Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

Wiadomości ze szkoły

Złota Kamila

Dzień 1 marca 2018 r. zapamiętamy w naszej dusznickiej szkole na długo i to nie z powodu utrzymujących się od tygodnia siarczystych mrozów. Atmosferę rozgrzała wymarzona wiadomość, która dotarła do nas z estońskiej miejscowości Otepää, gdzie trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w biathlonie. Nasza Absolwentka Kamila Żuk zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni świata w biegu indywidualnym na 12,5 km. Łzy wzruszenia, okrzyki radości, ożywione sportowe dyskusje, przeglądanie portali sportowych, to reakcja trenerów, nauczycieli i uczniów na przekaz z dalekiej Estonii.

Dziś nasza Kamila była bezkonkurencyjna. Zdeklasowała pozostałe zawodniczki, nie miała sobie równych, a jej przewaga nad Ukrainką Anną Krywonos oraz Rosjanką Iriną Kazakiewicz wyniosła ponad trzy minuty, co w tej konkurencji jest rzadkością. Kamila swoją sportową klasę pokazała już na Zimowych  Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Chociaż sztafeta mieszana, w której startowała zdobyła dopiero 16 pozycję, występ Kamili był doskonałym debiutem. Na swojej zmianie zaprezentowała się rewelacyjnie. Uzyskany czas  był bliski, czasom osiąganym przez słynną  Laurę Dahlmeier.

Kamila pojawiła się w naszym Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w 2013 r. Od samego początku trener Bogusław Hacuś wróżył jej wielką karierę. Podobne zdanie miał odpowiedzialny za szkolenie strzeleckie trener Roman Sokala. Powtarzali, że właśnie ona ma wszystkie cechy, które pozwolą jej sięgać po najwyższe podium z medalem olimpijskim włącznie. Determinacja, pracowitość, skromność, wola walki i bezsprzeczny talent, to wszystko można przypisać naszemu "Żuczkowi". Ujmująca, drobna postać Kamili, piękny uśmiech, otwartość i sportowe sukcesy, to sprawiło, że my jej nauczyciele możemy z całym przekonaniem powiedzieć, że jesteśmy z niej dumni. Kamila była też doskonałą, ambitną uczennicą, stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Realizowała indywidualny tok nauczania.  Liceum ukończyła z wyróżnieniem. Uzyskała także bardzo dobre świadectwo maturalne.

Kamila wielokrotnie swoimi startami sprawiała całej społeczności szkolnej powody do radości. Doskonale pamiętamy jej udział w zawodach Baltic Cup w szwedzkim Östersune w 2015 r. , gdzie w sprincie zdobyła złoty medal, a srebrny  w biegu na dochodzenie. W projekcie "Celuj w Igrzyska" zdobywała przez kolejne lata pierwsze miejsce. Kamila jest medalistką seniorskich mistrzostw Polski w biathlonie  w 2015 roku. Z klubem MKS Duszniki-Zdrój, startując w składzie z Darią Bernacką, Karoliną Turkowicz i Pauliną Krzyżak zdobyła brązowy medal w biegu sztafetowym kobiet. Dwa lata później została mistrzynią kraju w biegu pościgowym. Rewelacyjne wyniki przyniósł rok 2016, gdzie w Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim w kategorii Juniorek zdobyła 3 złote medale, a kategorii seniorek medal srebrny i brązowy. W lutym 2017 zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w biegu sprinterskim.

Gratulujemy Kamili tytułu Mistrzyni Świata w biegu indywidualnym. Słowa uznania należą się także jej szkolnym trenerom Bogusławowi Hacusiowi i Romanowi Sokali.

Kamila Żuk jest doskonałym przykładem na to, że nasza Dusznicka Szkoła wychowuje Mistrzów.

3 marca 2018 r. Wiadomość z ostatniej chwili. Kamila uzyskała historyczny wynik. Jako pierwsza Polka zdobyła drugi złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów, tym razem w sprincie :)

4 marca 2018 r. Uzupełniamy informację. Do dwóch złotych medali Kamilka dołączyła srebrny w biegu pościgowym. Nasza Multimedalistka :)

Uczniowie SMS-1  Gala Tukany 2016-16 Gala Tukany 2016-17 Uczniowie SMS-56

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.