Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Torfowiska

Uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami i wychowawcą wzięli udział w konkursie „Wrześniowa wycieczka” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku, którego zostali zwycięzcami.

Celem konkursu była promocja walorów turystycznych powiatu kłodzkiego i wzrost znajomości regionu wśród jego mieszkańców, w szczególności młodzieży szkolnej. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu w formie prezentacji multimedialnej lub filmu sprawozdania-reportażu z wycieczki zorganizowanej na terenie powiatu kłodzkiego.

Postanowiliśmy zareklamować naszą najbliższą okolicę oraz zintegrować zespół klasowy. Wycieczka odbyła się 28 września 2017r. i zatytułowaliśmy ją „Spacerkiem po Torfowiskach”. Na miejscu czekał na nas pan leśniczy z Nadleśnictwa Zdroje, który oprowadził nas po Torfowiskach Zielenieckich. Chętnie odpowiadał na pytania dzieci. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat przyrody, oglądali panoramę okolicy z wieży widokowej, a na zakończenie miło spędzili czas przy ognisku. Naszą wycieczkę przedstawiliśmy w formie filmu, który można obejrzeć na YouTube wpisując: bI6YuKRBfPU –„Praca na konkurs spacerkiem po Torfowiskach”.

10 października odbyło się wręczenie nagród, podczas konferencji „Zrównoważony rozwój Ziemi Kłodzkiej” w Polanicy-Zdroju. Nasi uczniowie odebrali nagrodę finansową, dyplomy i drobne upominki rzeczowe.

torfowiska-2 torfowiska-3 torfowiska-4 torfowiska-5 torfowiska-6

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.