Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Grudniowe wspomnienia

W przedświąteczny czwartek 18 grudnia 2014 roku klasy I i II dusznickiego liceum wyjechały do Wrocławia. Wyjazd odbył się rano, a już po niespełna dwóch godzinach dotarliśmy na miejsce. Pierwszy punkt programu to Muzeum Geologiczne im. Henryka Teisseyre – jednostka Instytutu Nauk Geologicznych. Podczas dwugodzinnej lekcji muzealnej dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat skał, minerałów i skamieniałości. Bogate zbiory Instytutu to kolekcja, którą mogliśmy nie tylko obejrzeć, ale też zbadać „na żywo” właściwości unikatowych minerałów.

Grudniowe wspomnienia-2 Grudniowe wspomnienia-1

Gdy czas geograficznych zmagań z przeszłością geologiczną ziemi dobiegł końca, pojechaliśmy tramwajem do galerii handlowej na obiad.

Po krótkim odpoczynku – o godzinie piętnastej czekała na nas w pobliskim Teatrze Muzycznym Pani Przewodnik, która zabrała nas w interesującą podróż… Dostaliśmy niezwykłą szansę zwiedzenia całego teatru, poznaliśmy historię powstania owego miejsca. Ujrzeliśmy „wszystko od podszewki”, bo nawet weszliśmy za kulisy i do garderoby, a także poznaliśmy techniczne sztuczki działania wielu teatralnych rekwizytów.

Zachwyciła nas przepiękna scena, na której pozowaliśmy do wspólnej fotografii.

Grudniowe wspomnienia-3  Grudniowe wspomnienia-4

Jednakże szczególnie urzekła nas tzw. strefa relaksu, gdyż całodzienne zwiedzanie dało nam się solidnie we znaki.

To nie było jeszcze nasze pożegnanie z teatrem, ponieważ głównym celem wycieczki był spektakl teatralny pt „Nine" w Capitolu, który miał rozpocząć się o 1900. Zanim jednak przyszedł na niego czas, udaliśmy się na wieczorny spacer, by zwiedzić Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy, który jest wieloletnią tradycją stolicy Dolnego Śląska i wyglądał cudownie. Niezwykły świąteczny nastrój emanował wzdłuż całego Rynku. Nie było osoby, która nie poczułaby magii zbliżających się świąt.

Gdy wybiła 19 - rozpoczął się spektakl, trwający około trzech godzin. Sztuka dotyczyła biografii włoskiego reżysera, który zmagał się ze swoim problemem twórczym. Rozrywka na wysokim poziomie, taniec, świetne wykonania piosenek sprawiły, że wyszliśmy z teatru z uśmiechami na twarzy, podśpiewując utwory musical'u.

Do Dusznik dojechaliśmy około północy - byliśmy trochę zmęczeni, ale wróciliśmy pełni wrażeń.

Wycieczka zorganizowana została przez nasze wychowawczynie - Panie W. Tobiczyk i B. Ryczek, którym dziękujemy za inicjatywę i ciekawy program. Czekamy na kolejne wyjazdy, które uatrakcyjnią codzienne życie licealistów.

Grudniowe wspomnienia-5 Grudniowe wspomnienia-6

 

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.