Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Szlachetna Paczka MZS

Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA. Dołączyliśmy do 700 tysięcy osób w 570 lokalizacjach w całej Polsce. Projekt ten ma już czternaście lat, a zaczęło się od studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA). Obdarowano wówczas 30 ubogich rodzin.

Celem projektu jest przygotowywanie przez darczyńców paczek dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, działających lokalnie.

Szlachetna Paczka 2014-1 Szlachetna Paczka 2014-4 Szlachetna Paczka 2014-9

Wybraliśmy RODZINĘ, której postanowiliśmy pomóc angażując rzeszę ludzi wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka. Początki były trudne. W pierwszym tygodniu brakowało wszystkiego. Miałyśmy chwile zwątpienia. Jednak nie zawiodłyśmy się na mieszkańcach Dusznik-Zdroju. Każdego dnia pojawiały się ubrania, środki czystości, żywność,…

Dzięki hojności Was wszystkich RODZINA została obdarowana wspaniałymi prezentami. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w budowaniu tego daru. RODZINA otrzymała 35 paczek i ławę. Wasze podarunki umożliwiły nam również zapakowanie 9 pudeł, kuchenki i narożnika dla innych rodzin objętych pomocą SZLACHETNEJ PACZKI.

Mamy nadzieję, że święta w tym roku będą radośniejsze dla obdarowanych, jak również dla tych, którzy potrafili zatrzymać się na chwilę, poświęcić swój czas, pieniądze i dostrzec potrzeby innego człowieka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.