Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Bal, nad bale...

Karnawał dobiega końca. Jednym z najpiękniejszych jego akcentów okazał się niewątpliwie bal charytatywny pod hasłem "PRL - reaktywacja". Organizatorami tego przedsięwzięcia były Rady Rodziców naszej, dusznickiej szkoły pod wodzą niestrudzonych, kreatywnych i niezawodnych Przewodniczących Marzeny Mielcarek i Krzysztofa Słupskiego. Przygotowania do balu rozpoczęły się już we wrześniu. Setki wykonanych telefonów, dziesiątki odbytych spotkań, aby pozyskać sponsorów, wiele rozwiązanych problemów. Wieczór 3 lutego 2018 r. przyciągnął do Dworku Chopina całą rzeszę spragnionych zabawy Gości. Czy czasy PRL-u były rzeczywiście takie szare? Uczestnicy naszego, szkolnego balu pokazali, że w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych w kraju było całkiem kolorowo. W myśl zasady z tamtych czasów, że Polak potrafi, balowicze sięgnęli do szaf swoich dziadków, rodziców, ale i też do swoich własnych szuflad z ubraniami z czasów młodości. Na parkiecie wirowały panie w rozkloszowanych sukienkach w grochy, obok zwolenniczek tiulowych spódnic w neonowych kolorach. Kreszowy dres, białe skarpetki i szpilki, to bardzo szykowna stylizacja. Seledynowa sukienka z błyszczącej lamy i biżuteria prosto z czeskiego Jablonexu i jesteśmy w roku 1970 - tym. Para drapieżnych punków w odlotowych glanach dr Martensa i czerwonych trampkach Conversa przenisła nas w lata 80-te. Wśród panów wyróżniali się dygnitarze w czerwonych krawatach i bikiniarze w obcisłych dzwonach. Zadziwiały kreacje z bistoru oraz męskie koszule non iron z szerokimi krawatami. Organizatorzy dali z siebie wszystko. Przewodniczący Rad Rodziców brawurowo wykonali dawny hit "Przeżyj to sam". Pojawiły się także akcenty rodem z kultowego filmu "Miś" Barei. Konkurencja w szybkim jedzeniu kaszy łyżką na uwięzi w postaci łańcucha, wywołała salwy śmiechu. Były też przyprawiające o zawrót głowy licytacje. Wśród uczestników losowano  cenne nagrody. Wielką popularnością cieszyła się loteria fantowa. Rodzice, wspierani przez pracowników szkoły panie Joannę Dąbrowską, Danutę Szostak i Lidię Dudzic zadbali o PRL-owskie potrawy. 

Efekt finansowy przerósł nasze oczekiwania. Zebrano kwotę ponad 30 tysięcy zł, co stanowi rekord w historii bali charytatywnych organizowanych przez Radę Rodziców. Zebrane środki zostaną przeznaczone na modernizację kolejnych sal lekcyjnych.

Dyrekcja Szkoły, nauczyciele i uczniowie dziękują wszystkim Sponsorom, Darczyńcom oraz zaangażowanym Rodzicom. Szczególne podziękowania kierujemy do: Państwa Marzeny Mielcarek, Krzysztofa Słupskiego, Renaty Wojtaszczyk, Romana Nowakowskiego, Joanny i Pawła Szewczyków, Zbigniewa Bajora, Karoliny Klimczak, Marty i Leszka Pękałów, Małgorzty Bernackiej, Marty Słupskiej, Agaty Gajewskiej. O kwiatową dekorację stołów zadbała Pani Zofia Kusz.

Już dziś warto zarezerwować bilety na bal charytatywny w 2019 roku. Zapraszamy :)

Bal 2018-1 Bal 2018-3 Bal 2018-4 Bal 2018-5

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.