Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Dusznickie Olimpy Sportu

"Na taką galę czekaliśmy od bardzo dawna, od dziecka" słowa naszego nauczyciela Grzegorza Staniszewskiego potwierdzają, że Gala "Dusznickie Olimpy Sportu", to przysłowiowy strzał w 10.

Sport w Dusznikach był obecny od zawsze. Tu funkcjonuje Centrum Polskiego Biathlonu, tu w Zieleńcu znajduje się najlepsza w Polsce stacja narciarska. To właśnie z dusznickich klubów, z dusznickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego pochodzą mistrzowie Polski, Europy, wicemistrzowie świata i olimpijczycy. Weronika Nowakowska, Anna Stera, Grzegorz Bodziana, Łukasz Słonina, Kamila Żuk, to tylko niewielka grupa najbardziej utytułowanych absolwentów SMS-u.Utalentowanych zawodników w naszej szkole wychowano znacznie więcej. W gronie nagrodzonych w czasie Gali znalazła się duża grupa biathlonistów. Szlifierzami sportowych talentów są od lat trenerzy: Bogusław Hacuś, Roman Sokala, Eleonora Sokala, Danuta Hacuś i najmłodsza trenerka Kinga Goraj. Pierwsze biathlonowe treningi rozpoczynają się w klubie Muflon pod okiem Bożeny Janukowicz. Ważne są także lekcje wychowania fizycznego. Prowadzą je Grzegorz Staniszewski, Damian Baczmański, Maciej Berezecki i Ewa Tucholska, która niedawno dołączyła do grona nauczycieli MZS. Doskonale zaczęła się układać współpraca z dusznickimi klubami "Orlicą" i "Pogonią", a to dzięki otwartości prezesów i jednocześnie trenerów Agnieszki Ziemczonek i Pawła Skoka. Nie ma walki o zawodników, bo przecież to nasza dusznicka młodzież, nasze dusznickie dzieci. Jesteśmy tak samo dumni z sukcesów biathlonistów, jak i łyżwiarzy, wrotkarzy, piłkarzy, narciarzy alpejskich, tenisistów. Wszyscy zawodnicy i ich trenerzy budzą zachwyt dusznickiej społeczności szkolnej. Słowa podziękowania należą się Władzom Miasta, które stworzyły wspaniałe warunki do realizacji sportowych marzeń dusznickich uczniów. Dziękujemy za bardzo osobiste podejście do spraw szkoły i sportu burmistrzowi miasta Piotrowi Lewandowskiemu. MZS i kluby Pogoń i Orlica wspierane przez Gminę Duszniki-Zdrój realizują od września unikalny projekt "Sportowa Szkoła" adresowany do najmłodszych uczniów. Projekt ma wyjątkowe walory sportowe, prozdrowotne i wychowawcze.

Dusznickie Olimpy Sportu otrzymali nasi uczniowie.

W kategorii biathlon: Norbert Leszczyński, Łukasz Bałęczny i Monika Wyszyńska. Wyróżnienia trafiły do Justyny Panterałki, Karoliny Mielcarek i Jakuba Ogorzałka.

W kategorii łyżwiarstwo: Kaja Gajewska, Filip Hawrylak, Alicja Jasztal. Wyróżniono Natalię Domel, Antoninę Ostrowską i Hannę Mazur, do której rąk trafił także Mały Olimp.

W kategorii wrotkarstwo: Absolwenci Jakub Kościuk i Patrycjan Jamrozy oraz uczennica kl. VI Kinga Wojnar. Wyróżniono Mariusza Bałęcznego, Amelię Pańczyszyn oraz Olę Jabłońską.

Dyplomy otrzymali także mali biathloniśći ze Szkoły Podstawowej: Marysia Karmazyn, Martyna Bernacka, Karolina Biernacka, Natalia Półtorzycka i Kamil Mielcarek oraz przedstawiciele innych dyscyplin sportu, w tym narciarstwa zjazdowego oraz tenisa: Ala Zaczyk, Hanna Spyra, Olek Jarus i Jan Jakubiec.

W czasie uroczystości wręczono także stypendia sportowe ufundowane przez Gminę Duszniki-Zdrój. Wsparcie finansowe w roku szkolnym 2017/18 otrzymali: Kaja Gajewska, Filip Hawrylak, Alicja Jasztal, Kinga Wojnar, Norbert Leszczyński, Łukasz Bałęczny, Monika Wyszyńska, Jakub Ogorzałek, Justyna Panterałka, Karolina Mielcarek, Adrian Wojnar, Paulina Pulik, Sebastian Ochap i Adam Gruda.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego otrzymała szczególne wyróżnienie w postaci pamiatkowej statuetki od Dolnośląskiego Związku Biathlonu za promowanie i popularyzowanie tej trudnej dyscypliny sportu.


Wczorajsza Gala pokazała, że mówiąc językiem sportowym, gramy w jednej dusznickiej drużynie.

Dusznickie Olimpy Sportu-15 Dusznickie Olimpy Sportu-19 Dusznickie Olimpy Sportu-14 Dusznickie Olimpy Sportu-13

Dusznickie Olimpy Sportu-11 Dusznickie Olimpy Sportu-30 Dusznickie Olimpy Sportu-28 Dusznickie Olimpy Sportu-5

Dusznickie Olimpy Sportu-4 Dusznickie Olimpy Sportu-17 Dusznickie Olimpy Sportu-24 Dusznickie Olimpy Sportu-20

Dusznickie Olimpy Sportu-3 Dusznickie Olimpy Sportu-23 Dusznickie Olimpy Sportu-22 Dusznickie Olimpy Sportu-7

Dusznickie Olimpy Sportu-9 Dusznickie Olimpy Sportu-1 Dusznickie Olimpy Sportu-16 Dusznickie Olimpy Sportu-8

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.