amerykańskiego systemu edukacji oraz komunikacji międzykulturowej, co przy 104 uczestnikach projektu, pochodzących z 34 krajów z 4 kontynentów, było koniecznością.

Jeden ze stołów roboczych

Deborah Hefferon, specjalista w dziedzinie komunikacji międzykulturowej, omawia różnice w sposobach witania się w różnych krajach.

Ciekawym, a zarazem najbardziej widowiskowym, przedsięwzięciem okazał Jarmark Plakatów (International Education Poster Fair). W jednym miejscu znalazły się wspaniałe przedmioty związane z kulturą, różnorodne stroje, bajecznie kolorowe obrazy. 

Polski plakat (Warszawa i Duszniki-Zdrój, historia, zabytki, sztuka, kulinaria).

Nauczycielki w strojach ludowych. 

Jarmark był najciekawszym wydarzeniem czterodniowego pobytu w Waszyngtonie i najprzyjemniejszym. W poniedziałek zaczynają się zajęcia na uniwersytecie i już teraz wiadomo, że będzie to ciężka praca.

 

 

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.