Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

V Szkolna Olimpiada Sportowa

V Szkolna Olimpiada Sportowa

26 kwietnia 2017 roku odbyła się V Szkolna Olimpiada Sportowa zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego MZS w Dusznikach-Zdroju - Eleonorę Sokalę, Danutę Hacuś i Damiana Baczmańskiego. Do udziału w olimpiadzie zostały zaproszone okoliczne szkoły gimnazjalne- z Kudowy-Słonego, z Lewina Kłodzkiego oraz Szczytnej.

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego zaprezentowali pokaz treningu biathlonistów. Zgromadzoną publiczność z tajnikami trenowania biathlonu zapoznali nasi szkolni trenerzy - Kinga Goraj oraz Bogusław Hacuś. Biathloniści pokazali się także od strony aktorskiej-zaprezentowali scenkę, która była połączeniem kabaretu i kunsztu jazdy na nartorolkach.

Program olimpiady był wyjątkowo urozmaicony. Zgromadzonej publiczności szczególnie spodobała się sportowa wersja gry w kółko i krzyżyk oraz zawody, które były wiernym odzwierciedleniem tych prawdziwych-zimowych biathlonowych. Niektórzy zawodnicy po raz pierwszy strzelali z karabinków laserowych, każdemu zależało na jak najszybszym dotarciu do mety, więc wysiłek włożony w poszczególne zadania był ogromny. Ostatnią konkurencją było przeciąganie liny między poszczególnymi drużynami. Konkurencja ta przyniosła wiele emocji i zwrotów akcji, a tytuł Strong Man Liny zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Szczytnej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Następna sportowa olimpiada już za rok…

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.