Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

O ZUS na lekcjach przedsiębiorczości

Na lekcjach przedsiębiorczości uczniowie klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego w Miejskim Zespole Szkół w Dusznikach-Zdroju wzięli udział w zajęciach na temat ubezpieczeń społecznych i ZUS-u. Jaki wpływ ubezpieczenia mają na nasze życie, dlaczego niektóre z ubezpieczeń są obowiązkowe, jak zarejestrować firmę w ZUS, czym są ubezpieczenia dobrowolne, jakie są zasady rozliczania składek na ubezpieczenie społeczne i czym jest e-ZUS dla przedsiębiorczych – te praktyczne narzędzia dla osób podejmujących własną działalność uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju poznali na lekcji przeprowadzonej przez Kierownik Obsługi Klienta Oddziału ZUS w Kłodzku - Panią Katarzynę Kapinos-Kiertucką. Pani Kierownik przekazała uczniom ogromną wiedzę praktyczną, publikacje z zakresu rejestracji firmy w ZUS oraz materiały dotyczące rejestracji firmy w ZUS, wysokości składek, zasad naliczania emerytur, które mają zabezpieczyć byt na starość tym osobom, które ze względu na wiek nie mogą już pracować i innych zagadnień związanych z ZUS.

Uczniowie z chęcią dopytywali się o różne informacje oraz uczyli się przełamywać stereotypy. Byli bardzo zainteresowani tematyką lekcji, którą Pani Katarzyna Kapinos-Kiertucka przeprowadziła w miłej atmosferze, wyjaśniając wszystkie wątpliwości związanych ze stereotypami na temat ZUS-u. Bardzo dziękujemy za interesujące i ciekawe spotkanie.

 ZUS-1

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.