Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Wakacyjnie z nutką wspomnień :)

Kolejny rok szkolny za nami. 38 długich tygodni odmierzanych metalicznym dźwiękiem dzwonka. Stosy sprawdzianów, setki wystawionych ocen, niezliczone ilości uczniowskich wypracowań, z których nauczyciele, jak z kłębka poplątanych nici, usiłowali odgadnąć prawdziwy ich sens.

Zakończenie roku 2016-12 Zakończenie roku 2016-16 Zakończenie roku 2016-22 Zakończenie roku 2016-23

Zakończenie roku 2016-42 Zakończenie roku 2016-43 Zakończenie roku 2016-45 Zakończenie roku 2016-50

W ubiegłym roku rozpoczynałam z uczniami wakacje z symboliczną, kolorową walizką, w której zamknięte były wszystkie ciekawe wydarzenia z mijających 10 miesięcy nauki. A jaki był ten ostatni rok szkolny? Zastanawiam się do czego można by go porównać. Może do kalejdoskopu, który jest niezwykłą zabawką, wspomnieniem dzieciństwa. Ale z punktu widzenia nauki, to urządzenie optyczne, w którym dzięki wielokrotnym odbiciom obrazów różnokolorowych szkiełek, w zwierciadłach obserwuje się różnobarwne, symetryczne figury. Zatem od września do czerwca mieliśmy do czynienia z całym festiwalem różnorodności.

Każdy miesiąc niósł ze sobą nowe wydarzenia. A każdemu z nich można przypisać barwy kryształków z magicznego kalejdoskopu. Wiśniowe togi chóru "Tarantella" zawsze zapowiadały wyjątkowe doznania artystyczne. Były też zielone projekty ekologiczne, białe jak śnieg zmagania sportowców nakrapiane czerwienią ich strojów startowych. Błękitne, granatowe projekty naukowe z udziałem wykładowców z wrocławskich uczelni. Projekt kulturowy "Chopinalia" z czarnymi nutkami w tle i całe gamy kolorów prac plastycznych naszych uczniów eksponowanych w szkolnej galerii.

Jak w kalejdoskopie zmieniały się także nastroje i uczniów, i nauczycieli. Od radości, po smutek. Od łagodności, po złość. Od euforii, po chwilową apatię.

Ale w dniu zakończenia roku szkolnego wszystkim udzieliła się atmosfera prawdziwego szczęścia z powodu zbliżających się wakacji. Wszak to czas, w którym jak pisał Julian Przyboś "będziemy odmieniać czasowniki przez dni lata ".

Wakacje trwają już dwa tygodnie. Moje dyrektorskie zaczną się za kilka dni :)

Gratuluję wszystkim promocji do kolejnej klasy. Absolwentom przypomnę, że otrzymaliście od waszych nauczycieli solidne edukacyjne podstawy. Wykorzystajcie je w nowych szkołach w 100 %. Szczególnie dziękuję jednak tym Absolwentom, którzy zdecydowali się kontynuować naukę w dusznickim Liceum. To dla nas niezwykle ważne, że właśnie nam zaufaliście.

Zakończenie roku 2016-60 Zakończenie roku 2016-64 Zakończenie roku 2016-67 Zakończenie roku 2016-71

Zakończenie roku 2016-1 Zakończenie roku 2016-6 Zakończenie roku 2016-54 Zakończenie roku 2016-55

Dziękuję, to podobno najpiękniejsze słowo, które można wypowiedzieć i usłyszeć. "Za każdym razem, gdy ktoś mówi dziękuję świat staje się piękniejszy". Dziękuję Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi, Uczniom i ich Rodzicom oraz wszystkim Przyjaciołom, za to że wspólnie pracowaliśmy na wizerunek szkoły niezwykłej, z której można być dumnym.

Wszystkim dedykuję wakacyjne przesłanie mojej ulubionej podróżniczki i dziennikarki Beaty Pawlikowskiej

"Chwytajmy dzień, nie martwy się drobiazgami, nie zaprzątajmy sobie głowy tym, co ktoś o nas powiedział lub pomyślał. Znajdźmy w sobie odpowiedź na pytanie, co jest tak naprawdę ważne i podążajmy za tym".

Radosnych wakacji :)

dyrektor MZS Renata Brodziak

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.