Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Torfowiska

Uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami i wychowawcą wzięli udział w konkursie „Wrześniowa wycieczka” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku, którego zostali zwycięzcami.

Celem konkursu była promocja walorów turystycznych powiatu kłodzkiego i wzrost znajomości regionu wśród jego mieszkańców, w szczególności młodzieży szkolnej. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu w formie prezentacji multimedialnej lub filmu sprawozdania-reportażu z wycieczki zorganizowanej na terenie powiatu kłodzkiego.

Postanowiliśmy zareklamować naszą najbliższą okolicę oraz zintegrować zespół klasowy. Wycieczka odbyła się 28 września 2017r. i zatytułowaliśmy ją „Spacerkiem po Torfowiskach”. Na miejscu czekał na nas pan leśniczy z Nadleśnictwa Zdroje, który oprowadził nas po Torfowiskach Zielenieckich. Chętnie odpowiadał na pytania dzieci. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat przyrody, oglądali panoramę okolicy z wieży widokowej, a na zakończenie miło spędzili czas przy ognisku. Naszą wycieczkę przedstawiliśmy w formie filmu, który można obejrzeć na YouTube wpisując: bI6YuKRBfPU –„Praca na konkurs spacerkiem po Torfowiskach”.

10 października odbyło się wręczenie nagród, podczas konferencji „Zrównoważony rozwój Ziemi Kłodzkiej” w Polanicy-Zdroju. Nasi uczniowie odebrali nagrodę finansową, dyplomy i drobne upominki rzeczowe.

torfowiska-2 torfowiska-3 torfowiska-4 torfowiska-5 torfowiska-6

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.