Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Konkurs: Chrzest Polski

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII, uczniów

szkół ponadpodstawowych od 14 do 19 roku życia.

Zakres tematyczny konkursu:

Prace wykonane jako prezentacje multimedialne mają w swojej tematyce nawiązywać do wydarzeń dotyczących historii Polski związanych z Chrztem Polski.

Prezentacja multimedialna musi spełniać następujące wymagania:

- Być wykonana w programie Power Point bądź w programie Impress i zapisana w formacie video;

- zostać opublikowana na kanale YouTube jako film niepubliczny/prywatny

- zawierać od 15 do 30 slajdów (czas prezentacji 10-15 min.);

- zawierać informacje o wykorzystanych materiałach źródłowych.

Strona Konkursu: http://swietochrztu.pl/konkurs/

Termin: 25.10.2021

Organizator Konkursu w MZS: Leszek Jarkowski

Konkurs: Ludzie Kresów

Konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w 3 przedziałach wiekowych:

1) uczniowie szkół podstawowych klas 1-3;

2) uczniowie szkół podstawowych klas 4-8;

3) uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem Uczestników jest odnaleźć osoby pochodzące z Kresów, np. wśród członków rodziny,

sąsiadów, znajomych. Należy możliwie dogłębnie poznać ich losy, a następnie przedstawić w

formie pracy plastycznej lub cyfrowej pracy wizualnej historię życia tych osób na Kresach oraz

ich migracji na obecne tereny Polski.

Pracę konkursową można zgłosić w jednej z dwóch kategorii:

1) prac plastycznych (np. album, komiks, rysunek, obraz etc.);

2) cyfrowych prac wizualnych (np. reportaż, animacja, wywiad, film etc.) w formacie pdf, jpg,

pptx, mp4, lub avi.

Strona Konkursu:

https://www.mnwl.pl/KONKURS_Ludzie_Kresow_opowiesci_nieznane_w_ramach_akcji_Z_Kresow_ocalone_zbiorka_pamiatek_i_opowiesci_kresowych-1-993-169.html

Termin: 25.10.2021

Organizator Konkursu w MZS: Leszek Jarkowski

 

Nowy rok szkolny 2021/22

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie,

Wakacje dobiegają końca. Mam nadzieję, że udało się Państwu odpocząć i nacieszyć latem.
Przed nami nowy rok szkolny. Jestem przekonana, że uda nam się zrealizować wiele ciekawych przedsięwzięć dydaktycznych

i wychowawczych. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało swoje priorytety. Szczególną uwagę zwrócimy na kształtowanie postaw uczniowskich. Niezwykle ważne będą projekty patriotyczne i kulturowe. Wzmocnimy działania proekologiczne, ponieważ wszyscy powinniśmy dbać o środowisko naturalne.

Ostanie miesiące pokazały jak z wielką klasą, dystansem i zaangażowaniem potrafili Państwo sprostać wymogom nauczania zdalnego. Z uśmiechem i nadzieją przyjęłam informację, że od września możemy prowadzić zajęcia w trybie stacjonarnym.

1 września 2021 r. zapraszamy Uczniów do szkoły na spotkania z Wychowawcami. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne nie planujemy uroczystych apeli. Sam fakt obecności Uczniów w salach lekcyjnych jest powodem do wielkiej radości.

W sposób szczególny zwracam się do Uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają swoją szkolną przygodę. Uczynimy wszystko, abyście mogli u nas rozwijać swoje talenty i realizować swoje marzenia.
Pragnę, aby Uczniowie mogli uczyć się w swoich klasach z udziałem Nauczycieli, bez konieczności funkcjonowania tylko w świecie wirtualnym. To czy uda nam się w Dusznikach, w naszej szkole zachować formę tradycyjnego nauczania, zależy od nas wszystkich. Zależy od naszego zdyscyplinowania. Wierzę w rozsądek i mądrość Rodziców. Wierzę w nauczycielski talent i profesjonalizm Pracowników niepedagogicznych. Liczę na odpowiedzialność Uczniów.

W tym roku szkolnym wiele uwagi poświęcimy na kampanię zachęcającą do szczepień przeciw COVID-19. Będziemy promować zasady zdrowego stylu życia w czasie trwania pandemii. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym Uczniom.

W związku z wytycznymi MEiN, MZ i GIS w szkole nadal będzie obowiązywał regulamin funkcjonowania w czasie zagrożenia COVID-19.


Wszystkim życzę w nowym roku edukacyjnym dobrego zdrowia, optymizmu i energii do budowania pozytywnego wizerunku naszej wspólnej szkoły.

Z wyrazami szacunku

Renata Brodziak - dyrektor MZS

Rozpoczęcie roku szklnego odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Rodzice towarzyszący Uczniom nie wchodzą do budynków szkolnych, poza klasami pierwszymi ( z dzieckiem może wejść jeden Rodzic lub Opiekun). Proszę zapoznać się z przydziałem sal, w których odbędą się spotkania z Wychowawcami.

Uwaga ważne - regulamin funkcjonowania MZS w czasie epidemii COVID 19 - obowiązuje od 01 września 2021 wszystkich uczniów,

rodziców i pracowników - dokument w formacie PDF.

 

rozpoczcie   plakat a3 2021

zasady wejcia do budynkw

Zakończenie roku szkolnego 2020/21

Próba sprawnościowa 2021

Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju informuje, że próba sprawnoścowa kandydatów do klasy w piłce nożnej w Liceum Ogólnokształcacym Mistrzostwa Sportowego odbędzie się w dniu 16 czerwca 2021 r. o godz. 10:00. Zbiórka Kandydatów przy boisku "Orlik" - ul. Sportowa 6.

Czekamy na Was:)

Drodzy Uczniowie,

17 maja 2021 r. wracacie do nauki hybrydowej. Będziecie realizować lekcje zdalne oraz co drugi dzień stacjonarne. To taka forma przyzwyczajenia się do zwykłych lekcji w klasie. Od 31 maja 2021 r. zajęcia dydaktyczne będą realizowane w szkole codziennie.

My Nauczyciele bardzo cieszymy się z Waszego powrotu. Marzymy o zwykłej formie lekcji w klasie. Zależy nam na realizowaniu materiału z naszych przedmiotów, ale przede wszystkim na rozmowach z Wami. Chcemy zobaczyć Was i nacieszyć się Waszym widokiem.

Zdajemy sobie sprawę, że wracacie do szkoły pełni obaw. Pamiętajcie jednak, że wracacie do szkoły, którą dobrze znacie. Po kilku daniach wszystko, co budziło lęk, okaże się całkiem niegroźne.

Nie mogę Wam obiecać, że do końca roku szkolnego nie będzie żadnej klasówki i że nauczyciele nie będą egzekwować wiedzy. Ostatnie miesiące były sprawdzianem i dla Was i dla nas. Jestem przekonana, że już po pierwszych lekcjach w szkole wypracujecie z Nauczycielami formy edukacji. Z pewnością będzie więcej doświadczeń, ćwiczeń, pracy w grupch i pracy projektowej, bo to najlepsze metody zdobywania wiedzy. Będzie czas na powtórzenie i utrwalenie wiadomości. Zgłaszajcie Nauczycielom wszystkie problemy. Mówcie otwarcie o swoich uczuciach, o swoich lękach, o swoich emocjach. Do Waszej dyspozycji są także Pedagodzy, Psycholog i Terapeuci. Szczegółowe informacje dotyczące powrotu do szkoły otrzymacie od Wychowawców.

Drodzy Uczniowie,

Czekamy na Was z otwartymi umysłami, otwartą przestrzenią, z nowymi pomysłami, wrażliwi na Wasze potrzeby.

 

                                                                                              W imieniu Nauczycieli

                                                                                    Renata Brodziak – dyrektor Szkoły.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.