Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Stypendium „zDolny Śląsk”

 XIII edycja konkursu stypendialnego: „zDolny Śląsk”   

Człowiek wszechstronny według „Słownika języka polskiego” -  to człowiek «mający rozległe zainteresowania i wiele umiejętności, rozwijający działalność w wielu dziedzinach».

     Czy jest to możliwe w naszych czasach? – zadaję sobie pytanie, gdyż obecnie najczęściej  słyszy się od uczniów: „Nie wiem, czego chcę”, „Po lekcjach najchętniej siedzę przy kompie, na fejsie i td., „A w szkole – to nuda”…. I tak mogę cytować bez końca.

Są jednak i pozytywne obserwacje postaw uczniowskich. Niekoniecznie szkoła musi być nudna, a jedyne przyjemne zajęcie - to buszowanie w  Internecie. Przecież  każdy z nas ma swoje zainteresowania, upodobania, hobby. Ale nie każdy potrafi je w sobie dostrzec, poświęcić ulubionemu zajęciu czas.

     Wzorowym przykładem wszechstronności uczniowskiej jest tegoroczna stypendystka XIII edycji konkursu stypendialnego „zDolny Śląsk”- uczennica klasy I LO Malwina Fituch. Osiąga wysokie wyniki w nauce, aktywnie udziela się w licznych wolontariatach, prowadzi aktywny tryb życia. Regularne treningi, to droga do sukcesów sportowych. Malwina jest prawdziwą mistrzynią rolek.  Wygrała  prestiżowe  zawody w Niemczech w  Groß-Gerau. Zdobyła 3 miejsce w Pucharze Europy. To tylko kilka przykładów jej osiągnięć. Obecnie uczennica trenuje biathlon w naszej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

W odpowiedzi na pytanie „Co jest twoim hobby?” – Malwina mówi: „Wszystko”. Tak może odpowiedzieć tylko człowiek, który kocha życie, nie ma czasu na nudę, umie zorganizować sobie czas wolny i wyznacza sobie cel, żeby zdobyć jak najwięcej.  Bo życie  mamy tylko jedno - trzeba zdążyć skorzystać.        

     Myślę, iż jeszcze niejeden raz usłyszymy o kolejnych sukcesach naszej uczennicy, jeszcze niejeden raz będziemy mogli słuchać utworów muzycznych w jej wykonaniu – śpiew, to również jedno z licznych zamiłowań Malwiny.  Nam - nauczycielom pozostaje tylko wspierać i cieszyć się, że mamy komu przekazywać doświadczenie i  wiedzę . Jesteśmy dumni z Malwiny.

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.