Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Ekonomia w praktyce

Dziś podręcznik i lekcja w formie: nauczyciel mówi, młodzież notuje, to o wiele za mało. Uczniowie szybko się nudzą. Chcą czegoś nowoczesnego, ciekawego, wciągającego.

Uczniowie w Miejskim Zespole Szkół w Dusznikach-Zdroju na lekcjach ekonomii w praktyce wykorzystują bezpłatne rozwiązania w postaci profesjonalnie przygotowanych i ciekawych gier edukacyjnych o tematyce ekonomicznej przygotowane przez Bank Zachodni WBK.

Business Zone to internetowa gra edukacyjna przeznaczona dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, która w atrakcyjny sposób przedstawia młodym ludziom realia prowadzenia biznesu w Polsce, uczy jak założyć i zarządzać małą firmą. Celem gry jest rozwój prowadzonej firmy i zgromadzenie jak największej ilości środków finansowych. To odpowiedź na pytanie, jak prowadzić lekcje w atrakcyjny, przyjazny i wykorzystujący technologię informatyczną dla uczniów sposób.

Gra dostępna jest na stronie: www.business-zone.com.pl

(na podstawie „Narzędzia dla nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie i ekonomii w praktyce” Katarzyna Majewska, http://www.edukator.koweziu.edu.pl/narzedzia-dla-nauczycieli-podstaw-przedsiebiorczosci-wiedzy-o-spoleczenstwie-i-ekonomii-w-praktyce/

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.