Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Uroki naszej okolicy

uroki naszej okolicy-2 uroki naszej okolicy-1 uroki naszej okolicy-3 uroki naszej okolicy-4 uroki naszej okolicy-5

 Dzień 10 maja dla niektórych uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju oraz ich opiekunów rozpoczął się wcześniej niż zwykle. O godzinie 4 wspólnie udaliśmy się na uroczystą galę rozdania nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pt. „Uroki naszej okolicy II”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce a jego patronem medialnym, miesięcznik krajoznawczo-turystyczny Poznaj swój kraj.

Wśród nagrodzonych grupowych prac, z zaszczytnym 1 miejscem okazał się album fotograficzny zatytułowany „Kurier dusznicki” autorstwa: Krzysztofa Kadłubickiego, Jana Półtorzyckiego, Łukasza Szuberta oraz Mateusza Szuberta. Opiekunami, którzy wspierali twórcze zmagania była: p. Elżbieta Galler, p. Aneta Ożga, p. Paulina Myśliwiec, p. Katarzyna Kotlarz.

Jury w składzie:

p. Bożena Prochwicz – Dyrektor szkoły

p. Jadwiga Duda – Prezes Klubu Przyjaciół Wieliczki

p. Ryszard Tatomir – artysta fotografik – Stowarzyszenie Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej AFRP

Po debatach przyznano:

I miejsce – Niepubliczne Gimnazjum Specjalne – Radwanowice
I miejsce – Miejski Zespół Szkół w Dusznikach Zdroju
II miejsce – SOSW Szczecinek
II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Sosnówce
III miejsce – praca indywidualna – Zespół Szkół im. Brata A Kosiby Wieliczka
III miejsce – praca indywidualna – SOSW Brzozów

Wyróżnienia przypadły dla:
- Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce
- Klubu Młodego Fotografa – Kobylanka
- Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego – Czerwienne
- SOSW Chełmno
- SOSW Myślenice
- SOSW Sieradz

Uroczystość odbyła się w Auli Kampusu Wielickiego o godziny 10.00. Impreza miała charakter spotkania integracyjnego przedstawicieli szkół z różnych stron Polski. Niezwykle miło było uczestniczyć w tym wydarzeniu, od samego początku odczuliśmy atmosferę otwartości i empatii. Zostaliśmy bardzo mile ugoszczeni a majowy dzień, który spędziliśmy w Wieliczce okazał się pełen porywających doświadczeń oraz kolejną lekcją, poszerzającą horyzonty.

W trakcie spotkania wzięliśmy udział w godzinnym przedstawieniu teatru, który zapoznał nas z zagadkami magii oraz iluzji. Chętni lub raczej odważni uczniowie mogli wystąpić na scenie i w nauce tych ciekawych sztuczek. Uczestniczyliśmy również w koncercie dzwonków, odegranym przez tutejszych uczniów. Po rozdaniu nagród udaliśmy się na wspólny obiad sporządzony w szkolnej stołówce podczas zajęć kulinarnych. W dalszej kolejności zwiedziliśmy Zamek Żupny, który jest obiektem wpisanym na listę UNESCO. Tam pani przewodnik przybliżyła słuchaczom historię tego uroczego miasta oraz min. legendę Świętej Kingi. Oprócz wysłuchana nieopisanie ciekawych opowieści wcieliliśmy się w rolę rycerzy przywdziewając na siebie zbroje, obejrzeliśmy ciekawe ekspozycje i własnoręcznie wykonaliśmy odcisk pieczęci na pamiątkowym liście z Wieliczki.

Ponadto musimy przyznać, że same nagrody wszystkich bardzo mile zaskoczyły gdyż dodatkowo przypadły placówkom. Tak więc, każdy nasz laureat wrócił z pełnymi rękoma oraz z dyplomem dla szkoły i nagrodą książkową pt. „Sarb. Kopalnia Soli Wieliczka” Andrzeja Nowakowskiego, którą chcemy pozostawić w naszej szkolnej bibliotece. Do szkoły będzie również dostarczana roczna prenumerata miesięcznika krajoznawczo-turystycznego Poznaj swój kraj.

Pomimo wczesnej pobudki i tego, że dzień mógłby zdawać się nieco dłuższy, czas zbyt szybko nam minął. Wspaniale było przeżyć tę edukacyjno-poznawczą przygodę, po raz kolejny doświadczyliśmy integracji w pełnym znaczeniu tego pojęcia. Podczas uroczystej gali dane nam było poznać rówieśników z odległych szkół i ich opiekunów, zwiedzić imponującą szkołę, zobaczyć piękne miasto oddalone o tak wiele kilometrów, ale przede wszystkim, mogliśmy spędzić wspólny czas na przygotowaniach do konkursu i w wyprawie – co istotnie wzbogaca.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować za możliwość wyjazdu i pomocy w organizacji wycieczki wszystkim zaangażowanym osobom. W szczególności dziękujemy Pani Dyrektor – Renacie Brodziak oraz organowi prowadzącemu za udostępnienie busa i bezpieczny przejazd.

Jeszcze raz dziękujemy

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.