Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Nasi Absolwenci w Pjongczang

W reprezentacji Polski na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang znalazły się dwie absolwentki naszego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Weronika Nowakowska  wicemistrzyni świata w biathlonie z roku 2015, olimpijka z Vancouver i Soczi oraz Kamila Żuk maturzystka z 2016 r. Doświadczenie i debiut. Weronikę i Kamilę łączy jednak niezwykła determinacja, pracowitość i upór w dążeniu do celu, którym jest realizacja sportowych marzeń.

Weronika Nowakowska nie zdobyła miejsc, które dałyby jej radość i satysfakcję. To jednak zawody, w których w rywalizacji występują najlepsi. Ktoś wygrywa, ktoś przegrywa. Fakt udziału w Igrzyskach jest już ogromnym wyróżnieniem. My pamiętamy 5 miejsce w biegu na 15 km w Vacouver. Pamiętamy wspaniały sezon Weroniki w 2015 r. ze srebrnym i brązowym medalem na Mistrzostwach świata w Kontiolahti i srebrnym medalem na Mistrzostwach Europy w Otepää.

W Pjongczang miała dziś swój pierwszy olimpijski start Kamila Żuk. Wszystkie pozytywne myśli wysyłaliśmy w stronę mroźnej areny biathlonowej w Korei. Kamila na swojej zmianie utrzymała siódme miejsce. Najmłodsza w polskiej ekipie zawodniczka świetnie strzelała w pozycji leżącej. Spudłowała dwukrotnie w stójce, ale biegowo zaprezentowała się na poziomie największych gwiazd tych igrzysk. Do słynnej Laury Dahlmeier na dystansie 6 km straciła tylko siedem sekund! Z wielką radością słuchaliśmy bardzo pozytywnych dla Kamili komentarzy. Jest niewątpliwie wielką nadzieją olimpijską.

W Pjongczang znaleźli się też inni Absolwenci naszego Liceum i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Sylwia Urban przygotowuje pasjonujące relacje dla Polskiego Radia. Tomasz Bernat należy do grupy technicznej polskiej reprezentacji. Jest odpowiedzialny za smarowanie nart. Narty Kamili przygotował wyśmienicie.

Z dusznickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego pochodzą także inni olimpijczycy: Anna Stera, Grzegorz Bodziana i Łukasz Słonina.

Słowa uznania należą się trenerom Bogusławowi Hacusiowi i Romanowi Sokali. Wszyscy duszniccy Olimpijczycy zdobywali biathlonowe szlify pod ich kierunkiem.

Korea 2018-1 Korea 2018-3 Korea 2018-5 Korea 2018-6

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.