Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Obchody pierwszego dnia wiosny

21 marca w naszej szkole odbyła się tradycyjna uroczystość powitania wiosny.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, na którą z utęsknieniem czekamy po długiej zimie. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Gdzie na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty – przebiśniegi, krokusy. Ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki  odchodzącej od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny – topimy lub palimy Marzanę.

Naszą wiosenną zabawę zaczęliśmy od spotkania w pięknej, wiosennej atmosferze sali gimnastycznej gdzie rywalizowały ze sobą klasy IV – VI w różnych konkurencjach. Tematyka konkursu była oczywiście wiosenna, a wystrój spowodował wiosenny, ciepły nastrój, w który wprowadziły nas uczennice klas VI i V wierszami i informacjami o zmianach przyrody w takt pięknej muzyki - Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku” WIOSNA.

Na początku odbył się konkurs plastyczny „Zwiastuny Wiosny”, gdzie reprezentanci poszczególnych klas wykonywali prace farbami o tematyce wiosennej.

Potem przyszedł czas na turniej wiedzowo – sportowy, który wzbudził wiele emocji, przeplatany był piosenką wiosenną w wykonaniu każdej klasy i tutaj najpiękniej rozśpiewaną klasą okazała się klasa VI b i V a.

Każdą klasę w zmaganiach sportowych reprezentowało sześciu przedstawicieli do wykonania mieli różnorodne zadania np. wyścig bocianów na jednej nodze, skoki zajączków w workach po wielkanocne jajka z liczbami parzystymi, skaczące żabki czy wyścig „wagarowicza, który się spieszy i musi do plecaka zapakować wyłącznie przybory szkolne.

Konkurencje sportowe były przeplatane konkursami wiedzy o wiośnie. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, zagadki, układali puzzle i przysłowia oraz musieli ułożyć jak najwięcej nowych wyrazów z liter wyrazu „przedwiośnie”.

Punktem kulminacyjnym obchodów Pierwszego Dnia Wiosny był wybór Miss Wiosny, liczyła się pomysłowość, oryginalność oraz sposób zaprezentowania swojego stroju. I tutaj najlepiej popisała się uczennica klasy VI a Emma Węglorz, która otrzymała tytuł „Miss Wiosna 2017”, wicemiss została Alicja Janicka z klasy VI b.

Aby tradycji stało się zadość ten wiosenny dzień zakończyliśmy wyjściem barwnym pochodem niosąc Marzannę i swoje złe oceny nad rzekę a tam słowami: Marzanno, Marzanno ty zimowa panno tu cię spalamy bo Wiosnę witamy! Spaliliśmy Marzannę, a do szkoły powróciliśmy z barwnym gaikiem i kwiatami.

Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju, włączając w pracę swoich wychowawców. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie pięknie się bawili i rywalizowali ze sobą.

Cały turniej wygrała klasa V a, drugie miejsce przypadło klasie VI b, klasa VI a zajęła trzecie miejsce.

Wszystkim klasom dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!

powitanie wiosny-1 powitanie wiosny-2 powitanie wiosny-3 powitanie wiosny-4 powitanie wiosny-5

powitanie wiosny-6 powitanie wiosny-7 powitanie wiosny-8 powitanie wiosny-9 

 

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.