Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

My na Mistrzostwach Europy

Otwarte Mistrzostwa Europy w biathlonie IBU zakończone. Trochę żal, że wszystkie dobre emocje z tym wydarzeniem związane już za nami. Jeszcze przed oczami mamy startujących, wybitnych biathlonistów. Na trybunach różnobarwny tłum kibiców, którzy z zapałem dopingowali zawodników, niezależnie z jakiego kraju pochodzili, czy z Polski, czy z Rosji, Ukrainy, Litwy, czy z dalekiej Mongolii, Brazylii, czy Stanów Zjednoczonych. Jest perspektywa, że ta spektakularna impreza sportowa i inne podobnej rangi, na stałe zagoszczą w Dusznikach-Zdroju.

Z nieukrywaną dumą uczestniczyłam w tych wydarzeniach. Z radością patrzyłam na całą rzeszę naszych uczniów, nauczycieli i pracowników, którzy wystąpili w charakterze Wolontariuszy. A wolontariat, to przecież jeden z priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Fantastycznie oglądało się na żywo i w Polsat Sport relacje, w których co chwilę można było zobaczyć kogoś znajomego.

Nasza anglistka Aneta Ożga w czasie otwarcia IBU w Rynku, wykazała prawdziwy talent w tłumaczeniach symultanicznych. Trenerka Kinga Goraj stanęła na czele potężnej grupy wolontariuszy. Miała do spełnienia wyjątkową funkcję logistyczną.

Miło było zobaczyć na ekranie twarz naszego informatyka i wuefisty Macieja Berezeckiego, który zajmował się sprawdzaniem i znaczeniem nart. Mniej widoczne, bo ukryte na stanowiskach sędziowskich obsługujących strzelnicę, pracowały Bożena Janukowicz, Eleonora Sokala i Marzena Stepnowska.

Trener Bogusław Hacuś uczestniczył z uczniami w TV Testrace. Telewizja testowała ustawienie kamer oraz grafikę ekranową, a na trasie rywalizowali biathloniści i biathlonistki z SMS Duszniki-Zdrój. Pięknie się prezentowali. Byli bardzo przejęci, czuli przedsmak wielkiej rywalizacji. Kto wie, może kiedyś podobnie jak nasza absolwentka Weronika Nowakowska, dostąpią zaszczytu reprezentowania Polski na mistrzostwach świata i zdobędą tam medal.

Pani Weronika Nowakowska każdego dnia występowała w roli eksperta. W zainicjowanym w nowym budynku technicznym, studiu Polsat Sport, czuła się jak ryba w wodzie. Pani Weronika, to nie tylko biathlonowy talent, ale także talent dziennikarski. Delikatna i jednocześnie silna, filigranowa, młoda kobieta jest najpiękniejszym sportowym Ambasadorem naszej Szkoły i Dusznik-Zdroju.

Dyrektor MOKiS pani Agnieszka Uznańska też jest związana z naszą Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Myślę, że jej praca na rzecz IBU, to bezsprzecznie prawdziwe mistrzostwo świata. Szczerze podziwiam jej talent organizacyjny. Siły starczyło jej pewnie dlatego, że ciągle trenuje. Między innymi narciarstwo biegowe :)

Ogrom pracy na rzecz zawodów IBU wykonał konserwator Zdzisław Jarosiński, który od wielu tygodni pracował przy trasach.

24 uczniów z klas biathlonowych, ale też i tych nie związanych ze sportem musiało odgrywać bardzo różne role. Od muflonów – maskotek zawodów, po obsługę techniczną, hostessy uczestniczące przy dekoracjach, po takich którzy brali udział w odśnieżaniu i naśnieżaniu :)

Pozostałym, których nie rozłożył szalejący wirus grypy, przypadła rola kibiców. A kibicowaliśmy pod hasłem: „Biathlon to nasza pasja”.

IBU-Wolontariat-5 IBU-Wolontariat-24IBU-Wolontariat-26IBU-Wolontariat-18

IBU-Wolontariat-8IBU-Wolontariat-14IBU-Wolontariat-20IBU-Wolontariat-16

Profesjonalizm, jeszcze raz profesjonalizm był widoczny w relacjach Polsat Sport. Niezliczoną ilość razy powtórzono słowo Duszniki. Nie szczędzono pochwał dla organizatorów. Piękne ujęcia miasta, tras. Ciekawe rozmowy z zawodnikami, trenerami, fotografami, działaczami biathlonu, ale i także z kibicami, bardzo urozmaiciły telewizyjny przekaz.

Ekipa Polsat Sport dotarła także do naszej szkoły. Wspólnie z trenerem Hacusiem oraz psychologiem sportu Arturem Góreckim, opowiadaliśmy o szkole, treningach, utalentowanych absolwentach i o nadziejach jakie pokładamy w Kamili Żuk, najmłodszej członkini kadry narodowej.

IBU-Wolontariat-13 IBU-Wolontariat-10 IBU-Wolontariat-11 IBU-Wolontariat-19

Nie sposób pominąć jeszcze jednej osoby związanej ze szkołą, a w sposób wyjątkowy zaangażowanej w wielkie dusznickie biathlonowe święto. Mowa tu o absolwencie dusznickiego Liceum, burmistrzu Piotrze Lewandowskim. Młode spojrzenie, europejski rozmach i realizacja marzeń o promowaniu Dusznik-Zdroju w nieszablonowy sposób. W kategorii : „Realizacja rzeczy niemożliwych” - platynowy medal :)

Myślę, że tych kilka pięknych, styczniowych dni pozwala nam wszystkim nabrać przekonania, że mieszkać, uczyć się, uprawiać sport i pracować w Dusznikach, to brzmi dumnie.

Już zaczynamy poważnie myśleć, jak wykorzystać wszystkie doświadczenia związane z IBU na przyszłość.

IBU-Wolontariat-22 IBU-Wolontariat-6 IBU-Wolontariat-1 IBU-Wolontariat-2

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.