Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Drzwi otwarte 2015

W czwartek 16 kwietnia 2015 roku szkoła przy ul. Wybickiego 2a była otwarta dla przyszłych gimnazjalistów i licealistów już od wczesnych godzin rannych. Nasi pierwsi goście – uczniowie z Gimnazjum ze Szczytnej wraz z nauczycielami - zostali przywitani przez oczekujące na nich grupy oprowadzających. Tuż po godzinie 12:00 przywitaliśmy w naszych progach uczniów Szkoły Podstawowej.

Drzwi Otwarte-112 Drzwi Otwarte-6 Drzwi Otwarte-115 Drzwi Otwarte-25

Program tegorocznych odwiedzin obfitował w wiele atrakcji, które przygotowali nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Pierwszym przystankiem była sala kinowa, gdzie oczekiwała na przybyłych Pani Renata Brodziak- Dyrektor MZS w Dusznikach-Zdroju, która zaprezentowała ciekawą ofertę edukacyjną dotyczącą nowych kierunków w liceum.

 Drzwi Otwarte-119 Drzwi Otwarte-50 Drzwi Otwarte-35 Drzwi Otwarte-15


Zwiedzający mogli też zobaczyć projekcję multimedialną, która prezentowała zalety naszej szkoły i ciekawostki z jej codziennego życia. Gimnazjalistom podobała się oferta naszej szkoły. Zdaniem większości – dusznicka szkoła posiada „sportowy klimat”. Z pewnością osoby zainteresowane uprawianiem różnych dyscyplin sportowych znajdą tu swoje miejsce.

Drzwi Otwarte-169 Drzwi Otwarte-161 Drzwi Otwarte-93 Drzwi Otwarte-97

Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny. Uczniowie klasy I LMS pod okiem wychowawczyni Pani W. Tobiczyk przygotowali kabaret „Z życia szkoły” , świetnie parodiując gesty i zachowania nauczycieli oraz odgrywając scenki z wybranych lekcji w liceum.

Następnie gimnazjaliści dziarsko podążali za oprowadzającymi licealistami z II LMS. Obejrzawszy szkolne gabinety, pracownie i wszelkie zakamarki - zatrzymywano się w kawiarence, gdzie czekały przekąski przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

I na koniec rzecz istotna, o ile nie najważniejsza – Lekcje Otwarte! Profesorowie dusznickiego LO przygotowali nietypowe zajęcia dla przyszłych uczniów. W bogatej ofercie warsztatów znalazły się m.in. takie propozycje:

Drzwi Otwarte-133  Drzwi Otwarte-142 Drzwi Otwarte-149 Drzwi Otwarte-157

Biografie z worka” - D.Axmann- Fabia „Łamigłówki matematyczne“ - K.Andrzejewska

Magia chemii”- E.Galler

Z matematyką po niemiecku” - M.Stwertetschka

Historia niebieskich jeansów” - R.Cetnarowicz

 

W Liceum Mistrzostwa Sportowego osobny program przygotowali trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego. Interesujące– szczególnie dla dziewcząt – układy taneczne przy muzyce w sali fitness opracowała P. Danuta Hacuś. Pani Eleonora Sokala zapraszała chętnych na lekcję strzelania laserami.

 

Wierzymy, że przygotowana na nowy rok szkolny 2015/2016 oferta edukacyjna i zaprezentowany program Drzwi Otwartych zachęci niezdecydowanych, że warto uczyć się w Dusznikach-Zdroju.

 

 

 

 

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.