Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Święto Drzewa

Obchody Święta Drzewa na stałe zagościły w naszej szkole. W tym roku miały charakter wspólnej zabawy oraz warsztatów z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych.
10 października uczniowie klas I-III otrzymali list, w którym zawarty był opis ich działań.
Pierwszym krokiem było odszukanie „swoich” listków, umieszczonych w różnych zakamarkach szkolnego podwórka. Niestety kapryśna pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie zabawy w lesie, czy choćby w parku. Drugi etap polegał na rozwiązaniu 10 problemów przyrodniczych, a trzeci na rozszyfrowaniu hasła. Dzięki niemu klasa otrzymała bilet wstępu na dalszą część imprezy. A były to warsztaty w świetlicy szkolnej.
Każdy uczeń mógł wybrać dla siebie interesujące go zajęcie: malowanie na dużych arkuszach szarego papieru części drzewa, komponowanie z suchych liści bukietów, konstruowanie ludzików (i nie tylko) z kasztanów i jarzębiny, wreszcie składanie z liści klonu różyczek. Zabawa była udana, dość powiedzieć, że wykorzystano prawie wszystkie zgromadzone materiały przyrodnicze.
Obchody Święta Drzewa mają na celu przybliżenie dzieciom tematyki ekologicznej i przyrodniczej oraz „humanitarne” spojrzenie na drzewa, tak niezbędne w naszym otoczeniu.


Organizatorami imprezy byli: Dorota Czajkowska, Dorota Nowakowska, wychowawcy klas I-III.

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.