Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Nabór do Szkoły Podstawowej 2023/24

 

Dokumenty w formacie PDF

Terminy  naboru  2023-24 - klasa I

Terminy  naboru  2023-24 - klasa IV mistrzostwa sportowego

karta zgloszenia do świetlicy

 

potwierdzenie woli

RODO świetlica

wniosek do szkoły

deklaracja sprawość

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mam 6 lat i chcę iść do szkoły

Dnia 27 stycznia 2012 roku Sejm uchwalił nowelizację ustawy o systemie oświaty, która przesuwa o dwa lata, tj.z 2012 roku na 2014 rok, wprowadzenie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. W tym okresie o rozpoczęciu nauki w szkole podstawowej przez dziecko sześcioletnie decydują rodzice. Rodzice dzieci, które w danym roku mogą jako sześciolatki rozpocząć obowiązek szkolny, zadają sobie wiele pytań:

Czy moje dziecko powinno iść do szkoły?

Czy jest gotowe do nauki w szkole?

Czy pozostawienie dziecka na kolejny rok w przedszkolu to dla niego czas stracony?

Rodzicom często towarzyszy niepokój związany z konsekwencjami podjęcia tej decyzji. W aktualnie obowiązującej sytuacji prawnej obserwuje się pewne niekorzystne dla dzieci konsekwencje. Z jednej strony rodzice, którzy zdecydowali się przedłużyć pobyt  dziecka w przedszkolu, niepokoją się tym, że ich dzieci nie rozwijają się optymalnie, bo program ich edukacji jest zbyt infantylny. Z drugiej strony wielu nauczycieli dostrzega
w klasie pierwszej sześcioletnie dzieci, które obowiązek szkolny rozpoczynają bez osiągnięcia gotowości szkolnej. Skłania to do podjęcia działań doskonalących proces diagnozy przedszkolnej, który powinien także uwzględniać opinię rodziców.

W związku z tym zachęcamy wszystkich Rodziców dzieci sześcioletnich (urodzonych w roku 2007) do zapoznania się z treścią załączników:

  1. Ocena rodzicielska poziomu przygotowania dziecka do szkoły. Pobierz załącznik
  2. Wskazówki profilaktyczno-terapeutyczne dla dziecka 5-6-letniego wspomagające osiąganie dojrzałości szkolnej. Pobierz załącznik
  3. Zadania dla rodzica i dziecka. Pobierz załącznik

przygotowaną z myślą o nich oraz o sześciolatkach − przyszłych pierwszoklasistach. Celem tych publikacji jest wsparcie Rodziców, by bardziej świadomie mogli podjąć decyzję, czy ich dziecko jest gotowe do szkoły. Rodzic musi być do tej decyzji przygotowany.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.