Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Z zacisza gabinetu terapeutycznego

Z zacisza gabinetu terapeutycznego, czyli znowu o magicznym czasie

Czasami w zgiełku promowania siebie ( Patrz, jaki on sprytny, jak sobie radzi, moja krew!) dzieci milkną. Budują kokon ( jak motyle dzieci) i wyczekują spokojniejszych, lepszych dla siebie czasów.

Czas, to coś, co stymuluje i pobudza do działania albo obezwładnia i odbiera mowę lub umiejętność samodzielnego działania. Sztywny gorset niemożności to pancerz na złe emocje i atak innych. Przejaw niezgody na działanie w stresie. Niestety to cena, jaką płacą dzieci niegustujące w podróżach „bez trzymanki”.

Dla nich właśnie nasza szkoła tworzy możliwość poznawania świata w ich tempie i na innych warunkach. Pomagamy dzieciom rozbijać kokon strachu, nieśmiałości lub złości. Odbudowujemy poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Cierpliwie czekamy na efekty naszej wspólnej pracy. Pewne jest, że będziemy dumni z każdego „wyzwolonego motyla”.

P.S.

Właśnie kolejny uczeń zaczął rozwijać skrzydła: jest bardziej ufny, kreatywny, zaczął mówić i śpiewać. To dobry początek na sukces. „Brawo my!”

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.