Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Bal, nad bale...

Karnawał dobiega końca. Jednym z najpiękniejszych jego akcentów okazał się niewątpliwie bal charytatywny pod hasłem "PRL - reaktywacja". Organizatorami tego przedsięwzięcia były Rady Rodziców naszej, dusznickiej szkoły pod wodzą niestrudzonych, kreatywnych i niezawodnych Przewodniczących Marzeny Mielcarek i Krzysztofa Słupskiego. Przygotowania do balu rozpoczęły się już we wrześniu. Setki wykonanych telefonów, dziesiątki odbytych spotkań, aby pozyskać sponsorów, wiele rozwiązanych problemów. Wieczór 3 lutego 2018 r. przyciągnął do Dworku Chopina całą rzeszę spragnionych zabawy Gości. Czy czasy PRL-u były rzeczywiście takie szare? Uczestnicy naszego, szkolnego balu pokazali, że w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych w kraju było całkiem kolorowo. W myśl zasady z tamtych czasów, że Polak potrafi, balowicze sięgnęli do szaf swoich dziadków, rodziców, ale i też do swoich własnych szuflad z ubraniami z czasów młodości. Na parkiecie wirowały panie w rozkloszowanych sukienkach w grochy, obok zwolenniczek tiulowych spódnic w neonowych kolorach. Kreszowy dres, białe skarpetki i szpilki, to bardzo szykowna stylizacja. Seledynowa sukienka z błyszczącej lamy i biżuteria prosto z czeskiego Jablonexu i jesteśmy w roku 1970 - tym. Para drapieżnych punków w odlotowych glanach dr Martensa i czerwonych trampkach Conversa przenisła nas w lata 80-te. Wśród panów wyróżniali się dygnitarze w czerwonych krawatach i bikiniarze w obcisłych dzwonach. Zadziwiały kreacje z bistoru oraz męskie koszule non iron z szerokimi krawatami. Organizatorzy dali z siebie wszystko. Przewodniczący Rad Rodziców brawurowo wykonali dawny hit "Przeżyj to sam". Pojawiły się także akcenty rodem z kultowego filmu "Miś" Barei. Konkurencja w szybkim jedzeniu kaszy łyżką na uwięzi w postaci łańcucha, wywołała salwy śmiechu. Były też przyprawiające o zawrót głowy licytacje. Wśród uczestników losowano  cenne nagrody. Wielką popularnością cieszyła się loteria fantowa. Rodzice, wspierani przez pracowników szkoły panie Joannę Dąbrowską, Danutę Szostak i Lidię Dudzic zadbali o PRL-owskie potrawy. 

Efekt finansowy przerósł nasze oczekiwania. Zebrano kwotę ponad 30 tysięcy zł, co stanowi rekord w historii bali charytatywnych organizowanych przez Radę Rodziców. Zebrane środki zostaną przeznaczone na modernizację kolejnych sal lekcyjnych.

Dyrekcja Szkoły, nauczyciele i uczniowie dziękują wszystkim Sponsorom, Darczyńcom oraz zaangażowanym Rodzicom. Szczególne podziękowania kierujemy do: Państwa Marzeny Mielcarek, Krzysztofa Słupskiego, Renaty Wojtaszczyk, Romana Nowakowskiego, Joanny i Pawła Szewczyków, Zbigniewa Bajora, Karoliny Klimczak, Marty i Leszka Pękałów, Małgorzty Bernackiej, Marty Słupskiej, Agaty Gajewskiej. O kwiatową dekorację stołów zadbała Pani Zofia Kusz.

Już dziś warto zarezerwować bilety na bal charytatywny w 2019 roku. Zapraszamy :)

Bal 2018-1 Bal 2018-3 Bal 2018-4 Bal 2018-5

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.