Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Innowacje w Afryce - warsztaty

Warsztaty z przedsiębiorczości o innowacjach w Afryce.

16 marca na zajęciach z przedsiębiorczości w klasie I liceum odbyła się lekcja otwarta zrealizowana przy współudziale Fundacji Rozwoju Inicjatyw Lokalnych „Qdowa”. Tematem lekcji była „Przedsiębiorczość w Afryce jako źródło pomysłów na własną firmę”. 

Dla większości Polaków Afryka to z jednej strony miejsce chorób, konfliktów i biedy, z drugiej – to egzotyka, piękne widoki i safari. Tymczasem Afryka, choć ma swoje problemy to niezwykły kontynent z wielkim potencjałem na przyszłość. Największym bogactwem Afryki są jej mieszkańcy, najczęściej młodzi ludzie, którzy są otwarci na świat, szybko się uczą, a pomaga im w tym dynamiczny rozwój telekomunikacji i prawie nieograniczony dostęp do informacji*.

Potencjał Afryki to z punktu widzenia polskich przedsiębiorców źródło pomysłów na własną firmę, ogromny i coraz bardziej chłonny rynek zbytu, szansa na sukces ekonomiczny.

O tym jak wykorzystać współpracę z mieszkańcami Afryki, jak łamać szkodliwe stereotypy przekonywała nas na lekcji przedsiębiorczości Pani Anna Chełmińska fundacji Qdowa, zajmującej się działalnością wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, przeprowadzając niezwykle ciekawe warsztaty. Uczniowie zwrócili uwagę na innowacyjność przedsiębiorców w Afryce, analizowali przykłady przedmiotu działalności firm afrykańskich, dostrzegli, że u źródła sukcesu są potrzeby i oczekiwania nabywców.

Świetnie przygotowane warsztaty zainspirowały uczniów do pracy nad własnym projektem na temat: „Pomysł na własną firmę”, realizowanym na kolejnych lekcjach przedsiębiorczości. 

*w oparciu o:  „Teraz Afryka. Od źródeł skautingu po kontynent przyszłości” pod redakcją Emilii Kulczyk-Preis i Roberta Zduńczyka
 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.