Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

V Szkolna Olimpiada Sportowa

V Szkolna Olimpiada Sportowa

26 kwietnia 2017 roku odbyła się V Szkolna Olimpiada Sportowa zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego MZS w Dusznikach-Zdroju - Eleonorę Sokalę, Danutę Hacuś i Damiana Baczmańskiego. Do udziału w olimpiadzie zostały zaproszone okoliczne szkoły gimnazjalne- z Kudowy-Słonego, z Lewina Kłodzkiego oraz Szczytnej.

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego zaprezentowali pokaz treningu biathlonistów. Zgromadzoną publiczność z tajnikami trenowania biathlonu zapoznali nasi szkolni trenerzy - Kinga Goraj oraz Bogusław Hacuś. Biathloniści pokazali się także od strony aktorskiej-zaprezentowali scenkę, która była połączeniem kabaretu i kunsztu jazdy na nartorolkach.

Program olimpiady był wyjątkowo urozmaicony. Zgromadzonej publiczności szczególnie spodobała się sportowa wersja gry w kółko i krzyżyk oraz zawody, które były wiernym odzwierciedleniem tych prawdziwych-zimowych biathlonowych. Niektórzy zawodnicy po raz pierwszy strzelali z karabinków laserowych, każdemu zależało na jak najszybszym dotarciu do mety, więc wysiłek włożony w poszczególne zadania był ogromny. Ostatnią konkurencją było przeciąganie liny między poszczególnymi drużynami. Konkurencja ta przyniosła wiele emocji i zwrotów akcji, a tytuł Strong Man Liny zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Szczytnej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Następna sportowa olimpiada już za rok…

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.