Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wycieczka do Wrocławia

      12 grudnia 2013 roku uczniowie gimnazjum i liceum MZS uczestniczyli w  wycieczce do Wrocławia. Nasza grupa łącznie z opiekunami  liczyła 42 osoby. Pogoda ducha , jak i słoneczna aura za oknami autokaru – wprawiały nas w świetny nastrój.

      Po 3. lekcji o godz.10.3o wyjechaliśmy z Dusznik-Zdroju, natomiast już o 13.oo przed gmachem Muzeum Narodowego we Wrocławiu czekał na nas przewodnik-pan Szymon.Przez ok. 1,5 godziny zwiedzaliśmy ekspozycje muzeum, zatrzymując się przy wybranych „perełkach”-  poprzez malarstwo, sztukę użytkową i rzeźbę. Najwięcej czasu spędziliśmy na poddaszu, gdzie zgromadzono liczne arcydzieła sztuki współczesnej – niektóre z nich wprawiły nas w zaskoczenie, a  niektóre budziły zachwyt… Pan Szymon przybliżył nam sylwetki wybitnych polskich artystów, opowiedział ciekawe historie, przedstawiając techniki tworzenia nowoczesnych awangardowych dzieł.Po sporej dawce wiedzy z kultury i sztuki, a szczególnie troski nauczycieli o naszą artystyczną wrażliwość – potrzebowaliśmy wreszcie coś „dla ciała” - wstąpiliśmy więc do Galerii Dominikańskiej na obiad i chwilę odpoczynku.

     Kolejnym punktem programu był spacer na największy i najpiękniejszy w Polsce Jarmark Bożonarodzeniowy, który jak co roku, odbywa się przy wrocławskim Rynku. Wędrowaliśmy po baśniowym i nastrojowym miejscu, ulegając magii świąt, słuchając kolęd, podziwiając rękodzieło i fantastyczne dekoracje; nie zapomnieliśmy też o prezentach dla najbliższych.

     Jednakże kulminacyjnym punktem programu, na który czekaliśmy najbardziej – był spektakl pt.„Mistrz i Małgorzata” w Teatrze Muzycznym Capitol. O godz.19.oo byliśmy już w przepięknej sali teatralnej, czekając na rozpoczęcie seansu. Spektakl – musical, inspirowany arcydziełem Michaiła Bułhakowa, oczarował nas.  Świetna gra aktorów, duża ilość efektów specjalnych, muzyka, śpiew, choreografia –tworzyły widowisko, które pozwoliło nam zapomnieć o wszystkim. „Przenieśliśmy się”  do Moskwy, ulegając magii Wolanda.  Intrygowało nas, jak zakończy się miłosna historia tytułowego Mistrza i jego Ukochanej, a postaci  Behemota i Korowiowa z diabelskiej świty dały najwięcej śmiechu. Refleksję budziły sceny biblijne z życia Jezusa i Poncjusza Piłata. 3-godzinny seans minął bardzo szybko, a my wciąż pełni emocji i wrażeń udaliśmy się do autokaru.  Nocna podróż zakończyła się tuż po północy, a na dusznickim parkingu czekali na nas Rodzice…

PS. Dziękuję wszystkim uczestnikom: Nauczycielom i Uczniom klas III G, I LO, I SMS oraz III LO. Kolejny wyjazd do teatru już w II semestrze, a w bogatej ofercie repertuarowej czeka na nas wiele tytułów-)))

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.