Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

Wiadomości ze szkoły

Zielona Szkoła w Przemkowie

Świat takich ludzi chwalił,

którzy ucząc chodzili, a  chodząc nauczali”

Józef Epifan Minasowicz

I my mieliśmy szansę takiego bezpośredniego uczenia się i obcowania z przyrodą w terenie, ponieważ w dniach 5-9 czerwca wyruszyliśmy wraz z naszymi uczniami z klas piątych na „Zieloną Szkołę” do Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

Zielona Szkoła” to forma aktywnego wypoczynku i edukacji zarówno ucznia bo działanie poprzez przeżywanie przynosi większe efekty niż siedzenie w szkolnej ławce jak i nauczyciela, który ma okazję poznać zachowanie swoich wychowanków w sytuacjach całkowicie odmiennych niż podczas pobytu w szkole. Ten kilkudniowy pobyt z dala od rodzinnego domu i szkoły pomógł nam poznać dokładnie każdego z uczniów. Jego postawę, zaangażowanie, zachowanie w grupie rówieśniczej, jak sobie radzi sam w wielu różnych życiowych sytuacjach, gdy nie ma czujnego oka rodziców.

Program pobytu był napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, wycieczkami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych mieli okazję poznać malowniczo położoną miejscowość otoczoną wieloma stawami i lasami. Natomiast z historią i atrakcjami miasteczka zapoznali się podczas zajęć terenowych z mapą i odgadywaniem zagadek związanych z poszczególnymi zabytkami.

Dzieci, które wyjechały na „ Zieloną Szkołę” uczyły się samodzielności, zaradności, samokontroli, w trakcie różnych zajęć poznawały swoje słabe i mocne strony. Wyjazd ten uczniom dostarczył nowych wrażeń, doświadczeń, pozytywnych przeżyć, bo każda osoba miała szansę pokazać się jak z najlepszej strony, wszyscy uczniowie byli bardzo grzeczni i doskonale wywiązywali się ze swoich zadań, byli chwaleni przez nauczycieli z ośrodka, okazali się wspaniałą wizytówką naszej szkoły.

Nasze „wczasy” minęły szybko, ciężko nam było wracać do Dusznik. Do domu wróciliśmy zadowoleni z mnóstwem niezapomnianych wrażeń i milutkich wspomnień. Pamiątką z wyjazdu są zintegrowane klasy i wspaniałe zdjęcia. 

zielona szkoła-1 zielona szkoła-2 zielona szkoła-5 zielona szkoła-6

zielona szkoła-7 zielona szkoła-3 zielona szkoła-8 zielona szkoła-9

Konkurs języka niemieckiego

konkurs języka niemieckiego-1 konkurs języka niemieckiego-3 konkurs języka niemieckiego-4 konkurs języka niemieckiego-5

2 oraz 7 czerwca uczniowie naszej szkoły zmagali sie z napisaniem dyktadna w języku niemieckim. Drugi etap konkursu polegał na samodzielnym sprawdzeniu juz napisanego tekstu, oczywiście z błędami. Wszyscy poradzili sobie z  zadaniem bardzo dobrze, jednak najlepszymi w tej dziedzinie okazali sie I Miejsce- Karina Dyczko, II Miejsce- Kacper Falkowski i III Miejsce- Weronika Jarkowska, wszystkim uczestnikom konkursu dziekujemy za udział i  gratulujemy sprawdzenia swoich umiejętności oraz  zyczymy dalszych sukcesów. 

Śladami Fryderyka Chopina

Choć mogłoby się wydawać, że „Chopinalia 2017” już dawno się skończyły – festiwal ten trwa cały rok. W oczekiwaniu na sprzyjającą aurę musieliśmy poczekać z realizacją niektórych zadań do pełni wiosny.

Klasa IV b wzięła udział w projekcie „Śladami Fryderyka Chopina”, podczas którego odwiedziła z nauczycielem Historii i społeczeństwa wszystkie miejsca w Dusznikach-Zdroju bezpośrednio związane z osobą kompozytora. Miejsca znane przez uczniów okazywały się tak naprawdę nieznane – kryją one w sobie mnóstwo tajemnic i niesamowitych historii, które mogliśmy stopniowo odkrywać.

Zachęcamy do spaceru śladami naszymi i Fryderyka (przebieg trasy na mapce)!

śladami chopina-4  śladami chopina-1  śladami chopina-2  śladami chopina-3

śladami chopina-5

 

 

ŚWIĘTO LASU

2 czerwca uczniowie klas I-III uczestniczyli w Święcie Lasu. Uroczystość z udziałem zaproszonych gości z Nadleśnictwa Zdroje oraz Koła Łowieckiego „Głuszec” odbyła się w sali zabaw, gromadząc leśne stworzenia różnej maści ;). Zaroiło się zatem od różnych żyjątek – zaczynając od pszczół, biedronek, żab…, a na zającu, jeżu, niedźwiedziu czy dzięciołach - kończąc. Na wstępie można było obejrzeć przedstawienie w wykonaniu trzecioklasistów z 3A. Zaraz potem rozpoczęły się zmagania w turnieju klas o tytuł Strażnika Lasu. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu edukacji leśnej, układali rymowane hasła i chóralnie je wykrzykiwali oraz zaprezentowali swoje stroje podczas „Leśnej rewii mody”. Śmiechu było co niemiara, a poziom był bardzo wyrównany. Jury miało więc bardzo trudne zadanie. Wszyscy spisali się świetnie, wykazując się sporą wiedzą oraz zaangażowaniem… - toteż… wszyscy wygrali, zdobywając odznaki z tytułem „Strażnika Lasu” oraz … smaczne regeneratory sił…, tzn. cukierki . Na koniec wręczone zostały podziękowania dla zaproszonych gości, którzy wsparli szkołę podczas realizacji projektu „Nauka poszła w las” i zawsze chętnie odpowiadają, zaspokajając nasze naukowe zachcianki - za co raz jeszcze – tak zwyczajnie i tak po prostu - DZIĘKUJEMY!

 święto lasu-5 święto lasu-4 święto lasu-3 święto lasu-2

święto lasu-1

Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej

Dnia 27.04.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej i Wiedzy o Lesie, którego celem było propagowanie wśród uczniów wiedzy o środowisku przyrodniczym i lesie oraz stworzenie uczniom możliwości do współzawodnictwa i reprezentowanie swoich szkół. Konkurs miał formę testu składającego się z 28 pytań zamkniętych i 2 pytań otwartych. Do rywalizacji przystąpiło 32 uczniów z klas V i VI z 16 szkół podstawowych z powiatu kłodzkiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie osoby: Jacek Galler z kl. VI b i Julia Nowakowska z kl. V a. Ogromny sukces odniósł Jacek, który zajął III miejsce zdobywając 97 pkt., a Julka pokonawszy wielu starszych uczniów uplasowała się na bardzo dobrym VI miejscu uzyskując 86,5 pkt. Nagrodę Jacek otrzymał podczas sesji w Starostwie Powiatowymktóra odbyła się w Kłodzku 31 maja 2017 r. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!

 konkurs o lesie-2  konkurs o lesie-1

Konkurs kaligraficzny

Dnia 2czerwca 2017r odbył się już V międzyszkolny konkurs ładnego pisania

Mistrz kaligrafii klas I-III Szkoły Podstawowej. kaligraficznego.

Do rywalizacji stanęło 15 uczniów z sześciu szkół. W dzisiejszej dobie komputerów są tacy, którzy pragną pochylić się nad kartką papieru i w skupieniu za pomocą pióra przelać myśli, uwiecznione pięknym

charakterem pisma. Założeniem szkolnego konkursu kaligraficznego było:

  • rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania,

  • kształtowanie charakteru i wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju

  • rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

  • rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania

  • odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

W ramach zadania konkursowego uczestnicy wykonywali następujące zadania:

Uczniowie klasy I :

-kaligraficzne napisanie niektórych liter alfabetu i kaligraficzne przepisanie

fragmentu zaproponowanego tekstu

-odwzorowanie szlaczków wg wzoru.

Uczniowie klasy II:

-kaligraficzne przepisanie fragmentu zaproponowanego tekstu,

-odwzorowanie szlaczków wg wzoru.

Uczniowie klasy III

-kaligraficzne przepisanie fragmentu zaproponowanego tekstu,

-odwzorowanie szlaczków wg wzoru,

Komisja Konkursowa podczas oceny prac uwzględnia:

  • ogólne wrażenie estetyczne,

  • czytelność, estetykę, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu,

  • poprawność ortograficzną i interpunkcyjną,

  • właściwe łączenie liter,

  • równomierne położenie liter,

Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom dlatego jury miało nie

lada problem z ogłoszeniem werdyktu.

Wyniki konkursu

Wśród uczniów klas I

I MIEJSCE Jagoda Stankowska z Barda

II MIEJSCE Wojciech Pażdziórko z Kudowy-Zdroju

III MIEJSCE Julia Struska ze Szczytnej

Wśród uczniów klas II

I MIEJSCE Martyna Olszewska z Lewina

II MIEJSCE Daria Kujawa ze Szczytnej

III MIEJSCE Nadia Maślak z Barda

Wśród uczniów klas III

I MIEJSCE Jakub Dąbrowski z Dusznik-Zdroju

II MIEJSCE Natalia Kościesza z Polanicy- Zdroju

III MIEJSCE Maja Miodunka z Lewina

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie oraz nagrody i drobne słodkości. Fundatorami nagród - pięknych piór i książek byli Burmistrz Miasta Dusznik-Zdroju oraz Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół pani Renata Brodziak. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie za rok.

kaligrafia-1   kaligrafia-2   kaligrafia-3

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.