Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider


 

Wiadomości ze szkoły

Dzień integracyjny na Muflonie

Korzystając z ostatnich dni ciepłej jesieni wybrałam się z moją nową klasą IVc na dzień integracyjny do schroniska "Pod Muflonem". Wymarsz o godzinie 9, w plecakach kiełbasy, bułki i pianki na ognisko, a przede wszystkim dobre humory (upiekły się aż dwie historie:). Na miejscu wspaniała górska atmosfera, przyjaciele szkoły- właściciele Muflonu państwo Sokalowie - serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i gościnę. A przede wszystkim niezawodna pani Teresa Wojtyła, która przygotowała dla nas
świetne zajęcia integracyjne. Mam nadzieję, że ten dzień to tylko początek pięciu wspaniałych lat, które razem spędzimy w tej szkole:)
p.s. A mojej klasie życzę zawsze takiego entuzjazmu  do wszystkiego-nieważne, czy jest to zbieranie grzybów, czy...kartkówka z angielskiego. Dziękuję:)

Dzień integracyjny-4 Dzień integracyjny-3 Dzień integracyjny-6 Dzień integracyjny-1 Dzień integracyjny-2 Dzień integracyjny-5

Święto Drzewa

W zeszłym tygodniu obchodziliśmy „Święto Drzewa”. Najmłodsi uczniowie, którzy wzięli udział w zorganizowanych z tej okazji warsztatach mogli przekonać się, jak wielką rolę odgrywają drzewa w życiu człowieka. Poszerzyli również swoją wiedzę związaną z ochroną środowiska i zmianami klimatu.
Tego dnia obowiązywał stosowny strój oraz emblematy nawiązujące do różnych gatunków drzew.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych: „Drzewo-mój przyjaciel”, „Zabawy liśćmi i kasztanami”.
Warsztaty przygotowały: Anna Olczyk i Dorota Czajkowska.

październik-1 październik-2 październik-3 październik-4 październik-5 październik-6

Torfowiska

Uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami i wychowawcą wzięli udział w konkursie „Wrześniowa wycieczka” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku, którego zostali zwycięzcami.

Celem konkursu była promocja walorów turystycznych powiatu kłodzkiego i wzrost znajomości regionu wśród jego mieszkańców, w szczególności młodzieży szkolnej. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu w formie prezentacji multimedialnej lub filmu sprawozdania-reportażu z wycieczki zorganizowanej na terenie powiatu kłodzkiego.

Postanowiliśmy zareklamować naszą najbliższą okolicę oraz zintegrować zespół klasowy. Wycieczka odbyła się 28 września 2017r. i zatytułowaliśmy ją „Spacerkiem po Torfowiskach”. Na miejscu czekał na nas pan leśniczy z Nadleśnictwa Zdroje, który oprowadził nas po Torfowiskach Zielenieckich. Chętnie odpowiadał na pytania dzieci. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat przyrody, oglądali panoramę okolicy z wieży widokowej, a na zakończenie miło spędzili czas przy ognisku. Naszą wycieczkę przedstawiliśmy w formie filmu, który można obejrzeć na YouTube wpisując: bI6YuKRBfPU –„Praca na konkurs spacerkiem po Torfowiskach”.

10 października odbyło się wręczenie nagród, podczas konferencji „Zrównoważony rozwój Ziemi Kłodzkiej” w Polanicy-Zdroju. Nasi uczniowie odebrali nagrodę finansową, dyplomy i drobne upominki rzeczowe.

torfowiska-2 torfowiska-3 torfowiska-4 torfowiska-5 torfowiska-6

 

Światowy dzień uśmiechu

W każdy pierwszy piątek października na całym świecie od 1999 roku obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego wszystkim symbolu żółtej, uśmiechniętej buzi, tzw. „smiles face”, stworzonej w 1963 r.

Uśmiechnięta buźka symbolizuje to, co każdy z nas chciałby widzieć jak najczęściej u innych ludzi gdyż :


...Uśmiech to jest fajna sprawa
lekarstwo na smutek, humoru poprawa.
Nic nas nie kosztuje a pięknie buzię zdobi...”.

Zgadzając się ze słowami Harveya Balla postanowiliśmy w stołówce szkolnej wszystkim o nich przypomnieć.

6 października 2017 roku stworzyliśmy radosną atmosferę , byliśmy mili dla siebie i dużo częściej się uśmiechaliśmy. Aby, szczególnie w tym dniu być bardziej widocznymi, nosiliśmy przypięte do bluzeczek i sweterków uśmiechnięte, żółte buźki.

Uczniowie wzięli udział w konkursach(wypicie soku z cytryny z uśmiechem, namalowanie najładniejszej uśmiechniętej buzi na balonie, rozśmieszenie kolegi) ,za które otrzymali słodkie nagrody i balony. Nawet obiad się do wszystkich uśmiechał.

Śmiech to zdrowie!

Pamiętajmy o tym w pierwszy piątek października, kiedy uśmiech obchodzi swoje święto, ale także na co dzień.

dzień usmiechu-6 dzień usmiechu-1 dzień usmiechu-2 dzień usmiechu-5

When in Rome, do as the Romans do

W dniach od 03 do 06 października w Szkole Podstawowej gościliśmy delegację składającą się z 12 nauczycieli i 4 uczniów, którzy przyjechali do nas z pięciu krajów europejskich: Rumunii, Portugalii, Włoch, Bułgarii i Turcji. Wizyta ta związana była z projektem Erasmus +, który realizuje nasza szkoła. Projekt „Travel broadens the mind” ma na celu pokazanie uczniom, że nie ma granic, a wszelkie podróże i poznawanie innych kultur rozwijają nie tylko nasz umysł, ale i światopogląd. Przez kolejne dni pracowaliśmy wspólnie, poznając się nawzajem, ucząc tradycyjnych polskich tańców, prezentując zadania związane z projektem. Zorganizowaliśmy degustację potraw krajów partnerskich, pokazaliśmy jak wygląda praca w naszej szkole, zorganizowaliśmy wyjście do Muzeum Papiernictwa, oraz wycieczkę do parku miniatur Minieurolandu w Kłodzku. Nasi uczniowie mieli okazję spróbować swych umiejętności językowych i wziąć udział w warsztatach o krajach przygotowanych przez naszych gości. Był to nie tylko czas wytężonej pracy, ale i dobrej zabawy. Czas nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, które, mamy nadzieję, pozostaną na dłużej. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom które pomogły nam w realizacji projektu- nauczycielom p. Katarzynie Łuczko i Bożenie Janukowicz, które przygotowały dzieci do poloneza i krakowiaka, p. Dorocie Nowakowskiej oraz p. Annie Olczyk które przygotowały wraz z uczniami prezenty dla naszych gości, p. Marzenie Stepnowskiej, p. Wiktorowi Kotarskiemu, którzy od początku pracują przy projekcie. Dziękujemy serdecznie rodzinom, które przyjęły pod swój dach i ugościły uczniów - państwu Jakubcom, Słupskim, Spyrom oraz Kijankom. Dziękujemy również pani Agacie Daniel za wielką pomoc w organizacji wizyty w muzeum. Podziękowania należą się również pani Agnieszce Gbyl, która pomogła nam w organizacji wystawy prac na temat pokoju. Panu Szymonowi Korzuchowi zawdzięczamy piękne zdjęcia a Pani Jooannie Dąbrowskiej i całej obsłudze szkoły dziękujemy za organizację posiłków i poczęstunku.

erazmus 2017-1 erazmus 2017-10 erazmus 2017-12 erazmus 2017-13

erazmus 2017-16 erazmus 2017-18 erazmus 2017-28 erazmus 2017-3

erazmus 2017-32 erazmus 2017-35 erazmus 2017-27 erazmus 2017-45

erazmus 2017-1 erazmus 2017-47 erazmus 2017-48 erazmus 2017-49

erazmus 2017-50 erazmus 2017-51 erazmus 2017-52 erazmus 2017-53

 erazmus 2017-40 erazmus 2017-33 erazmus 2017-24 erazmus 2017-7

 

Sztafety przełajowe na medal

Sztafety przełajowe na medal! Złoto i brąz dla Dusznickiego MZS!

26.09 .2017 r w Bystrzycy Kłodzkiej uczennice MZS wywalczyły złoty medal podczas Mistrzostw Powiatu Kłodzkiego w sztafetowych biegach przełajowych, tym samym zakwalifikowały się do finałów wojewódzkich, które odbędą się 10 października w Olszynie. W trudnych warunkach (deszcz i grząskie podłoże) zawodnicy mieli pokonać dystans 1000m (Panie) i 1200m (Panowie). W każdej drużynie biegło 10 zawodników kolejno przekazując sobie pałeczkę. Duszniczanki prowadziły od pierwszej zmiany, na której świetnie pobiegła Justyna Panterałka wyrabiając 40 sekund przewagi. Nasze Gimnazjalistki utrzymały to miejsce do ostatniej zmiany! Mocnym trzonem drużyny okazały się biathlonistki: Karolina Mielcarek, Paulina Pulik, Paulina Wojnar, Zosia Karmazyn i wymieniona już Justyna Panterałka. Swój sportowy charakter pokazała również Ala Jasztal, która specjalizuje się w jeździe szybkiej na rolkach, a uzyskała podczas zawodów 4 czas spośród dusznickich uczennic. Na wynik drużyny złożył się bieg wszystkich zawodniczek. Oprócz wymienionych biegły również: Wiktoria Bizoń, Karolina Biernacka, Marysia Przewłocka i Natalia Półtorzycka, która okazała się czarnym koniem zawodów. Te dziewczyny, nie są czynnymi zawodniczkami i to im należą się szczególne brawa - za pokonanie własnych słabości, olbrzymią walkę i stworzenie świetnego widowiska. Czapki z głów!

Z dobrej strony pokazała się również sztafeta męska, która w składzie: Michał Witek, Jan Półtorzycki, Kacper Hordyński, Adrian Wojnar, Bartosz Piłat, Szymon Bujanowski, Igor Marcinów, Łukasz Gnojnicki, Mateusz Dziwiec, Filip Hawrylak wbiegła na metę z trzecim czasem! Wśród nich są zawodnicy trenujący na co dzień biathlon W MZS, piłkę nożna w Pogoni Duszniki, jazdę szybką na rolkach w UKS Orlica czy tenis w AS Centrum. Razem pod opieką pana Damiana Baczmańskiego stworzyli drużynę na medal.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój sportowy tych zawodników!

Dumni i zadowoleni z występu nauczyciele wychowania fizycznego – Ewa Tucholska, Damian Baczmański.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.