Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Bal w tropikach

Tropiki w Dusznikach w środku zimy? Tak, to możliwe dzięki niezrównanej, pełnej inwencji i zaangażowania Radzie Rodziców pod wodzą Pani Marzeny Mielcarek i Pana Krzysztofa Słupskiego.

25 lutego 2017 r. w urokliwym Dworku Chopina odbył się doroczny bal charytatywny na rzecz dusznickich szkół. Nie wiem, co na to wielki Kompozytor, ale tego wieczora zamiast mazurków i polonezów, było słychać iście gorące rytmy samby, rumby i rock and rolla. Na zaproszenie dyrekcji szkoły i Rodziców odpowiedziało blisko sto osób. Z wybiciem godziny 20:00 pojawili się pierwsi goście w barwnych, niezwykle pomysłowych, karnawałowych strojach. Bal zaszczycili: arabski szejk z piękną, egzotyczną księżniczką, para Murzynów prosto z Afryki równikowej. Zaskoczyły nas stroje żyrafy, papugi i pary przebranej w ...bambus i liany. Wiele strojów ozdabiały hawajskie naszyjniki w bajkowych kolorach. Mnie osobiście tropiki kojarzą się z wolnością i niekończącymi się wakacjami, dlatego wystąpiłam w kwiecistym stroju hipiski. Towarzyszył mi przystojny Jamajczyk z czarnymi dredami. Podobno trudno było mnie rozpoznać:)

Bal w tropikach-1 Bal w tropikach-2 Bal w tropikach-4 Bal w tropikach-6

Uczestników tropikalnej zabawy przywitali przewodniczący Rad Rodziców, którzy wystąpili w zabawnym skeczu o wypoczynku nad naszym Bałtykiem. Żartowali, że młody włodarz miasta działa z takim rozmachem, że wkrótce Duszniki-Zdrój uzyskają dostęp do morza, oby do jakiegoś ciepłego:)

Organizatorzy balu zadbali o każdy detal. Była piaszczysta plaża, leżaki, sprzedawcy lodów. Scena zamieniła się w wyspę porośniętą egzotycznymi kwiatami i palmami, po których wspinały się małpy. Sklepienie sali zwieńczyły barwne girlandy z papierowymi lampionami. Amatorzy dobrej zabawy, po wyczerpujących tańcach, mogli skorzystać z bufetu pełnego smakołyków. Dania główne wieczoru, to kotlet po hawajsku i zupa kokosowa. Wspaniale smakował powitalny drink z curacao i soku pomarańczowego.

Bal w tropikach-5 Bal w tropikach-3 Bal w tropikach-7

Ogromnym zainteresowanie cieszyła się loteria fantowa. Każdy los wygrywał, a każda wydana na balu złotówka przyczyniła się do finansowego sukcesu. Brawurowo prowadzone licytacje dostarczyły niesamowitych emocji. Szachy za 2000 zł, wczasy w Tunezji za podobną cenę, autko-zabawka za jedyne 300 zł, obrazy nauczyciela MZS pana Macieja Berezeckiego za 600 zł, magiczne prace uczennicy Weroniki Jarkowskiej, to tylko niektóre z wystawionych na aukcji przedmiotów.

W czasie balu losowano także nagrody - niespodzianki. Niektórym udało się wygrać wizytę w salonie kosmetycznym, innym przypadło zaproszenie na pyszną kolację do Bukowego Parku, Impresji, Dobrych Smaków, Pod Złotym Kasztanem. Byli też i szczęśliwcy, którzy zdobyli butelkę przedniego Porto. Zabawa trwała do białego rana.

W imieniu uczniów i nauczycieli dziękuję wspaniałym Rodzicom - organizatorom balu. Jesteście Wielcy. Całe przedsięwzięcie byłoby trudne do zrealizowania, gdyby nie liczne grono hojnych sponsorów. W szczególności dziękuję Państwu Krzysztofowi i Wioletcie Onyszczukom z hotelu Werona, Panu Robertowi Kowalowi z restauracji "Pod Złotym Kasztanem", Panu Mariuszowi Pieńkosowi z hotelu Impresja, Pani Katarzynie Wydrych oraz Panu Jackowi Szkudelskiemu z Nowej Gazety Gmin.

Nie wiem jeszcze jakie balowe atrakcje  przygotują Rodzice w przyszłym roku, ale znając ich kreatywność jestem w 100% przekonana, że warto  będzie tam być. Już zamówiłam bilety :)

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.