Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider


 

Wiadomości ze szkoły

Dar Serca dla dzieci z Piszkowic

        Grudzień jest szczególnym czasem dla każdego człowieka. Dzieci piszą listy do Mikołaja prosząc go o kolejne zabawki  lub wymarzony telefon. Wśród radosnych krzyków w gronie kochających ich członków rodziny najczęściej pojawiają się te wyśnione prezenty. Warto jednak w tym szczególnym okresie podkreślić wagę dzielenia się z innymi. Nie wszystkie dzieciaki mogą liczyć na uścisk mamy, uśmiech drugiego człowieka, a ich marzenia sięgają spraw, nad którymi my często nawet się nie zastanawiamy.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki środków czystości dla dzieci z  Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. Każda rzecz przyniesiona przez uczniów naszej szkoły to wspaniały dar serca. W środę 6 grudnia zawieźliśmy nasze paczki. Wraz z innymi „PRZYJACIÓŁMI PISZKOWIC” obejrzeliśmy wzruszające przedstawienie przygotowane przez dzieci i ich opiekunów. Spotkaliśmy wyjątkowych ludzi w szczególny sposób niosących pomoc innym. Zobaczyliśmy świat, gdzie inni potrafią cieszyć się z drobiazgów, których my często nie doceniamy. Wszyscy pracownicy niesamowicie angażują się w pracę na rzecz funkcjonowania tej placówki. Pragnę zachęcić nauczycieli, rodziców oraz uczniów MZS w Dusznikach-Zdroju do udziału w kolejnych akcjach prowadzonych na rzecz tego ośrodka. Przed świętami jeszcze raz wybieramy się z życzeniami świątecznymi do tego szczególnego miejsca. Kontynuujemy zbiórkę środków czystości.

Dziękuję uczennicom gimnazjum: Patrycji i Paulinie za pomoc w pakowaniu podarunków, zaangażowanie podczas Jasełek w Piszkowicach, a panu Leszkowi za bezpieczne dostarczenie nas na miejsce. 

                     Piszkowice-1 Piszkowice-2 Piszkowice-3 

                     Piszkowice-4 Piszkowice-5 Piszkowice-6

Dzień Osób Niepełnosprawnych

Każdego roku przygotowujemy coś szczególnego na święto 3 grudnia. 
W ramach uczczenia MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w naszej szkole można obejrzeć prezentację fragmentu twórczości osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy do podziwiania wspaniałych prac, doceniania talentów oraz czerpania inspiracji. Osoby z niepełnosprawnościami podobnie jak my posiadają marzenia, przyjaciół, plany na przyszłość i WIELKIE TALENTY. W tak wielu kwestiach jesteśmy do siebie podobni, dlatego „Razem nam Sprawniej” pokonywać trudności dnia codziennego i wspólnie tworzyć przyszłość. Wszystkim autorom prac serdecznie dziękujemy. Za włączenie się do naszej akcji dziękujemy także: 

• Domowi Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ścinawce Dolnej

• Domowi Pomocy Społecznej w Szczytnej

• Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Polanicy Zdroju

• Zespołowi Szkół Specjalnych w Ścinawce Dolnej.

Są to instytucje, które na codzień sprawują opiekę nad zdolnymi podopiecznymi.

"Jeśli od razu Ci się nie powiedzie, próbuj, próbuj i próbuj".

Norman Vincent.

 

 Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami-1 Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami-2 Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami-3 Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami-4 

 Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami-5 Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami-6 Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami-8 Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami-9

Oby nałóg nie stanął na drodze do marzeń…

tak można sparafrazować wrażenia uczniów, którzy 27.11.2017r. przekroczyli bramy Zakładu Karnego w Kłodzku aby wziąć udział w warsztatach w ramach „Programu resocjalizacyjnego zawierającego elementy trenowania umiejętności interpersonalnych z wykorzystaniem zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień z młodzieżą szkolną”.

Uczniowie klasy II i III liceum mieli okazję poznać skazanych, uzależnionych od narkotyków, wysłuchać ich historii życia i historii uzależnienia się od narkotyków. Dowiedzieli się jak nałóg zaprowadził ich do więzienia i jak im się tam żyje. Dla obu stron było to doświadczenie ważne i cenne. Dla pierwszych niosące przestrogę na przyszłość, dla drugich nadzieję.

Warsztaty urozmaiciły panie z SANEPID-u, przynosząc tzw. alko- i narkogogle, które imitują wrażenia zmysłowe pod wpływem substancji psychotropowych. Uczniowie mieli okazję sprawdzić jak to jest, a więźniowie stwierdzić czy rzeczywiście tak jest.

Na koniec każda grupa miała za zadanie wymyślić wspólnie logo i motto, które miały być kwintesencją całego spotkania. I niech hasło jednej z grup posłuży tutaj za puentę: „Zażywasz - przgrywasz!”

zakład karny-8 zakład karny-1 zakład karny-2 zakład karny-3 zakład karny-4 zakład karny-5 zakład karny-6 zakład karny-7 

Dusznickie Olimpy Sportu

"Na taką galę czekaliśmy od bardzo dawna, od dziecka" słowa naszego nauczyciela Grzegorza Staniszewskiego potwierdzają, że Gala "Dusznickie Olimpy Sportu", to przysłowiowy strzał w 10.

Sport w Dusznikach był obecny od zawsze. Tu funkcjonuje Centrum Polskiego Biathlonu, tu w Zieleńcu znajduje się najlepsza w Polsce stacja narciarska. To właśnie z dusznickich klubów, z dusznickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego pochodzą mistrzowie Polski, Europy, wicemistrzowie świata i olimpijczycy. Weronika Nowakowska, Anna Stera, Grzegorz Bodziana, Łukasz Słonina, Kamila Żuk, to tylko niewielka grupa najbardziej utytułowanych absolwentów SMS-u.Utalentowanych zawodników w naszej szkole wychowano znacznie więcej. W gronie nagrodzonych w czasie Gali znalazła się duża grupa biathlonistów. Szlifierzami sportowych talentów są od lat trenerzy: Bogusław Hacuś, Roman Sokala, Eleonora Sokala, Danuta Hacuś i najmłodsza trenerka Kinga Goraj. Pierwsze biathlonowe treningi rozpoczynają się w klubie Muflon pod okiem Bożeny Janukowicz. Ważne są także lekcje wychowania fizycznego. Prowadzą je Grzegorz Staniszewski, Damian Baczmański, Maciej Berezecki i Ewa Tucholska, która niedawno dołączyła do grona nauczycieli MZS. Doskonale zaczęła się układać współpraca z dusznickimi klubami "Orlicą" i "Pogonią", a to dzięki otwartości prezesów i jednocześnie trenerów Agnieszki Ziemczonek i Pawła Skoka. Nie ma walki o zawodników, bo przecież to nasza dusznicka młodzież, nasze dusznickie dzieci. Jesteśmy tak samo dumni z sukcesów biathlonistów, jak i łyżwiarzy, wrotkarzy, piłkarzy, narciarzy alpejskich, tenisistów. Wszyscy zawodnicy i ich trenerzy budzą zachwyt dusznickiej społeczności szkolnej. Słowa podziękowania należą się Władzom Miasta, które stworzyły wspaniałe warunki do realizacji sportowych marzeń dusznickich uczniów. Dziękujemy za bardzo osobiste podejście do spraw szkoły i sportu burmistrzowi miasta Piotrowi Lewandowskiemu. MZS i kluby Pogoń i Orlica wspierane przez Gminę Duszniki-Zdrój realizują od września unikalny projekt "Sportowa Szkoła" adresowany do najmłodszych uczniów. Projekt ma wyjątkowe walory sportowe, prozdrowotne i wychowawcze.

Dusznickie Olimpy Sportu otrzymali nasi uczniowie.

W kategorii biathlon: Norbert Leszczyński, Łukasz Bałęczny i Monika Wyszyńska. Wyróżnienia trafiły do Justyny Panterałki, Karoliny Mielcarek i Jakuba Ogorzałka.

W kategorii łyżwiarstwo: Kaja Gajewska, Filip Hawrylak, Alicja Jasztal. Wyróżniono Natalię Domel, Antoninę Ostrowską i Hannę Mazur, do której rąk trafił także Mały Olimp.

W kategorii wrotkarstwo: Absolwenci Jakub Kościuk i Patrycjan Jamrozy oraz uczennica kl. VI Kinga Wojnar. Wyróżniono Mariusza Bałęcznego, Amelię Pańczyszyn oraz Olę Jabłońską.

Dyplomy otrzymali także mali biathloniśći ze Szkoły Podstawowej: Marysia Karmazyn, Martyna Bernacka, Karolina Biernacka, Natalia Półtorzycka i Kamil Mielcarek oraz przedstawiciele innych dyscyplin sportu, w tym narciarstwa zjazdowego oraz tenisa: Ala Zaczyk, Hanna Spyra, Olek Jarus i Jan Jakubiec.

W czasie uroczystości wręczono także stypendia sportowe ufundowane przez Gminę Duszniki-Zdrój. Wsparcie finansowe w roku szkolnym 2017/18 otrzymali: Kaja Gajewska, Filip Hawrylak, Alicja Jasztal, Kinga Wojnar, Norbert Leszczyński, Łukasz Bałęczny, Monika Wyszyńska, Jakub Ogorzałek, Justyna Panterałka, Karolina Mielcarek, Adrian Wojnar, Paulina Pulik, Sebastian Ochap i Adam Gruda.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego otrzymała szczególne wyróżnienie w postaci pamiatkowej statuetki od Dolnośląskiego Związku Biathlonu za promowanie i popularyzowanie tej trudnej dyscypliny sportu.


Wczorajsza Gala pokazała, że mówiąc językiem sportowym, gramy w jednej dusznickiej drużynie.

Dusznickie Olimpy Sportu-15 Dusznickie Olimpy Sportu-19 Dusznickie Olimpy Sportu-14 Dusznickie Olimpy Sportu-13

Dusznickie Olimpy Sportu-11 Dusznickie Olimpy Sportu-30 Dusznickie Olimpy Sportu-28 Dusznickie Olimpy Sportu-5

Dusznickie Olimpy Sportu-4 Dusznickie Olimpy Sportu-17 Dusznickie Olimpy Sportu-24 Dusznickie Olimpy Sportu-20

Dusznickie Olimpy Sportu-3 Dusznickie Olimpy Sportu-23 Dusznickie Olimpy Sportu-22 Dusznickie Olimpy Sportu-7

Dusznickie Olimpy Sportu-9 Dusznickie Olimpy Sportu-1 Dusznickie Olimpy Sportu-16 Dusznickie Olimpy Sportu-8

 

Dzień Niepodległości

Święto Niepodległości obchodzone 11. listopada nastraja do wspominania różnych kart z historii naszego państwa. W tym roku w Miejskim Zespole Szkół wszystkie oczy zwrócone były ku legendarnej formacji ułanów. Jej losy stały się tematem akademii, która odbyła się w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina.
Prowadzący – Ewelina Liberska i Adam Gruda – omówili najciekawsze momenty z historii szwoleżerów. Ich opowieść wzbogaciły recytacje Kariny Dyczko, Weroniki Liberskiej, Kamila Mielcarka i Julii Nowakowskiej. Ułańską atmosferę zapewniły pieśni patriotyczne wykonane przez Chór „Tarantella”.
Cała społeczność Miejskiego Zespołu Szkół przeniosła się na przełęcz Somosierra, pola Bitwy Warszawskiej czy do miast i miasteczek bronionych w czasie kampanii wrześniowej. Wszędzie tam, gdzie walczono o Polskę – zawsze byli ułani. Swoim hartem ducha i niezwykłym patriotyzmem dawali świadectwo niespotykanej dumy i honoru, które przetrwało dziesiątki lat. I z tego właśnie świadectwa należy czerpać, by wychowywać nowe, wspaniałe pokolenia Polaków.
Akademię przygotowali nauczyciele: Leszek Jarkowski, Robert Cetnarowicz i Agnieszka Gbyl.
 
11 listopada 2017-1 11 listopada 2017-2 11 listopada 2017-3 11 listopada 2017-4 11 listopada 2017-5

Niezwykłe spotkanie

Są takie chwile w życiu, które na długo zapadają w pamięci. Często związane są z osobami, które spotykamy na swojej drodze. My spotkaliśmy 10.11.2017r. Byliśmy z wizytą u pensjonariuszy w Domu Seniora „Magdalenka”. Spotkały się tam dwa pokolenia, które dzieli prawie wszystko, a połączyła sztuka. Nasz szkolny chór „Tarantella” pod kierownictwem pani Agnieszki Gbyl umilił czas seniorom chwilą muzyki, a potem zaczęło się szaleństwo farbami i pędzlami. Efekty można podziwiać na zdjęciach. Było to spotkanie pełne emocji, spotkanie niezwykłe. To co najbardziej zapadnie w naszej pamięci to uśmiechy na twarzach mieszkańców „Magdalenki”.

Dziękujemy uczniom za piękne zaangażowanie i otwarte serce, za czas wypełniony radością, za chwile wzruszeń. Przekazujemy także podziękowania dla uczniów i pana Wiktora Kotarskiego, którzy na lekcjach techniki wykonali cudne zaproszenia dla seniorów na „Jesienne spotkanie ze sztuką”.

W grudniu idziemy z kolejną wizytą. Na pewno podzielimy się wrażeniami.

Magdalenka-1 Magdalenka-10 Magdalenka-11 Magdalenka-2

Magdalenka-3 Magdalenka-4 Magdalenka-5 Magdalenka-6

Magdalenka-7 Magdalenka-8 Magdalenka-9

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.