Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Obchody pierwszego dnia wiosny

21 marca w naszej szkole odbyła się tradycyjna uroczystość powitania wiosny.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, na którą z utęsknieniem czekamy po długiej zimie. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Gdzie na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty – przebiśniegi, krokusy. Ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki  odchodzącej od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny – topimy lub palimy Marzanę.

Naszą wiosenną zabawę zaczęliśmy od spotkania w pięknej, wiosennej atmosferze sali gimnastycznej gdzie rywalizowały ze sobą klasy IV – VI w różnych konkurencjach. Tematyka konkursu była oczywiście wiosenna, a wystrój spowodował wiosenny, ciepły nastrój, w który wprowadziły nas uczennice klas VI i V wierszami i informacjami o zmianach przyrody w takt pięknej muzyki - Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku” WIOSNA.

Na początku odbył się konkurs plastyczny „Zwiastuny Wiosny”, gdzie reprezentanci poszczególnych klas wykonywali prace farbami o tematyce wiosennej.

Potem przyszedł czas na turniej wiedzowo – sportowy, który wzbudził wiele emocji, przeplatany był piosenką wiosenną w wykonaniu każdej klasy i tutaj najpiękniej rozśpiewaną klasą okazała się klasa VI b i V a.

Każdą klasę w zmaganiach sportowych reprezentowało sześciu przedstawicieli do wykonania mieli różnorodne zadania np. wyścig bocianów na jednej nodze, skoki zajączków w workach po wielkanocne jajka z liczbami parzystymi, skaczące żabki czy wyścig „wagarowicza, który się spieszy i musi do plecaka zapakować wyłącznie przybory szkolne.

Konkurencje sportowe były przeplatane konkursami wiedzy o wiośnie. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, zagadki, układali puzzle i przysłowia oraz musieli ułożyć jak najwięcej nowych wyrazów z liter wyrazu „przedwiośnie”.

Punktem kulminacyjnym obchodów Pierwszego Dnia Wiosny był wybór Miss Wiosny, liczyła się pomysłowość, oryginalność oraz sposób zaprezentowania swojego stroju. I tutaj najlepiej popisała się uczennica klasy VI a Emma Węglorz, która otrzymała tytuł „Miss Wiosna 2017”, wicemiss została Alicja Janicka z klasy VI b.

Aby tradycji stało się zadość ten wiosenny dzień zakończyliśmy wyjściem barwnym pochodem niosąc Marzannę i swoje złe oceny nad rzekę a tam słowami: Marzanno, Marzanno ty zimowa panno tu cię spalamy bo Wiosnę witamy! Spaliliśmy Marzannę, a do szkoły powróciliśmy z barwnym gaikiem i kwiatami.

Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju, włączając w pracę swoich wychowawców. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie pięknie się bawili i rywalizowali ze sobą.

Cały turniej wygrała klasa V a, drugie miejsce przypadło klasie VI b, klasa VI a zajęła trzecie miejsce.

Wszystkim klasom dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!

powitanie wiosny-1 powitanie wiosny-2 powitanie wiosny-3 powitanie wiosny-4 powitanie wiosny-5

powitanie wiosny-6 powitanie wiosny-7 powitanie wiosny-8 powitanie wiosny-9 

 

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.