Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Oby nałóg nie stanął na drodze do marzeń…

tak można sparafrazować wrażenia uczniów, którzy 27.11.2017r. przekroczyli bramy Zakładu Karnego w Kłodzku aby wziąć udział w warsztatach w ramach „Programu resocjalizacyjnego zawierającego elementy trenowania umiejętności interpersonalnych z wykorzystaniem zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień z młodzieżą szkolną”.

Uczniowie klasy II i III liceum mieli okazję poznać skazanych, uzależnionych od narkotyków, wysłuchać ich historii życia i historii uzależnienia się od narkotyków. Dowiedzieli się jak nałóg zaprowadził ich do więzienia i jak im się tam żyje. Dla obu stron było to doświadczenie ważne i cenne. Dla pierwszych niosące przestrogę na przyszłość, dla drugich nadzieję.

Warsztaty urozmaiciły panie z SANEPID-u, przynosząc tzw. alko- i narkogogle, które imitują wrażenia zmysłowe pod wpływem substancji psychotropowych. Uczniowie mieli okazję sprawdzić jak to jest, a więźniowie stwierdzić czy rzeczywiście tak jest.

Na koniec każda grupa miała za zadanie wymyślić wspólnie logo i motto, które miały być kwintesencją całego spotkania. I niech hasło jednej z grup posłuży tutaj za puentę: „Zażywasz - przgrywasz!”

zakład karny-8 zakład karny-1 zakład karny-2 zakład karny-3 zakład karny-4 zakład karny-5 zakład karny-6 zakład karny-7 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.