Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Zielona Szkoła w Przemkowie

Świat takich ludzi chwalił,

którzy ucząc chodzili, a  chodząc nauczali”

Józef Epifan Minasowicz

I my mieliśmy szansę takiego bezpośredniego uczenia się i obcowania z przyrodą w terenie, ponieważ w dniach 5-9 czerwca wyruszyliśmy wraz z naszymi uczniami z klas piątych na „Zieloną Szkołę” do Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

Zielona Szkoła” to forma aktywnego wypoczynku i edukacji zarówno ucznia bo działanie poprzez przeżywanie przynosi większe efekty niż siedzenie w szkolnej ławce jak i nauczyciela, który ma okazję poznać zachowanie swoich wychowanków w sytuacjach całkowicie odmiennych niż podczas pobytu w szkole. Ten kilkudniowy pobyt z dala od rodzinnego domu i szkoły pomógł nam poznać dokładnie każdego z uczniów. Jego postawę, zaangażowanie, zachowanie w grupie rówieśniczej, jak sobie radzi sam w wielu różnych życiowych sytuacjach, gdy nie ma czujnego oka rodziców.

Program pobytu był napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, wycieczkami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych mieli okazję poznać malowniczo położoną miejscowość otoczoną wieloma stawami i lasami. Natomiast z historią i atrakcjami miasteczka zapoznali się podczas zajęć terenowych z mapą i odgadywaniem zagadek związanych z poszczególnymi zabytkami.

Dzieci, które wyjechały na „ Zieloną Szkołę” uczyły się samodzielności, zaradności, samokontroli, w trakcie różnych zajęć poznawały swoje słabe i mocne strony. Wyjazd ten uczniom dostarczył nowych wrażeń, doświadczeń, pozytywnych przeżyć, bo każda osoba miała szansę pokazać się jak z najlepszej strony, wszyscy uczniowie byli bardzo grzeczni i doskonale wywiązywali się ze swoich zadań, byli chwaleni przez nauczycieli z ośrodka, okazali się wspaniałą wizytówką naszej szkoły.

Nasze „wczasy” minęły szybko, ciężko nam było wracać do Dusznik. Do domu wróciliśmy zadowoleni z mnóstwem niezapomnianych wrażeń i milutkich wspomnień. Pamiątką z wyjazdu są zintegrowane klasy i wspaniałe zdjęcia. 

zielona szkoła-1 zielona szkoła-2 zielona szkoła-5 zielona szkoła-6

zielona szkoła-7 zielona szkoła-3 zielona szkoła-8 zielona szkoła-9

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.