Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Zielona Szkoła w Przemkowie

Świat takich ludzi chwalił,

którzy ucząc chodzili, a  chodząc nauczali”

Józef Epifan Minasowicz

I my mieliśmy szansę takiego bezpośredniego uczenia się i obcowania z przyrodą w terenie, ponieważ w dniach 5-9 czerwca wyruszyliśmy wraz z naszymi uczniami z klas piątych na „Zieloną Szkołę” do Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

Zielona Szkoła” to forma aktywnego wypoczynku i edukacji zarówno ucznia bo działanie poprzez przeżywanie przynosi większe efekty niż siedzenie w szkolnej ławce jak i nauczyciela, który ma okazję poznać zachowanie swoich wychowanków w sytuacjach całkowicie odmiennych niż podczas pobytu w szkole. Ten kilkudniowy pobyt z dala od rodzinnego domu i szkoły pomógł nam poznać dokładnie każdego z uczniów. Jego postawę, zaangażowanie, zachowanie w grupie rówieśniczej, jak sobie radzi sam w wielu różnych życiowych sytuacjach, gdy nie ma czujnego oka rodziców.

Program pobytu był napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, wycieczkami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych mieli okazję poznać malowniczo położoną miejscowość otoczoną wieloma stawami i lasami. Natomiast z historią i atrakcjami miasteczka zapoznali się podczas zajęć terenowych z mapą i odgadywaniem zagadek związanych z poszczególnymi zabytkami.

Dzieci, które wyjechały na „ Zieloną Szkołę” uczyły się samodzielności, zaradności, samokontroli, w trakcie różnych zajęć poznawały swoje słabe i mocne strony. Wyjazd ten uczniom dostarczył nowych wrażeń, doświadczeń, pozytywnych przeżyć, bo każda osoba miała szansę pokazać się jak z najlepszej strony, wszyscy uczniowie byli bardzo grzeczni i doskonale wywiązywali się ze swoich zadań, byli chwaleni przez nauczycieli z ośrodka, okazali się wspaniałą wizytówką naszej szkoły.

Nasze „wczasy” minęły szybko, ciężko nam było wracać do Dusznik. Do domu wróciliśmy zadowoleni z mnóstwem niezapomnianych wrażeń i milutkich wspomnień. Pamiątką z wyjazdu są zintegrowane klasy i wspaniałe zdjęcia. 

zielona szkoła-1 zielona szkoła-2 zielona szkoła-5 zielona szkoła-6

zielona szkoła-7 zielona szkoła-3 zielona szkoła-8 zielona szkoła-9

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.