Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Studniówka w pigułce

Słynne słowa „Poloneza czas zacząć” z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza rozbrzmiewają nie tylko w salach polonistów. Również sale balowe są świadkami tego starego, a jakże popularnego w naszym kraju, tańca. Dzięki studniówkowej tradycji, kolejne pokolenia polskiej młodzieży kultywują zwyczaj „chodzonego” na sto dni przed maturą.

Uczniowie dusznickiego Zespołu Szkół nie pozostają w tyle. Jest jednak coś, co sprawia, że dusznicki polonez jest wyjątkowy. Po pierwsze, tańczą razem uczniowie klas trzecich i gimnazjum i liceum, po drugie, w wyznaczony dzień organizowany jest polonez na dusznickim rynku. W tym roku pogoda nie sprzyjała, szósty lutego był zimny i wietrzny. Wszyscy stanęli jednak na wysokości zadania. Pani Dyrektor Renata Brodziak w parze z Panem Burmistrzem Piotrem Lewandowskim poprowadziła z uśmiechem swoich uczniów w dostojnym korowodzie dookoła rynku. Muzyka z głośników brzmiała na całe miasto, obwieszczając wszem i wobec, że już niedługo matura…

Studniówka2015-7 Studniówka2015-19 Studniówka2015-27

Studniówka2015-46 Studniówka2015-47 Studniówka2015-9

Niemal tydzień później tegoroczni maturzyści zasiedli do niezwykłej Studniówki. Po raz pierwszy uczniowie zasiedli przy jednym, wspólnym stole z nauczycielami. Po raz pierwszy, wśród bawiących się, nauczyciele mieli przewagę liczebną. I po raz pierwszy, studniówka odbyła się w czwartek!

Studniówka2015-39 Studniówka2015-35 Studniówka2015-40

Teraz pozostały już tylko dni wypełnione nauką. Warto poświęcić ostatnie tygodnie w szkole na solidną prace, aby nie było potrzeby cytowania słów innego kultowego utworu „Znów za rok matura”.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.