Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 23 października odbyły się w naszej szkole spóźnione wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas od III do VI wybierali z pośród czterech kandydatów przewodniczącego szkoły na rok szkolny 2017/2018. Wybory odbyły się w specjalnie do tego celu przygotowanej sali. Przed głosowaniem dzieci zapoznały się z procedurą wyborczą jako, że były to wybory bezpośrednie każdy miał do dyspozycji tylko jeden głos, oddany poprzez tajne głosowanie czyli postawienie znaku X przy nazwisku swojego kandydata. Specjalnie przygotowaną do wyborów, uzupełnioną kartę, uczniowie wrzucali do urny wyborczej. Klasom młodszym jeszcze raz zostały zaprezentowane hasła wyborcze poszczególnych kandydatów.

W wyborach udział wzięło 156 osób oddano tylko jeden nieważny głos. Po głosowaniu nastąpiło komisyjne otwarcie urny i przeliczenie głosów. Spośród oddanych głosów największą ilość otrzymała uczennica klasy VI b - Julia Nowakowska 127 głosów i to ona będzie kierowała pracą samorządu przez najbliższy rok szkolny, jej pracę będą wspomagały pozostałe kandydatki Ala Zaczyk – 15 głosów, Nikola Werbińska - 7 głosów, Maja Pańczyszyn - 6 głosów oraz przewodniczący poszczególnych klas.

Serdecznie gratulujemy wszystkim kandydatom i mamy nadzieję, że samorząd szkolny będzie bardzo dobrze pracował pod kierownictwem Julki. Myślimy, że była to dobra lekcja patriotyzmu przygotowująca do późniejszego odpowiedzialnego udziału w wyborach samorządowych i ogólnopolskich.

wybory-1 wybory-2 wybory-3 wybory-4

wybory-5 wybory-6

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.