Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Nasi Absolwenci w Pjongczang

W reprezentacji Polski na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang znalazły się dwie absolwentki naszego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Weronika Nowakowska  wicemistrzyni świata w biathlonie z roku 2015, olimpijka z Vancouver i Soczi oraz Kamila Żuk maturzystka z 2016 r. Doświadczenie i debiut. Weronikę i Kamilę łączy jednak niezwykła determinacja, pracowitość i upór w dążeniu do celu, którym jest realizacja sportowych marzeń.

Weronika Nowakowska nie zdobyła miejsc, które dałyby jej radość i satysfakcję. To jednak zawody, w których w rywalizacji występują najlepsi. Ktoś wygrywa, ktoś przegrywa. Fakt udziału w Igrzyskach jest już ogromnym wyróżnieniem. My pamiętamy 5 miejsce w biegu na 15 km w Vacouver. Pamiętamy wspaniały sezon Weroniki w 2015 r. ze srebrnym i brązowym medalem na Mistrzostwach świata w Kontiolahti i srebrnym medalem na Mistrzostwach Europy w Otepää.

W Pjongczang miała dziś swój pierwszy olimpijski start Kamila Żuk. Wszystkie pozytywne myśli wysyłaliśmy w stronę mroźnej areny biathlonowej w Korei. Kamila na swojej zmianie utrzymała siódme miejsce. Najmłodsza w polskiej ekipie zawodniczka świetnie strzelała w pozycji leżącej. Spudłowała dwukrotnie w stójce, ale biegowo zaprezentowała się na poziomie największych gwiazd tych igrzysk. Do słynnej Laury Dahlmeier na dystansie 6 km straciła tylko siedem sekund! Z wielką radością słuchaliśmy bardzo pozytywnych dla Kamili komentarzy. Jest niewątpliwie wielką nadzieją olimpijską.

W Pjongczang znaleźli się też inni Absolwenci naszego Liceum i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Sylwia Urban przygotowuje pasjonujące relacje dla Polskiego Radia. Tomasz Bernat należy do grupy technicznej polskiej reprezentacji. Jest odpowiedzialny za smarowanie nart. Narty Kamili przygotował wyśmienicie.

Z dusznickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego pochodzą także inni olimpijczycy: Anna Stera, Grzegorz Bodziana i Łukasz Słonina.

Słowa uznania należą się trenerom Bogusławowi Hacusiowi i Romanowi Sokali. Wszyscy duszniccy Olimpijczycy zdobywali biathlonowe szlify pod ich kierunkiem.

Korea 2018-1 Korea 2018-3 Korea 2018-5 Korea 2018-6

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.