Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Bal w tropikach

Tropiki w Dusznikach w środku zimy? Tak, to możliwe dzięki niezrównanej, pełnej inwencji i zaangażowania Radzie Rodziców pod wodzą Pani Marzeny Mielcarek i Pana Krzysztofa Słupskiego.

25 lutego 2017 r. w urokliwym Dworku Chopina odbył się doroczny bal charytatywny na rzecz dusznickich szkół. Nie wiem, co na to wielki Kompozytor, ale tego wieczora zamiast mazurków i polonezów, było słychać iście gorące rytmy samby, rumby i rock and rolla. Na zaproszenie dyrekcji szkoły i Rodziców odpowiedziało blisko sto osób. Z wybiciem godziny 20:00 pojawili się pierwsi goście w barwnych, niezwykle pomysłowych, karnawałowych strojach. Bal zaszczycili: arabski szejk z piękną, egzotyczną księżniczką, para Murzynów prosto z Afryki równikowej. Zaskoczyły nas stroje żyrafy, papugi i pary przebranej w ...bambus i liany. Wiele strojów ozdabiały hawajskie naszyjniki w bajkowych kolorach. Mnie osobiście tropiki kojarzą się z wolnością i niekończącymi się wakacjami, dlatego wystąpiłam w kwiecistym stroju hipiski. Towarzyszył mi przystojny Jamajczyk z czarnymi dredami. Podobno trudno było mnie rozpoznać:)

Bal w tropikach-1 Bal w tropikach-2 Bal w tropikach-4 Bal w tropikach-6

Uczestników tropikalnej zabawy przywitali przewodniczący Rad Rodziców, którzy wystąpili w zabawnym skeczu o wypoczynku nad naszym Bałtykiem. Żartowali, że młody włodarz miasta działa z takim rozmachem, że wkrótce Duszniki-Zdrój uzyskają dostęp do morza, oby do jakiegoś ciepłego:)

Organizatorzy balu zadbali o każdy detal. Była piaszczysta plaża, leżaki, sprzedawcy lodów. Scena zamieniła się w wyspę porośniętą egzotycznymi kwiatami i palmami, po których wspinały się małpy. Sklepienie sali zwieńczyły barwne girlandy z papierowymi lampionami. Amatorzy dobrej zabawy, po wyczerpujących tańcach, mogli skorzystać z bufetu pełnego smakołyków. Dania główne wieczoru, to kotlet po hawajsku i zupa kokosowa. Wspaniale smakował powitalny drink z curacao i soku pomarańczowego.

Bal w tropikach-5 Bal w tropikach-3 Bal w tropikach-7

Ogromnym zainteresowanie cieszyła się loteria fantowa. Każdy los wygrywał, a każda wydana na balu złotówka przyczyniła się do finansowego sukcesu. Brawurowo prowadzone licytacje dostarczyły niesamowitych emocji. Szachy za 2000 zł, wczasy w Tunezji za podobną cenę, autko-zabawka za jedyne 300 zł, obrazy nauczyciela MZS pana Macieja Berezeckiego za 600 zł, magiczne prace uczennicy Weroniki Jarkowskiej, to tylko niektóre z wystawionych na aukcji przedmiotów.

W czasie balu losowano także nagrody - niespodzianki. Niektórym udało się wygrać wizytę w salonie kosmetycznym, innym przypadło zaproszenie na pyszną kolację do Bukowego Parku, Impresji, Dobrych Smaków, Pod Złotym Kasztanem. Byli też i szczęśliwcy, którzy zdobyli butelkę przedniego Porto. Zabawa trwała do białego rana.

W imieniu uczniów i nauczycieli dziękuję wspaniałym Rodzicom - organizatorom balu. Jesteście Wielcy. Całe przedsięwzięcie byłoby trudne do zrealizowania, gdyby nie liczne grono hojnych sponsorów. W szczególności dziękuję Państwu Krzysztofowi i Wioletcie Onyszczukom z hotelu Werona, Panu Robertowi Kowalowi z restauracji "Pod Złotym Kasztanem", Panu Mariuszowi Pieńkosowi z hotelu Impresja, Pani Katarzynie Wydrych oraz Panu Jackowi Szkudelskiemu z Nowej Gazety Gmin.

Nie wiem jeszcze jakie balowe atrakcje  przygotują Rodzice w przyszłym roku, ale znając ich kreatywność jestem w 100% przekonana, że warto  będzie tam być. Już zamówiłam bilety :)

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.