Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Innowacje w Afryce - warsztaty

Warsztaty z przedsiębiorczości o innowacjach w Afryce.

16 marca na zajęciach z przedsiębiorczości w klasie I liceum odbyła się lekcja otwarta zrealizowana przy współudziale Fundacji Rozwoju Inicjatyw Lokalnych „Qdowa”. Tematem lekcji była „Przedsiębiorczość w Afryce jako źródło pomysłów na własną firmę”. 

Dla większości Polaków Afryka to z jednej strony miejsce chorób, konfliktów i biedy, z drugiej – to egzotyka, piękne widoki i safari. Tymczasem Afryka, choć ma swoje problemy to niezwykły kontynent z wielkim potencjałem na przyszłość. Największym bogactwem Afryki są jej mieszkańcy, najczęściej młodzi ludzie, którzy są otwarci na świat, szybko się uczą, a pomaga im w tym dynamiczny rozwój telekomunikacji i prawie nieograniczony dostęp do informacji*.

Potencjał Afryki to z punktu widzenia polskich przedsiębiorców źródło pomysłów na własną firmę, ogromny i coraz bardziej chłonny rynek zbytu, szansa na sukces ekonomiczny.

O tym jak wykorzystać współpracę z mieszkańcami Afryki, jak łamać szkodliwe stereotypy przekonywała nas na lekcji przedsiębiorczości Pani Anna Chełmińska fundacji Qdowa, zajmującej się działalnością wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, przeprowadzając niezwykle ciekawe warsztaty. Uczniowie zwrócili uwagę na innowacyjność przedsiębiorców w Afryce, analizowali przykłady przedmiotu działalności firm afrykańskich, dostrzegli, że u źródła sukcesu są potrzeby i oczekiwania nabywców.

Świetnie przygotowane warsztaty zainspirowały uczniów do pracy nad własnym projektem na temat: „Pomysł na własną firmę”, realizowanym na kolejnych lekcjach przedsiębiorczości. 

*w oparciu o:  „Teraz Afryka. Od źródeł skautingu po kontynent przyszłości” pod redakcją Emilii Kulczyk-Preis i Roberta Zduńczyka
 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.