Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Zdrowie dzięki wodzie

„SPA AND WELLNESS” to najnowsze trendy w turystyce uzdrowiskowej. Można z nich korzystać, można o nich dyskutować. A gdzie? Najlepiej w znanym kurorcie. Nic dziwnego zatem, że Duszniki-Zdrój zostały wybrane przez organizatora, Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu, na miejsce międzynarodowej konferencji „Turystyka uzdrowiskowa, spa i wellness jako markowy produkt turystyczny regionu – teoria i praktyka”, która odbyła się w dusznickim Hotelu Fryderyk w dniach 29-30 maja.

 

Na konferencję zostali zaproszeni również uczniowie naszej szkoły. Liceum było reprezentowane przez klasę I LO/SMS z wychowawczynią Panią Bogusławą Ryczek.

 

Konferencja przypominała nieco bitwę na głowy – teoretycy (profesorowie kierunków turystycznych największych polskich uczelni) spierali się, w kulturalny sposób rzecz jasna, z praktykami (prezesami spółek zarządzających polskimi uzdrowiskami).

 

Nie tylko treść, ale również formuła konferencji, była interesująca – uczniowie mogli obserwować, jak funkcjonuje dyskusja panelowa oraz obejrzeć prezentacje przygotowane w PREZI, programie opracowanym przez Węgrów, których reprezentowały dwie panie profesor z Uniwersytetu Pannonia.

 

Następnym razem, widząc słowo SPA, pamiętajmy: Salus Per Aquam – zdrowie dzięki wodzie!

 

 

 

Aneta Ożga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.