Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Szlachetna Paczka MZS

Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA. Dołączyliśmy do 700 tysięcy osób w 570 lokalizacjach w całej Polsce. Projekt ten ma już czternaście lat, a zaczęło się od studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA). Obdarowano wówczas 30 ubogich rodzin.

Celem projektu jest przygotowywanie przez darczyńców paczek dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, działających lokalnie.

Szlachetna Paczka 2014-1 Szlachetna Paczka 2014-4 Szlachetna Paczka 2014-9

Wybraliśmy RODZINĘ, której postanowiliśmy pomóc angażując rzeszę ludzi wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka. Początki były trudne. W pierwszym tygodniu brakowało wszystkiego. Miałyśmy chwile zwątpienia. Jednak nie zawiodłyśmy się na mieszkańcach Dusznik-Zdroju. Każdego dnia pojawiały się ubrania, środki czystości, żywność,…

Dzięki hojności Was wszystkich RODZINA została obdarowana wspaniałymi prezentami. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w budowaniu tego daru. RODZINA otrzymała 35 paczek i ławę. Wasze podarunki umożliwiły nam również zapakowanie 9 pudeł, kuchenki i narożnika dla innych rodzin objętych pomocą SZLACHETNEJ PACZKI.

Mamy nadzieję, że święta w tym roku będą radośniejsze dla obdarowanych, jak również dla tych, którzy potrafili zatrzymać się na chwilę, poświęcić swój czas, pieniądze i dostrzec potrzeby innego człowieka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.