Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Gala Tukany 2017

GALA TUKANÓW 2017

,,Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy.....”

W.Szymborska

... Nie zdarzy się już taki dzień 28.04.2017r, i tacy Absolwenci Liceum Mistrzostwa Sportowego, moi cudowni wychowankowie-rocznik 2017.

Są w życiu chwile, gdy trudno ukryć wzruszenie... Niewątpliwie takim momentem jest pożegnanie ze szkołą, w której murach spędziło się kilka lat. Tradycyjnie w naszej szkole żegnamy Abiturientów uroczystą Galą Tukanów. W tym roku uczniowie kl.II LMS z Panią Dorotą Axmann-Fabią przygotowali to wyjątkowe widowisko. Przepełniała mnie duma, kiedy przy dźwiękach symbolicznego ostatniego dzwonka, wprowadziłam swoich wychowanków do pięknej, stylowej sali Dworku Chopina (byli poważni, tacy eleganccy, piękni …) Wszyscy są wyjątkowi, ale na szczególne wyróżnienie zasługują:


Anita Bodzińska
- z najwyższą średnią 4,89 i wzorowym zachowaniem, stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Otrzymała też nagrodę za pracę w Samorządzie Szkolnym oraz nagrodę specjalną Burmistrza Miasta dla najlepszej Absolwentki.

Izabela Kowal - druga średnia w klasie, również nagroda za aktywny udział w pracy Samorządu Szkolnego


oraz nasi wspaniali sportowcy biathloniści:

Kuba Grudzień – wyróżniony jako najlepszy sportowiec,otrzymał też nagrodę Burmistrza Miasta

Filip Kutyła, Krzysztof Studniarz,Tomasz Lewandowski otrzymali z rąk trenerów Pani Kingi Goraj i Pana Bogusława Hacusia pamiątkowe certyfikaty potwierdzające ich wkład w osiągnięcia sportowe w biathlonie. Drobne nagody rzeczowe były podziękowaniem za godne reprezentowanie szkoły w olimpiadach i zawodach sportowych.


Dyrektor MZS Pani Renata Brodziak w swoim przemówieniu mówiła o sile przyjaźni i o tym jak ważne w życiu jest jej pielęgnowanie, to były bardzo osobiste i piękne słowa.

Życzenia powodzenia na maturze i szczęścia w życiu złożył Absolwentom Burmistrz Miasta Pan Piotr Lewandowski.


Po części oficjalnej rozpoczęła się tytułowa Gala Tukanów 2017, kl.II przyznała wyróżnienia Absolwentom w kilku kategoriach: np.,,Najlepszy kumpel”, ,,Siostry Ksero”, ,,Pozytywnie, zakręcona”, ,,Primus inter pares”. Mnie też przypadł Tukan w kategorii ,,Zwycięstwo na dystansie 3 lat w biegu do celu”.  To była bardzo miła niespodzianka :)

Gala przerywana była skeczami, spontaniczne reakcje widzów, gromkie brawa i salwy śmiechu potwierdzają talent aktorski i kabaretowy uczniów kl. IILMS

Były też życzenia od młodszych kolegów z mądrym przesłaniem św. Jana Pawła II

,,czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz To lepsze, niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swoja własną młodość wielki, niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś ty sam: każdy, każda... ,,


Ciepłe słowa i podziękowania Absolwenci skierowali do Pani Dyrektor Renaty Brodziak, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Tak i nadszedł moment dla mnie najtrudniejszy, mocno poruszający - pożegnanie ze swoimi wychowankami. To był dla mnie zaszczyt, że mogłam współpracować z takimi wyjątkowymi uczniami.

Wzruszające pożegnania wśród łez i uścisków potwierdziły, że Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego to coś więcej, niż budynek. To społeczność świetnych ludzi, wyjątkowych i niepowtarzalnych osób, które nie boją się spełniać marzeń. Jak sami przyznali wybrali nasze Liceum Mistrzostwa Sportowego i nigdy nie pożałowali swojej decyzji, bo tutaj każdy czuł się ważny i doceniony.

Maturzyści mogą czuć się dumni, kończąc tę szkołę, a my nauczyciele możemy być dumni z nich...
Ja jestem !!!

,,To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku. ''

W.Churchil

Tukany 2017-1 Tukany 2017-10 Tukany 2017-11 Tukany 2017-2

Tukany 2017-10 Tukany 2017-12 Tukany 2017-3 Tukany 2017-4

Tukany 2017-7 Tukany 2017-6 Tukany 2017-5 Tukany 2017-8

Tukany 2017-9

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.