Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Wycieczka do pałacu ...

„W 1838 Marianna Orańska, królewna niderlandzka , córka króla Niderlandów Wilhelma Orańskiego i jego pierwszej żony po raz pierwszy przybywa do Kamieńca Ząbkowickiego, który dziedziczy w spadku po swej matce. Podejmuje decyzję o budowie rezydencji letniej ….”

Tak zaczyna się historia pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim, który mieli okazję zwiedzać i podziwiać uczniowie kl. IV b i VI b. Piękny, przyciągający wzrok z zewnątrz…. choć wewnątrz wiele jeszcze do zrobienia. Historia pałacu i jego właścicielki jest pełna smutku, zawirowań historycznych, ale jakże interesująca.

Kolejny punkt wycieczki to zakład produkujący ozdoby choinkowe. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się kolejnym etapom powstawania pięknych ozdób choinkowych. Cały proces rozpoczyna się w dmuchalni, gdzie pracownicy z długich kawałków szkła formują różne kształty. Przy bombce klasycznej, okrągłej – wydmuchuje się bańkę. Jeśli kształt ma być finezyjny i przypominać np. serce – używa się gotowej formy.

Dzieci brały również udział w warsztatach, podczas których wykazały się pomysłowością malując własne bombki. Każdy uczestnik wycieczki na pamiątkę pobytu w fabryce otrzymał bombkę z własnym imieniem.

 

 

Marianna Orańska-5  Marianna Orańska-4  Marianna Orańska-3  Marianna Orańska-2

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.